Australia wypowiedziała wojnę rozgwiazdom

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Australijskie władze uznały, że nadszedł czas na ingerencję w funkcjonowanie jednego z największych ekosystemów na Ziemi, Wielkiej Rafy Koralowej. Jest ona uważana za jeden z największych narodowych skarbów Australii. Problemem dla jego istnienia okazała się rosnąca populacja rozgwiazd, których żarłoczność oznacza poważne kłopoty dla rafy.

 

Przyczyna nagłego wzrostu liczebności rozgwiazd, które zwykle występowały w okolicy wybrzeża Australii, może mieć związek ze wzrostem ilości ścieków przemysłowych, jakie docierają do wód przybrzeżnych. Skutek jest taki, że ponad 42% szkód na rafach w ostatnich latach to efekt działania rozgwiazd.

Aby ratować Wielką Rafę Koralową postanowiono podjąć drastyczne działania. Rząd wynajął setki nurków, którzy pływają na rafie z zastrzykami z trucizną. Podpływają oni do rozgwiazd i zabijają je wstrzykując dawkę toksyny. Podobno od początku akcji zabito w ten sposób ponad 100 tysięcy tych stworzeń i oczekuje się podjęcia działań na jeszcze większą skalę. Na zabijanie rozgwiazd planuje się przeznaczyć 4,6 miliona dolarów australijskich.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Człowiek to jest jednak

Człowiek to jest jednak arcypodła wesz .. najpierw wpuści ścieki do wody a jak natura wypracuje sposób na posprzątanie w postaci rozgwiazd to człowiek będzie te rozgwiazdy zabijał .. ścieki mają pływać dalej i zasyfiać rafę, w końcu po to zostały tam wylane .. ale już niedługo natura się za to odwdzięczy i tak wami pozamiata, brudasy, że sami sobie będziecie wbijać strzykawki z trucizną.

Portret użytkownika euklides

Jak rząd się zabrał za

Jak rząd się zabrał za poprawianie natury to już po Wielkiej Rafie. Teraz czekamy na wieści o tym, że toksyna szkodzi nie tylko rozgwiazdom, a zamiast rozgiwazd i tak rozpleni się coś innego, tylko gorszego od rozgwiazd itd.

Skomentuj