Austria wprowadza lockdown również dla zaszczepionych i zapowiada przymus szczepień

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Mimo, że wiadomo to już dobrze, że lockdowny nie działają i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów (a wręcz przeciwnie), wciąż wiele krajów decyduje się na ten szaleńczy krok. Plany zamknięcia wszystkiego i wszystkich ogłosiła właśnie Austria, kraj który staje się europejskim prymusem w covidowym zamordyźmie.

 

Można zażartować gorzko, że postęp totalitaryzmu covidowego następuje w sposób alfabetyczny. Najpierw Australia z której oglądaliśmy gorszące obrazki na skutek walki z ludźmi w obronie pandemii, a teraz Austria powiela szalone faszystowskie rozwiązania sanitarne z antypodów.

 

Już parę dni temu Austriacy wdrożyli drakońskie przepisy wymierzone w niezaszczepionych. Nakazano im siedzieć w domu i nie wychodzić, chyba, że w wyjątkowych sytuacjach, a zakaz jest restrykcyjnie egzekwowany nawet na ulicach, gdzie policja i inne służby, rozpoczęły wyrywkowe kontrole kodów QR. 

 

Decyzja o rozszerzeniu lockdownu na cały kraj już zapadła i od poniedziałku w całej Austrii zacznie obowiązywać lockdown i to dla wszystkich, bez względu na to, czy ktoś się zaszczepił przeciw Covid-19, czy też nie. Ograniczenia dla osób nieszczepionych i zaszczepionych mają obowiązywać przez 20 dni. Po dziesięciu dniach nastąi ocena skuteczności zamknięcia kraju, a po 20 dniach powinien nastąpić powrót do blokady tylko dla osób, które nie przyjęły dobrowolnie preparatów zwanych szczepionkami przeciw Covid-19.

 

Ponadto zapowiedziano, że kontrole zostaną zaostrzone, a kary zwiększone. Istnieje również zalecenie dotyczące pracy zdalnej, a we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych, w tym w miejscu pracy, obowiązuje nakaz stosowania masek minimum ​​FFP2.

 

Jednak to nie wszystko i Austriacy już nakreślili następne kroki we wdrażaniu faszyzmu sanitarnego. Zapowiedziano, że ma zostać zainicjowany proces legislacyjny, aby móc wprowadzić powszechne obowiązkowe szczepienia i to już w pierwszym kwartale 2022 roku! Chyba nie trzeba dodawać, że w ślad Austrii mogą pójść szybko kolejne kraje z Unii Europejskiej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Skuteczność w praktyce

Skuteczność w praktyce

Wyniki niedzielnych meczy (21-11-2021) wszystkich lig szwedzkich:

Wszyskie rozegrane w tym dniu 22 mecze

W 20 meczach padł minimum jeden gol. 

2 mecze zakończyły się wynikiem zerowym (0:0) 

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Być może najłatwiejszym i

Być może najłatwiejszym i "najbezpieczniejszym" sposobem obstawiania meczy jest obstawianie na minimum jeden gol w meczu. 
Kursy na ten "typ" są bardzo niskie, więc w celu zwiększenia kursu należy "wytypować" kilka meczy na jeden kupon kumulacyjny. 
Pojedyncze obstawianie minimum jednego gola w meczu jest zyskowne jedynie u bukmacherów nienaliczających podatku (zagraniczni - online)

Inną metodą uzyskania większego zysku obstawiając mecze pojedynczo na “typ”, że padnie minimum jeden gol w meczu, jest obstawianie w czasie jego trwania – “Na żywo” (Live).
Im dłużej bowiem od rozpoczęcia meczu nie pada gol, kurs wciąż rośnie.
Wymaga to jednak więcej “cierpliwości” i czasu, w odróżnieniu od obstawiania przed rozpoczęciem meczu.

W niektórych meczach "typ" na to, że padnie minimum jeden gol jest nie dostępny przed rozpoczęciem meczu (zależnie od bukmachera) 
Pojawia się jednak w czasie jego trwania, gdy wynik zerowy (0:0) utrzymuje się przez dłuższy czas. 
Czasem dopiero w w drugiej połowie meczu i wciąż "rośnie" (co kilka minut)

Obstawianie “Na żywo” (Live) wymaga sprawnego internetu z odpowiednią częstotliwością "odświeżania" strony.

Poza tym np. u angielskich bukmacherów można obstawiać także drogą telefoniczną, zarówno z terenu UK lub Irlandii jak i z zagranicy. 

Po podaniu przez klienta danych dostępowych do konta, posiadanego u danego bukmachera (wymagany adres w UK lub Irlandii) bukmacher loguje się na podane konto i obstawia podane przez klienta "typy". 

Google - FOOTBALL STATISTICS OVERS/UNDERS 0.5 GOALS

https://www.google.com/search?client=ms-opera-mini-android&sxsrf=AOaemvLbgnyye4sR2N0SnL5T31EXbqQNnw%3A1637412168371&oq=&aqs=mobile-gws-lite..35i39l5.....

Sweden

Allsvenskan – 2021

Over 0.5 Goals

https://www.thestatsdontlie.com/football/europe/sweden/allsvenskan/over-0-5-goals/

Sweden

Superettan – 2021

Over 0.5 Goals

https://www.thestatsdontlie.com/football/europe/sweden/superettan/over-0-5-goals

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Co ciekawe, angielscy

Co ciekawe, angielscy bukmacherzy nie naliczją podatku. Dotyczy to gry zarówno online jak i w ich lokalach "ulicznych".
Jest to ważne w przypadku obstawiania pojedynczych meczy na oddzielnych kuponach (tzw. single) na "typy" o bardzo niskich kursach. Takich jak na przykład, że padnie minimum jeden gol w meczu.
Przykładowo, jeśli obstawiamy 100 funtów na ten "typ" o kursie  (1.10) to w chwili gdy padnie gol w meczu otrzymamy 110 funtów (bez odliczania podatku)
Takie obstawianie jest niezyskowne w przypadku gry u bukmacherów naliczjących podatek.

Jeśli obstawiamy ten "typ" w trakcie trwania meczu, “Na żywo” (Live) kurs co kilka minut wzrasta, do chwili gdy padnie pierwszy gol

Portret użytkownika Lommo

Przedwczoraj gdzieś mi w

Przedwczoraj gdzieś mi w mediach mignęły bezlogiczne wywody dziennikarskie że w Polsce trzeba sterroryzować nieszczepionych jak w Austrii gdyż tam Covid szaleje a wyszczepienie jest na poziomie 70 % , a w Polsce tylko 50%. Mimo ewidentnych przykładów że w każdym kraju o wysokim czy bardzo wysokim poziomie wyszczepienia nasilenie zakażeń i zgonów też rośnie , to dziennikarze bez logiki potrafią wysmarować brednie że "trzeba więcej wyszczepić aby opanować Covid". A Covid szaleje w krajach o dużym wyszczepieniu z tej prostej przyczyny że szczepany zarażają na prawo i lewo bo im przecież wstrzyknięto wirusa. Na dodatek szczepany olewają właśnie zasady bezpieczeństwa bo po wzięciu szprycy uważają się za nieśmiertelnych. Jeśli chodzi o kwestie lockdawnów to nie mam pojęcia jak to działa z wirusami zwłaszcza wysoko transmisyjnymi ale doświadczenia historyczne w kwestii chorób bakteryjnych były takie że lockdowny były stosunkowo skuteczne. Przykładowo moje miasto czyli Toruń podczas epidemii dżumy w w latach 1708-10 stosował lockdawny i umarła w wyniku 2-óch fal zarazy 1/2 mieszkańców. Ale pobliskie miasto Bydgoszcz w ogóle nie stosowało lockdownów i umarło 95% ludności w wyniku czego zostało tam dokładnie po podliczeniu 127 osób, a w mniejszym Toruniu 4000. Podczas tamtej zarazy były miasta na Mazurach gdzie zastosowano blokadę kompletną czuli zburzenie mostków na drogach wjazdowych i zaoranie dróg oraz otoczenie miasta wałem ziemnym strzeżonym i w takich przypadkach zakażenia były minimalne. Wtedy ekonomia działała w ten sposób że biznes stał na swoich oszczędnościach i zapasach i w przypadku epidemii kupcy , kramarze i rzemieślnicy i właściciele zajazdów sami z siebie barykadowali się w domach i żyli z zapasów. A dziś lockdownów nie da się zrobić bo 95% biznesu wisi na kredytach i lizingach , sami właściciele też zakredytowani na prawo i lewo. Więc sami z siebie blokady nie zrobią. A jak rząd nakaże to biznes zaraz krzyczy do rządu dej , dej pinędzy. A rząd np. polski już raz wydał góry hajsu na te tarcze dla biznesu i zaraza nie wygasła. Więc zgodnie z logiką olał to teraz i nic nie robi, bo drugi raz zamiecenia pod dywan dodatkowego długu na 150 mld czy 200 nawet to się nie da zrobić. Na razie chwała ministrowi Niedzielskiemu za to że nie wpadł w amok bezsensownego wyszczepienia wszystkich, bo to nic nie pomaga ale na podstawie doświadczeń innych krajów widać czarno na białym że wręcz wzmaga zarazę.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Na razie chwała ministrowi

Na razie chwała ministrowi Niedzielskiemu za to że nie wpadł w amok bezsensownego wyszczepienia wszystkich

Chwała, że się obsrał ze strachu rozważając gdzie zawiśnie co go i tak nie minie.

Portret użytkownika paprotka

Ministrowie wraz z rządem

Ministrowie wraz z rządem poszli po rozum do głowy? Może nie skompromitują się zabraniając ludziom np. wstępu do lasu i parku, jazdy na rowerze czy spacerów po słońcu. Pytam gdzie ten mundry co kazał wprowadzić te zakazy i policję postawił na straży, ile niesłusznych mandatów, ile utraty zdrowia przez ludzi chcących być właśnie zdrowymi, kto za to odpowie? Czy ktoś z rządzących przyznał się do błędu, czy wyciągnięto konsekwencje wobec tych niewydarzonych doradców? Oprócz głupich doradców najbardziej przerażał mnie fakt, że tylu ludzi uwierzyło w tę wyssaną z brudnego palca teorię o pandemii i jeszcze utyskiwało, że ludzie (zdrowi) zagrażają innym ludziom (zdrowym). Manipulacja na miarę XXI wieku. Obecne zamknięcie ludzi w domach będzie miało jeden cel - nie stracić do końca wiarygodności, trzeba kuć żelazo póki gorące, posłuszeństwo trzeba wymóc za wszelką cenę, styl ss odradza się ze zdwojoną siłą, Hitlera też można przedstawić jako zbrodniarza lub jako bohatera i napisać historię na nowo. Punkt widzenia zależy od władzy i korzyści osobistych, zdrowie innych to tylko pretekst w dojściu do celu. 

Strony

Skomentuj