Australijscy naukowcy pokonali chorobę Crohna

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Badania wykazały, że połączenie antybiotyków z przeszczepem bakterii pozwala trwale uratować pacjentów przed niebezpieczną chorobą autoimmunologiczną. Daje to nadzieję na uzdrowienie milionów ludzi na całym świecie.

 

Choroba Leśniowskiego - Crohna jest niebezpieczną chorobą autoimmunologiczną, w której obserwuje się przewlekłe zapalenie jelit. Wpływa negatywnie na wiele aspektów życia pacjenta i często prowadzi do hospitalizacji. Leki immunosupresyjne są zwykle stosowane jako leczenie, ale ich skuteczność nie jest wystarczająco wysoka.

 

Przełom w leczeniu choroby Leśniowskiego - Crohna osiągnęli australijscy naukowcy pod kierownictwem profesora Thomasa Borody'ego, którego pracę opisuje Eurek Alert. Oparto je na założeniu, że choroba jest spowodowana brakiem równowagi w składzie bakterii symbiotycznych przewodu pokarmowego.

 

W ramach leczenia zespół wykorzystał „reset” bakteryjnej populacji jelitowej z antybiotykami i przeszczepem mikroorganizmów izolowanych z kału zdrowych dawców. Przeszczep przeprowadzono doustnie, przy użyciu specjalnych kapsułek zawierających bakterie.

 

Eksperyment z udziałem dziesięciu pacjentów potwierdził, że takie podejście zapewnia długoterminową remisję i pozwala odmówić przyjmowania leków. Daje to nadzieję na wyleczenie trzech milionów ludzi na całym świecie, cierpiących na chorobę Crohna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika zbig67

Ale mi odkrycie...medycyna

Ale mi odkrycie...medycyna ludowa od dawna sobie radzi z takimi problemami.....a mianowice stosuje się lewatywę z kału zdrowego człowieka, w ten sposób zaszczepia się zdrową florę bakteryjną......ech ci "nałkofcy" 

Portret użytkownika ARTUR

Taaak . Adam i Ewa mieli

Illuminat 13 : Taaak . Adam i Ewa mieli dzieci które parzyły się ze sobą mając dzieci itd. Tym sposobem doszliśmy w wyniku zabronionego kazirodztwa do 8 miliardów ludzi . Ta historia może być jedynie fikcją literacką pijanego rabina a nie Boga .

Portret użytkownika Illuminat13

“Ponieważ usłuchałeś głosu

“Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! (…) bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.” Rdz 3,17–19

Nasz świat jest zepsuty, nękany przez śmierć i cierpienie. Musimy rozumieć, że to nasz grzech wprowadził zepsucie do idealnego stworzenia. Cierpienie na świecie jest winą Adama, konsekwencją nieposłuszeństwa wobec świętego Boga. Wszyscy jesteśmy grzesznikami, ponieważ wszyscy jesteśmy potomkami grzeszników i tak jak oni buntujemy się przeciwko Jego Słowu (Rz 5,12). Nikt nie jest niewinny. Jako rezultat grzechu „całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd” (Rz 8,22). 22Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd. 23A nie tylko ono, lecz i my sami, którzy posiadamy zaczątek Ducha, wzdychamy w sobie, oczekując synostwa, odkupienia ciała naszego.  Czy jestes  synem bozym ??? czy niewolnikiem religijnym ktory nic nie ma wspolnego z nim 20 Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu14. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. 21 Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów. W prawie wszystkich religiach oddajecie czesc duchom nefilimow utopionym w potopie i krazacym po niebie do sadu ostatecznego https://www.youtube.com/watch?v=JMcqRCYxyxA

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj