Australijscy naukowcy opracowali urządzenie produkujące energię elektryczną z ruchu fal

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zainteresowanie naukowców odnawialnymi źródłami energii jest związane z możliwością zakończenia używania paliw kopalnych, a zatem zminimalizowaniem globalnego ocieplenia. Instalacje, które generują energię elektryczną z energii słońca, wody lub wiatru, są lepiej dostosowane do trudnych do dotarcia obszarów, ubogich w zasoby naturalne, takich jak wyspy.

 

Wave Swell Energii wprowadziło system, który może pozyskać energię elektryczną od fal morskich. Praca kolumny wodnej obejmuje dwa cykle. W pierwszym etapie następuje podniesienie poziomu wody, prowadzące do wzrostu ciśnienia wewnątrz podwodnej komory, częściowo ustabilizowanej za pomocą specjalnych zaworów. Gdy woda opada, zawory zamykają się, a w komorze, ze względu na obniżony poziom wody, następuje obniżone ciśnienie. Zewnętrzne powietrze napędza jednokierunkową turbinę, która jest połączona z generatorem energii elektrycznej.

Główną różnicą nowej instalacji jest przestrzenna organizacja elementów dynamicznych, wszystkie mechaniczne oraz elektroniczne części generatora znajdują się nad wodą, dzięki czemu są mniej podatne na korozję, a ich utrzymanie nie wymaga dodatkowych prac.

 

Koszt energii elektrycznej generowanej przez fale ma wynosić 7 centów za kilowatogodzinę. Dla porównania, produkcja energii elektrycznej na Hawajach, gdzie głównym źródłem są generatory dieslowskie, jest warta około 40 centów za kilowatogodzinę.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Groot

Energii nie można

Energii nie można wyprodukować tak samo jak nie można jej zużyć lub zniszczyć. Energia nieustannie zmienia postać. Podobnie nie można zużyć wody ona od milionów lat krąży w przyrodzie - paruje i spada pod postacią deszczu lub śniegu. I jeszcze sprawa najważniejsza GLOBALNE OCIEPLENIE to MIT!!! taki sam jak lądowanie na Księżycu.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj