Australia walczy z wielką falą upałów

Kategorie: 

Źródło: Australian Bureau of Meteorology, YouTube/ntv7 news

Australia zmaga się z falą upałów obejmujących cały kontynent. Rekordowa temperatura 49 °C została zarejestrowana w Australii Zachodniej. Wraz z upałami wzrasta również zagrożenie pożarami na terenie całego kraju.

Temperatury w niemal całym kraju są o 5 °C do 15 °C powyżej średniej dla tej pory roku. W Marble Bar w północno-zachodniej Australii Zachodniej zarejestrowano rekordową temperaturę 49,3 °C. W Nowej Południowej Walii oraz północnej Wiktorii temperatura sięgała niemal 45 °C. W Australii Południowej przewiduje się wzrost temperatury powietrza nawet do 48 °C.

Tak ekstremalne warunki pogodowe mogą znacznie zwiększać ryzyko wystąpienia pożarów. Najbardziej zagrożonym rejonem jest Australia Południowa, w której dodatkowo mają wystąpić silne wiatry. Państwowa straż pożarna w Południowej Australii ostrzegała mieszkańców tych terenów, aby byli gotowi do ewakuacji.

 

Ewakuacja przeciwpożarowa w Australii obejmuje „Bushfire Survival Plan”, który zakłada ucieczkę w dzicz i porady dotyczące przetrwania w australijskim buszu w razie pożaru. Alison Martin, rzeczniczka straży pożarnej apeluje, aby zaplanować ewakuację wcześniej, ponieważ czekanie do ostatniej chwili może skończyć się tragicznie.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Matti

Takie trochę pierdolamento,

Takie trochę pierdolamento, mieszkam w Sydney i tutaj nie ma żadnych upałów. Generalnie rzecz biorąc w żadnym z wielkich miast nie ma upałów, są normalne temperatury 25-35 jak na lato przystało. Te tempartury powyżej 40 są generalnie tam gdzie zawsze jest gorąca, oglnie szukanie sztucznej sensacji 

Skomentuj