Australia walczy z pożarem na przedmieściach Sydney

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Strażacy od kilku dni próbują ugasić gwałtowny pożar w pobliżu Sydney, który wybuchł w sobotę w godzinach popołudniowych. Ogień rozprzestrzeniał się w niezwykle szybkim tempie i zagrażał mieszkańcom największego miasta w Australii.

 

Walka z żywiołem była poważnie utrudniona przez silne wiatry. Ogień spalił ponad 2500 hektarów buszu na południe od miasta i zbliżył się do podmiejskich osiedli. Setki strażaków i kilkanaście helikopterów brało udział w niebezpiecznej akcji gaszenia pożaru.

Dzięki ogromnym wysiłkom udało się zapanować nad żywiołem a ogień nie stanowił już większego zagrożenia dla mieszkańców Sydney. W poniedziałek wiatr nie był tak silny jak w sobotę, dlatego walka z ogniem była łatwiejsza, choć nie udało się jeszcze całkowicie wyeliminować niebezpieczeństwa.

 

Policja wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Służby przypuszczają, że nieznani sprawcy mogli celowo zainicjować pożar w pobliżu Sydney.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj