Na Atlantyku może się uformować pierwszy huragan w tym sezonie

Kategorie: 

Widok satelitarny burzy tropikalnej Arthur - źródło: NOAA/GOES East

Burza tropikalna Arthur ma dużą szansę na to, aby urosnąć w siłę na tyle, że zostanie pierwszym huraganem na Atlantyku w tym sezonie.

 

Nowy front pogodowy powstał 2 lipca na wschód od Florydy i przemieszcza się w kierunku północnym wzdłuż wschodniego wybrzeża USA. Obszar niskiego ciśnienia utworzył się już 29 czerwca nad Południową Karoliną, a następnie został zepchnięty w kierunku Atlantyku, którego nagrzana woda pozwoliła na uformowanie się na tej bazie burzy tropikalnej.

Pięciodniowa prognoza ścieżki przejścia burzy - źródło: NOAA/NHC

Obecnie centrum frontu pogodowego znajduje się około 100 km od Przylądka Canaveral i 170 km od Bahamów. Wiatr wieje już z prędkością dochodzącą w porywach do 100 km/h.

Źródło: NASA/TRMM

Synoptycy spodziewają się, że ścieżka przejścia tej burzy tropikalnej może spowodować, że odczują ją mieszkańcy całego wschodniego wybrzeża. W ciągu najbliższych 48 godzin okaże się, czy Arthur zbierze na tyle siły by stać się pełnoprawnym huraganem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj