Australia przeżywa bezprecedensową falę upałów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rok temu wydawało się, że w trakcie lata trwającego aktualnie na antypodach osiągnięto rekordowe temperatury. Meteorolodzy uznali nawet rok 2013 jako rekordowo gorący. Okazuje się, że rok 2014 już przyniósł nowe poziomy temperaturowe. W zachodniej części stanu Queensland zarejestrowano +50C

 

Pierwsze dni nowego roku przyniosły Australijczykom iście piekielne temperatury. Prawie dokładnie rok temu w miejscowości Oodnadatta na południu kraju, zarejestrowano +54C teraz jest niewiele lepiej, a pogoda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W Brisbane zanotowano +41C w St George +47,2C. Podobna sytuacja panuje w większości stanów. Jest przynajmniej o 10 stopni cieplej niż zwykle, a mieszkańcy piszą na portalach społecznościowych, że teraz normalny stał się skwar +45C i wyższy.

Jeśli pogoda nie ulegnie zmianie, a wszystko na to wskazuje, będzie to jeszcze cieplejszy rok niż rekordowy pod tym względem 2013. Praktycznie wszędzie rejestruje się temperatury przekraczające +40C. W wielu miejscach, na przykład w Nowej Południowej Walii, już teraz pobito stuletnie rekordy zarejestrowanego ciepła. Temperatury doskwierają ludziom i zwierzętom. Notuje się tez wyjątkowo ciepłą wodę w pobliżu wybrzeży. Władze obawiają się, że może dojśc do bezprecedensowej fali pożarów buszu, co tylko pogorszyłoby i tak trudną sytuację.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Darek11.11

Co z Was za barany, temat

Co z Was za barany, temat główny to gorączka i upały w Australii a Wy wypisujecie o Owsiaku i innych pierdołach. Żal mi takich baranów jak Wy czyli Ci którzy tylko potrafią się skarzyć i pisać głupoty Smile
 

Portret użytkownika CRUSADERS

The After Day Tomorrow już

The After Day Tomorrow już się zbliża fikcja staje się faktem .Wkrótce i do nas zawita śnieg i mróz albowiem wir stanie się jeszcze potężniejszy i z jesieni zimą zrobi nam jesień z d średniowiecza .I sprawdzą się wreszcie prognozy ruskich pogodzystów a amatorom białego szaleństwa aż narty przymarzną do śniegu...

Portret użytkownika koszerr umysłów

The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow zawiera liczne niezwykle ciekawe sceny wśród których utkwiła mi bardzo ta z helikopterami, które wleciały w wir lodowatego powietrza.

Tak się składa, że ze dwa dni temu media zaczęły trąbić o niespotykanym "wirze arktycznym", który atakuje USA i w którego oku temperatura wynosi -85 stopni... momentalnie skojarzyło mi się z tym filmem.

Portret użytkownika M4TeC

Zaglądam na ten portal od

Zaglądam na ten portal od ponad roku i kogo jak kogo, ale Ciebie doskonale kojarzę z tekstów "zbliża się", "nadchodzi" i tego typu pierdoły. Zajmij się swoim życiem i zrób z nim coś pozytywnego, bo i tak najprawdopobodniej nie doczekasz się niczego ze swoich fantazji. Dobra rada, więc się nie uraź.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Drugie poruszające zdarzenie

Drugie poruszające zdarzenie miało miejsce w UK. Popularny sługus syjonu, Cameron, po raz kolejny wsiada na Polaków, tym razem w kwestii zasiłków na dzieci. Jest to już drugi wyraz otwartego chamstwa i niewdzięczności Camerona po grudniowym stwierdzeniu, że "otwarcie granic dla Polaków było wielkim błędem".

Portret użytkownika koszerr umysłów

Jest to wyjątek

Jest to wyjątek potwierdzający regułę, że Owsiak to zwykły cwaniak, który jedną ręką daje, a drugą zgarnia miliony. I dobrze wie jak robić interesy, żeby nie dało się nic na niego powiedzieć. Trzyma wszystkich w szachu właśnie poprzez głosy takich jak ty. Z całym szacunkiem, ale może udałoby się podliczyć ile globalnie kasy zebrał przez 20 lat i ile jest tego sprzętu i ile rzekomo życia uratował. Ciekawe tylko, że ten sam "szlachetny" Owsiak organizuje spędy brudasów i ćpunów na dorocznej imprezie na której widziano upite nieletnie dziewczyny i młodych łebków latających bez gaci, gdzie również działają rozmaite sekty typu hare kryszna.

Smutne, że zbiera zawsze na jakieś mega super specjalistyczne problemy i sprzęt którego nazwę ciężko wymówić, a nie może zebrać na rzeczy oczywiste, np. dla domów dziecka, szkół, na rozwój domów kultury, dożywianie głodnych dzieci, itp. itd.

No i nie zapominajmy kim był jego tatuś bo to jest niezwykle istotne dla sprawy.

Nigdy nie dałem i nie dam złamanego grosza na tę śmieszną szopkę. Z powodów które wymieniłem i kilku innych, np. takiego, że to państwo polskie z podatków i akcyz które wszyscy płacimy powinno finansować szpitale. Tymczasem przez takie zbiórki jak owsiakowa jesteśmy 2x okradani z pieniędzy i jeszcze cieszymy się z tego jak dzieci.

Nawiasem mówiąc byłem blisko jednego z "komitetów organizacyjnych" w dużym mieście i wiem jak wyglądają tam zbiórki darów (setki paczek ukradzione i schowane w prywatnym magazynie) i liczenie kasy (ta sama sitwa od wielu lat w środku nocy), a także co robiło się i w dalszym ciągu robi ze skarbonkami.

A durni ludzie wrzucają...

Portret użytkownika kbk

Czego ma niby dotykać ten

Czego ma niby dotykać ten blog? Zazdrosny Owsiakowemu bogactwu frustrat przelewa swoją żółć w internecie. 
Nic nowego w polsko-sowieckim społeczeństwie.
A może by tak krytykujący Owsiaka i jego fundację założyli własną i zrobili to lepiej?
Mogliby... ale po co? Trzeba ruszyć zapierdziałe gacie sprzed komputera, trzeba wysiku, trzeba pracy. A można też siedzieć i narzekać. Jakie to polskie.
A już wstawki typu "z moich podatków", które pisze bezrobotny mnie kompletnie rozbrajają.

Portret użytkownika olo manolo

Nie wnikam tu w sprawe

Nie wnikam tu w sprawe Owsiaka - zaznacze tylko ze ten sprzet zostal kupiony za pieniadze ludzi ktorzy je ofiarowali, a nie z pensji pana Owsiaka.

Chce sie czepic czegos innego.

Mianowicie wstawki: "które pisze bezrobotny". Ktos kto nie zna podstaw ekonomii (dziedziny w obezwladniajacym stopniu dtyczacej calego zycia kazdego czlowieka) zadko kiedy wie cos wartosciowego na inne tematy a to rzutuje na calosc twojej wypowiedzi.

Nawet bezrobotny placi podatki na kazdym kroku. Nie wazne czy robi to z pieniedzy zaoszczedzonych, otrzymanych w darze czy wydartych od jakiegos urzedasa pod jakims pretekstem.

Dlatego twoja wstawka "Nic nowego w polsko-sowieckim społeczeństwie." tyczy sie wlasnie ciebie - wlacz myslenie.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Czemu obrażasz w prymitywny

Czemu obrażasz w prymitywny sposób zamiast pomyśleć? Po pierwsze żadna inna fundacja nie dostałaby czasu antenowego liczonego w godzinach i to jest pierwsza rzecz warta zauważenia, że głównie z tego bierze się popularność Owsiaka, po drugie ten "szlachetny" człowiek organizuje festiwale demoralizujące młodzież i dzieci, po trzecie jak ma się kilka uratowanych noworodków do MILIARDÓW złotych zebranych przez ostatnie 20 lat? Kto i kiedy tak naprawdę zajrzał KONKRETNIE w papiery tej fundacji i zrobił globalny remanent działalności?

I za darmo tego nie robi - zarabia 1/4 na czysto plus odsetki i inne bonusy. W necie jest dużo na ten temat już i mnie chorymi noworodkami oczu nie zamydli bo bardziej obchodzą mnie biedne, głodne i zaniedbane ZDROWE dzieci których jest już miliony. Niby dlaczego Owsiak ma wygarniać tak ogromne pieniądze na garstkę niemowlaków z wadami rozwojowymi? Na jakiej zasadzie te zbiórki w ogóle się odbywają? Czemu ta fundacja nie działa jak każda inna i nie zachęca po prostu do ODPISÓW 1% z podatku dając w ten sposób szanse INNYM fundacjom, które nie mają ani takiego rozgłosu (bo nikt ich nie dopuszcza do TV) ani pieniędzy tym samym.

Wydaje ci się, że tylko Owsiak istnieje? On chce żebyś tak myślał i ci którzy tym wszystkim sterują też. A tymczasem tyle dzieci z innymi problemami nie może uzyskać pomocy bo brakuje na wszystko. A ten zgarnia i zgarnia nie wiadomo na co właściwie. Ten sprzęt powinno kupić bez żadnej łaski państwo polskie z naszych podatków!

Obudź się chłopie.

Strony

Skomentuj