Atmosfera Ziemi jest nienaturalnie spuchnięta

Kategorie: 

http://earth-chronicles.ru/news/2012-01-24-15733

NASA przedstawiła właśnie raport na temat ilości kosmicznych śmieci orbitujących wokół naszej planety. Co zaskakujące spadła ona w ciągu roku o 6%. Chciałoby się zapytać, co stało się z taką ilością kosmicznego złomu? Jest to prawdopodobnie efekt aktywności Słońca.

 

Od połowy 2011 stało się jasne, że rozbłyski słoneczne generują ogromne ilości promieniowania UV. Co zaskoczyło naukowców emisje są tak znaczne, że trwają czasami już po tym, gdy wydaje nam sie, że rozbłysk się zakończył. W efekcie nasza atmosfera jest pod wpływem znacznie większej ilości promieniowania ultrafioletowego, które podgrzewa jej górne partie powodując puchnięcie gazów w niej się znajdujących.

 

Upadki satelitów, jakie ostatnio obserwujemy to nie są przypadki. Ich orbity na skutek działalności Słońca ulegają dużym korektom i dla wielu z nich jest to po prostu koniec ich pracy. Tak stało się z satelitą UARS czy ostatnio Phobos-Grunt. Podobnie dzieje się ze śmieciami kosmicznymi.

 

Naukowcy twierdzą, że relatywnie duża ich ilość spadła do atmosfery i spłonęła. Redukcja ilości całego szacowanego złomu kosmicznego o 6% daje pojęcie o skali tego zjawiska.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

NAJWYRAŹNIEJ TO NAUKOWCY MAJĄ

NAJWYRAŹNIEJ TO NAUKOWCY MAJĄ SPUCHNIĘTE MÓZGI...PO PROSTU KOSMICZNE ŚMIECI SPALAJĄ SIĘ W NASZEJ ATMOSFERZE ZACIEŚNIAJĄC ORBITĘ WOKÓŁ ZIEMI WSKUTEK ZIEMSKIEJ SIŁY PRZYCIĄGANIA... HEJ ZDEBILOWACIAŁE UMYSŁY NAUKOWCÓW!!!CZAS SKOŃCZYĆ Z WYSYSANIEM NARODOWYCH BUDŻETÓW NA WASZE "ODKRYCIA"!!

Portret użytkownika ab

Albo atmosfera się rozrasta

Albo atmosfera się rozrasta albo zwiększa grawitacja przez co schodzą z orbit, albo rozbłyki słoneczne generują taką ilośc energi że sa w stanie wytworzyć ciśnienie zdolene do zmiany trajektori satelity. 6% to naprawdę duzo w takim tępię problem śmieci kosmicznych rozwiązał by sie sam w ciagu 10 lat. Teraz wysyłamy znacznie mniej sprzętu na orbite. Pomyślcie o jakiej liczbie odpalonych rakiet w kosmos  nie wiemy skoro nasa nadzoruje na dzien dzisiejszy okolo 15000 odłamków które uznaje za grożnie.Do tego należy dodać ilość obiektów które już spadły i wiemy że oszukiwali nas przez wiele lat. Wszystkie loty jakie obserwowaliśmy to był jedynie maluteńki wierzchołek góry lodowej.

Portret użytkownika DranaMafana

"która podgrzewa jej grone

"która podgrzewa jej grone wartwy" to ciekawe, bo o ile dobrze pamiętam to własnie haarp ma za zadanie  badanie górnej warstwy jonosfery przez podgrzewanie jej. Cóż zobaczymy co dalej z tego wyjdzie.

Portret użytkownika Wojox

I dziwią się że orki,

I dziwią się że orki, delfiny, ptaki padają jak pszczoły. Rozregulowują nam planetę i się raczej temu nie dziwią. Każdy efekt jest już obliczony na konkretny skutek. Są też efekty uboczne, ale te ich nie obchodzą. Cieszę się że Bóg zapowiedział że "zniszczy tych co rujnują Ziemię".Wszystkioe wynalazki ludzkości w tym HAARP są używane ku zgubie ludzi.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj