Australia jest nękana przez upały dochodzące do 50 stopni Celsjusza

Kategorie: 

Źródło: bom.gov.au

Ekstremalne upały w Australii spowodowały, że meteorolodzy muszą dodawać nowe kolory do map odzwierciedlających rozkłady temperatury. Obecna skala po prostu się skończyła.

 

Aby być w stanie rejestrować temperatury powyżej 50 stopni Celsjusza do istniejącej legendy dodano dwa nowe kolory. Na przykład temperatura 40 C była oznaczana kolorem pomarańczowym i jego odcieniami. W poniedziałek na mapie pojawiła się temperatura 40,33 C. We wtorek w Nowej Południowej Walii było już 45 C. Aby być w stanie zapisywać kolejne maksima Australijskie Biuro Meteorologii musiało dodać do mapy dwa nowe kolory, fioletowy, pokazujący temperaturę do 54 stopni, i różowy dla temperatur ponad 54 stopni.

 

Anomalie cieplne są obserwowane w ciągu ostatnich sześciu dni, a wydaje się, że ten trend będzie kontynuowany.  Można oczekiwać, że temperatury osiągną wartość powyżej 50 stopni. Zatem, jest całkiem możliwe, że padnie absolutny rekord temperatury, który do tej pory wynosił w Australii 50,7 stopni i został ustalony w 1960 roku.  Najwyższe temperatury mają wystąpić w weekend w Nowej Południowej Walii i południowo-wschodniej części stanu Victoria.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Zadziwiajace ,ze w 1960 padl

Zadziwiajace ,ze w 1960 padl rekord i co wtedy map nie bylo?O co tu chodzi?
I mam nadzieje ,ze nie uslysze tu o globalnym ociepleniu-bo bylby to fanatyzm naukowy.
Taka temperatura naprawde jest wysoka 50 stopni ,to bardzo duzo tzn dla czlowieka.Bycmoze Australia jest skazana na takie zjawiska.Malo tam wody maja w atmosferze najwidoczniej.Powinni jakos to wykorzystac.Nabic akumulatory czy cos.

Portret użytkownika Ja

Człowiek chcwiwy i pazerny

Człowiek chcwiwy i pazerny bawiący się w boga doprowadził do tego a wine zrzuca na słoneczko i innych ludzi, aby oddalić podejrzenia od siebie. Zmiany sa nieodwracalne i będą tak długo jak ci ludzie "elity" bedą wpływac na przywłaszczoną przez siebie planetę.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Ja

Śmiem wątpić aby tak było w

Śmiem wątpić aby tak było w istocie Biggrin Nie wiem co było wcześniej ale nadinterpretacje dawnych okresów nie pomaga w przypadku kiedy prawda jest ukrywana przed opinia publiczną, a ludzie dostaja tylko obrobione informacje aby ten świat dalej mógł funkcjonawać tak jak tego sobie zarzyczyły "elity". Teraz ludzie dysponuja najpotężniejszą bronia mogącą zniszczyć całe życie na planecie, nie są to worki foliowe, czy aluminium Biggrin Tylko eksperymenty nad modyfikacja genetyczną organizmów, roślinnych i zwierzęcych. Naukowcy twierdzą że mają wszystko pod kontrola, ale fakty zaprzeczają tej tezie. Ziemia to jedno wielkie labolatorium, gdzie na eksperymentach zarabiają "elity" grubą kasę, to doprowadzi do samozagłady, bez mozliwości samooczyszczenia, gdyż DNA każdego organizmu to informacja o naszej planecie, która bezpowrotnie zmieniona wprowadzi "ją" w błąd a na błędnych inforacjach nie można odbudować niczego bo wszystko się "zawali".
DNA jest przepisem w razie jakiegoś kataklizmu na odbudowe całego ekosystemu.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika fakir

doświadczyłem 54 stopni

doświadczyłem 54 stopni pewnego razu... i było to w cieniu... wrażenia takie jakbyście stali obok rozgrzanego pieca, tyle że macie go naokoło siebie... wypicie butelki wody powoduje że macie ją na skórze od razu i możecie już sięgać po następną... a ziemia parzy przez klapki...

Skomentuj