Australijczycy uwalniają tramwaje z przewodów elektrycznych

Kategorie: 

Źródło: tg

Władze australijskiego Newcastle w Nowej Południowej Walii postanowiły zbudować bezprzewodową linię tramwajową. Według Railway Technology, władze miasta ogłosiły, że nie chcą przewodów elektrycznych nad torowiskami, bo to psuje wygląd aglomeracji. Linie będą obsługiwać pojazdy z własnymi źródłami zasilania.

 

 

Po modernizacji infrastruktury transportowej władze rezygnują z transportu elektrycznego, podłączonego do sieci naziemnej. Nie chodzi tylko o tramwaje, ale także o trolejbusy. Projekt wprowadza jeszcze bardziej proekologiczne rozwiązania. Wzdłuż linii tramwajowych będą sadzone drzewa, aby maksymalnie wygłuszyć hałas ruchu. Dotychczas korony nasadzeń musiały być regularnie korygowane z uwagi na trakcję, aby nie uszkodzić przewodów.

 

Budowa nowoczesnej linii w Newcastle rozpocznie się jeszcze w tym roku. Samorządowcy wkrótce ogłoszą przetarg na zakup nowych pojazdów. Należy zauważyć, że w australijskim Sydney działa już linia tramwajowa, pozbawiona przewodu jezdnego nad nią. W Sydney pomiędzy dwoma neutralnymi szynami położono trzeci tor kontaktowy. Tramwaj, przejeżdżający po linii, będzie skonfigurowany z nadajnikiem radiowym stacji, która zasila elementy stykowe trzeciej szyny tylko wtedy, gdy przechodzi nad nią wagon. Ulokowanie drogi stykowej w ziemi jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

 

W połowie marca tego roku chińska firma Qingdao Sifang otrzymała zamówienie władz miasta Foshan w prowincji Guangdong na montaż i dostawę ośmiu tramwajów wodorowych, które będą uruchamiane w miejskiej strefie Gaomin. Chińczycy chcą używać przyjaznych dla środowiska środków transportu. Zgodnie z umową, Qingdao Sifang będzie musiał zbudować osiem tramwajów z silnikami elektrycznymi, które są zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi. Akumulatory ładują się, gdy pojazdy są w ruchu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątSkomentuj