Austria grozi wysłaniem wojsk na granicę z Włochami celem zatrzymania nielegalnych migrantów

Kategorie: 

Źródło: General Dynamics European Land Systems

Kryzys we Włoszech przybiera coraz większych rozmiarów. Zmasowana inwazja tzw. uchodźców na ten kraj zaczyna być odczuwalna również w sąsiednich państwach. Austriackie władze zapowiedziały możliwość przywrócenia kontroli granicznej i rozmieszczenia wojsk, aby zapanować nad nielegalną migracją.

 

Minister Obrony Peter Doskozil powiadomił o wysłaniu czterech pojazdów opancerzonych w pobliże przełęczy Brenner, która łączy Austrię z Włochami. Zapowiedziano, że jeśli sytuacja ulegnie pogorszeniu, rząd w każdej chwili może zadecydować o rozmieszczeniu 750 żołnierzy, którzy przywrócą kontrolę nad przejściem granicznym i zatrzymają islamskich migrantów przed nielegalnym wkroczeniem na terytorium Austrii.

 

Możliwość zablokowania wspólnego przejścia granicznego spotkała się z wielkim niezadowoleniem we Włoszech. Austria nie chce dopuścić do sytuacji sprzed 2015 roku, gdy setki tysięcy "uchodźców" zaczęło szturmować granice państw bałkańskich, aby dotrzeć do Niemiec. Tym razem podobna sytuacja może narodzić się we Włoszech, które w tym roku zabrały do siebie ponad 85 tysięcy obcokrajowców z Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Włochy są przykładem państwa zmierzającego ku upadkowi. Władze otwarcie proszą o pomoc pozostałe kraje europejskie, lecz udzielane wsparcie polega przede wszystkim na dostarczaniu kolejnych islamskich migrantów. Unijny plan relokacyjny okazał się katastrofą a z roku na rok rośnie liczba uchodźców przekraczających Morze Śródziemne. Włochy zagroziły ostatnio zamknięciem swoich portów morskich dla statków pływających pod banderą innych państw, które zajmują się sprowadzaniem nielegalnych migrantów. Komisja Europejska zaoferowała jedynie "pomoc" w postaci 35 milionów euro. Rzym zaproponował również, aby statki agencji Frontex i innych państw dostarczały ludzi do portów należących do pozostałych krajów UE, lecz żaden z nich nie wyraził na to zgody.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

Austria działa dobrze !

Austria działa dobrze ! Niestety Merkelowa chce sama rządzić światem jak hitler i nie będzie sięsłuchać nikogo bo jest sterowana przez NWO ! Makrela naśladuje Putina i Mao i będzie chciała zniszczyć USA z Chinami i Rosjanami ! "Przed spotkaniem z Donaldem Trumpem jest pełna mobilizacja zwolenników paktu klimatycznego. Kanclerz Angela Merkel w środę podkreśliła, że Europa nie może już polegać na USA. Będzie nowe porozumienie handlowe miedzy UE a Japonią.Szefowa rządu niemieckiego, która będzie wraz z sojusznikami wywierać presję na prezydenta USA podczas dwudniowego szczytu G20, który rozpocznie się w piątek w Hamburgu, zamierza skierować rozmowy głównie na kwestie związane z porozumieniem klimatycznym, wolnym handlem i multilateralne rozwiązywanie problemów międzynarodowych. Z drugiej strony Merkel zapowiedziała ściślejszą współpracę z Chinami." http://www.pch24.pl/przed-szczytem-g20--angela-merkel-wywiera-presje-na-donalda-trumpa,52851,i.html#ixzz4m3T72Qo2

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Eva11

samo bycie zapewne nie ...

samo bycie zapewne nie ...

trzeba ja odzyskac ....ale nie wielu czuje kim jest ...

i wielu wyniszcza to co bylo naszym domem ....ta prawdziwa wolnoscia ...

w tych czasach nawet kon nie ma gdzie po klusac ...a my mozemy jedynie jak Q ...przysiasc i pomarzyc .....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj