Australia zakazała przeładunku towarów na obszarze Wielkiej Rafy Koralowej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Australijski rząd przygotowuje się do wydania całkowitego zakazu przeładunku na obszarze Wielkiej Rafy Koralowej. Minister ds. Środowiska Queensland, Leeanne Enoch, zapowiada wzmożoną ochronę Wielkiej Rafy Koralowej, a także powstanie w związku z tym dziesiątek tysięcy nowych miejsc pracy.

 

Wielka Rafa Koralowa stopniowo obumiera. Dane informują że tylko w 2016 roku obumarło 348 tys. km2 rafy w Queensland. Przyczynia się do tego rosnąca temperatura wody oraz promienie słoneczne, które wybielają koralowce, jednak działalność człowieka także ma z tym bezpośredni związek.

 

Obecnie rafa dostarcza australijskiej gospodarce ponad 6 mld dolarów i gwarantuje ponad 60 tys. miejsc pracy. Nowy zakaz przeładunku jest wynikiem ponad 2200 wniosków, które złożono na ten temat w ostatnim czasie.

Australijski rząd stara się zwiększyć ochronę cennych i wrażliwych środowisk morskich, minimalizując wpływ człowieka na Wielką Rafę Koralową. Póki co jednak zakaz nie będzie miał zastosowania wobec dostarczania podstawowych usług do odległych społeczności, ratownictwa morskiego, przemieszczania ładunków między statkami podczas ich cumowania w porcie oraz działań związanych z uzupełnianiem paliwa.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj