Australijczycy oddali 26 tysięcy sztuk broni palnej w wyniku narodowej amnestii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Australijczycy oddali dobrowolnie prawie 26 tysięcy sztuk broni palnej w wyniku trzymiesięcznej amnestii na oddanie nielegalnej broni. Amnestię ogłoszono 1 lipca 2017 roku w celu przeciwdziałania rosnącemu zagrożeniu terroryzmem oraz napływowi broni do kraju.

 

W Australii nielegalne jest posiadanie niezarejestrowanej broni palnej. Ci, którzy nie oddadzą broni w okresie amnestii, mają podlegać karze grzywny do 280 tysięcy dolarów i do 14 lat więzienia. Aktualny program, mający trwać do 30 września oznacza, że Australijczycy mogą oddać niezarejestrowaną broń palną i powiązane z nią przedmioty bez obaw przed oskarżeniem. 

Minister Sprawiedliwości Australii Michael Keenan powiedział, że dotychczasowy wynik zdania broni jest „świetny” i sprawi, że naród będzie „bezpieczniejszy”. Policja szacuje, że w Australii jest aż 260 tysięcy nielegalnych pistoletów – niektóre z nich są używane w przestępczości zorganizowanej, jak również w działalności terrorystycznej.

 

To nie pierwszy przypadek amnestii w Australii. W latach 1996-1997 Australijczycy zwrócili 643 tysiące sztuk broni palnej po zabiciu przez Martina Bryanta 35 osób w tasmańskim mieście Port Arthur. Tamto zdarzenie doprowadziło także do zakazu posiadania broni półautomatycznej oraz automatycznej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Gawron

Im większe jest zagrożenie

Im większe jest zagrożenie terrorystyczne, tem bardziej ludność powinna się uzbrajać. Rozbrajanie Australijczyków wystawia ich na większe niebezpieczeństwo  bo pozbawia ich możliwości samoobrony w razie ataku. Dogodniej jest nosić broń niż policjanta bo broń jest lżejsza i mniejsza. Globalistyczny rząd australijski rozbroił naród by móc bezkarnie zwiększyć ucisk. Wschodzi faszyzm.

Portret użytkownika Eva11

no cholercia dziwie sie ,ze

no cholercia dziwie sie ,ze dostales tyle plusow ..

znaczy odemnie napewno ....ale ,ze ta brigada rr ...nic ...

w tych czasach ,zlozeniem broni jest bezczynnosc ,uleglosc ,strach ...

jeden wielki oboz z wygodami ,..i sie gamonie ciesza ,ze sa daleko od wojny ,....

masakra ,jak czlowiek upada....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

To jest właśnie to - trzeba

To jest właśnie to - trzeba być wściekłym na głupich ludzi i nie wolno dać się otumanić. Oni się dali otumanić przez idiotów a za takie otumanienie zapłacą zdrowiem/życiem itd. Rządom bardzo zależy na rozbrojeniu państw dlatego że wyda się zatajenie apokalipsy przez Fukushimę Daiichi - (to naprawdę wszystko się klei w jedną całość i sprowadza do stopionych reaktorów - bo te reaktory zabiją wszystkich poprzez łańcuch pokarmowy. Od 6 lat to wszyscy jedzą i piją - to wszystko wyjdzie i naprawdę nie wiele czasu zostało zanim zacznie wychodzić naprawdę masowo nie w tysiącach ale milionach... A co by zrobili ludzie jak by się dowiedzieli masowo że zostali oszukani przez rządy, media, korporacje, lobby atomowe i łącznie z kościołem (oni wszyscy to wiedzą !) - więc co ludzie by zrobili z nimi jak by się nagle dowiedzieli o tym zakłamaniu? Zaczęli by chipować 7 chipem te kłamiące worki śmieci, bo to nie ludzie...
(nie pozwolili nawet myśleć całemu światu nad rozwiązaniem tego największego problemu jaki zaistniał w TEJ CYWILIZACJI, i nie ma tu żadnej przesady z mojej strony, bo to wszystko prawda.

Wcale się nie dziwię że człowiekowi prawdziwemu puszczają już nerwy i przeklina - 6 lat mówi prawdę i mało kogo to obchodzi - ważne są dupeczki, kasa i gadżety - idioci i samobójcy w moich oczach...
https://www.youtube.com/watch?v=oeeyBA9paKI

Skomentuj