Austria zawiesza zasiłki dla bezrobotnych, jeśli ci odmawiają szczepienia przeciwko COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dekret został zatwierdzony przez Ministra Pracy. Bezrobotni pracownicy w Austrii, którzy odmawiają podjęcia pracy oferowanej przez Urząd Pracy, ponieważ ich pracodawca wymaga obowiązkowej szczepionki przeciwko koronawirusowi, mogą zostać pozbawieni zasiłku dla bezrobotnych. Rozporządzenie Ministra Pracy daje prawo do podejmowania takich decyzji.

Sankcja jest dopuszczalna, ale każdy przypadek należy rozpatrywać osobno, aby ustalić podstawy odmowy szczepienia danej osoby.

 

Urząd Pracy nie może pytać osób poszukujących pracy, czy zostały zaszczepione. Jeśli jednak otrzyma wiadomość od firmy, że wysłany tam bezrobotny nie chce podjąć pracy, ponieważ pracodawca wymaga od niego szczepienia, Urząd Pracy może zawiesić jego zasiłek dla bezrobotnych.

 

Partie opozycyjne skrytykowały ten zapis, który zmusza osoby chcące podjąć pracę do zaszczepienia się pod presją okoliczności i mimo ich niechęci.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

Zawiesili zasiłki dla

Zawiesili zasiłki dla niezaszczepionych bezrobotnych bo pewnie zbyt wielu ludzi zwalniało się z pracy dlatego bo nie chcieli się szczepić. Odcinają ludziom wszelkie drogi ucieczki, nawet te bardzo niewygodne.

A w Polsce w Warszawie odbył się protest naszych ,,antyszczepionkowców" wyrażających poparcie dla Włochów walczacych o wolność. Tam bez szczepienia nie wolno wykonywać żadnej pracy. Moja koleżanka zrobiła zdjęcia.

Oczywiście do ostatniej chwili blokowali wszelkie informacje w Internecie o proteście. Dlatego mało osób się dowiedziało o tym i mało przyszło. Było wiadomo, że protest ma się odbyć ale nie było wiadomo gdzie i kiedy ma być spotkanie. Takie jaja! Szkoda, gdybym wiedziała wcześniej to bym wrzuciła jakąś informację dla Tych co tutaj zaglądają.

Portret użytkownika ARTUR

To jest prawnie

To jest prawnie usankcjonowane bezprawie , równie dobrze można postawić warunek codziennego seksu z pracodawcą lub wchodzenia do firmy na kolanach a za kichnięcie w miejscu pracy może być kara 10 000 euro gdyż pracownik rozsiewa zarazki . Każdy kij ma dwa końce i zaszczepieni też będą dyskryminowani gdyż każda akcja wywołuje reakcję .

Portret użytkownika Binx

Francja, wirus odpuszcza na

Francja, wirus odpuszcza na czas kampanii Minister spraw wewnętrznych zadecydował, że podczas kampanii wyborczej wirus nie będzie zarażać. Na mitingi wyborcze przed wyborami prezydenckimi we Francji wstęp bez paszportu sanitarnego.

Strony

Skomentuj