Australijskie miasto zostało sterroryzowane przez tysiące jadowitych pająków

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Australijskie miasto Maningrida zostało zajęte przez około 25 tysięcy pająków podobnych do tarantuli. Jadowite pająki wypełniły ulice miejscowości zamieszkiwanej przez około dwa tysiące osób. Wychodzi po 12 jadowitych pająków na każdego mieszkańca.

 

Specjalista w zakresie arachnologii, dr Robert Raven powiedział, że naukowcy nie mogą jeszcze odpowiedzieć na pytanie, co dokładnie spowodowało inwazję pająków. Według niego zwykle w tym samym miejscu znajduje się maksymalnie 200 do 300 gatunków tarantuli. Raven uważa, że ​​przyczyną migracji pająków mogą być zmieniające się warunki środowiskowe w ich zwyczajowym miejscu zamieszkania. Nie można też wykluczyć, że do miasteczka przyciąga je mnóstwo dostępnego łatwo jedzenia.

Dr Rober Raven z jednym z okazów

Australijska media zwracają uwagę, że większość z tych dużych pająków mieszka w obszarach pustynnych i zalewowych. Niektórzy mieszkańcy miasta próbowali nawet dotykać jadowitych stworzeń, ale nie stwierdzono przypadków ukąszenia ludzi.

Jedna z jam, w których żyją ptaszniki

Jad ptaszników może być zabójczy dla niektórych zwierząt, ale nie stanowi zagrożenia dla życia ludzkiego. Ukąszeni opisują ból jako przypominający ukąszenie szerszenia. Toksyna może jedna powodować gorączkę i wymioty.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika NoszJaPier**lę

Co za debile piszą te

Co za debile piszą te artykuły... Ludzie wierzą w takie idiotyczne teksty, a potem co jeden to arachnofob i ciota w rurkach...

Trzeba wymienić:
 
1. 25 tysięcy pająków - jakiego kur*a gatunku.. bo tokstyna Brachypelma smithi (widocznego na zdjęciu z neta) NIE powoduje wymiotów ani gorączki..
2 Każdy pająk jest jadowity, więc Ameryki (tej pedalskiej) gościu nie odkryłeś - ssij.
3. "Do miasteczka przyciąga je dostępność jedzenia" - no kur*a gorszego debilizmu w życiu nie słyszałem - tak przyciąga je ludzkie i inne przetworzone przez prospołeczność mięso. Ty debilu najpierw sprawdź czym żywią się ptaszniki (nie używając nazwy tarantula...) a dopiero potem pisz jakikolwiek artykuł z dziedziny "pierdo**nia o niczym w świecie bezkresnego chu**wego mózgozjeba".

Nie piszcie więcej o pająkach bo pierdo**cie jak ch*j.

Skomentuj