Na Atlantyku formuje się duży cyklon, który może uderzyć na Europę

Kategorie: 

Huragan Sandy - źródło: NASA

Meteorolodzy z niepokojem obserwują potężny cyklon, który formuje się na Atlantyku. Z prognoz wynika, że może on sprowadzić bardzo nieprzyjemna i niebezpieczną pogodę z wiatrem wiejącym w porywach do 140 km/h.

 

Cyklon powstał wyniku oddziaływania strefy bardzo niskiego ciśnienia. Cały front pogodowy wciąż przybiera na sile i za kilka dni powinien dotrzeć do Wielkiej Brytanii. Szczególnie zagrożona wydaje się Walia. Tamtejsze media porównują sytuację do tej z 1987 roku, kiedy podobny cyklon spowodował spustoszenie na Wyspach.

 

Ze wstępnych symulacji meteo wynika, że frontowi burzowemu mogą towarzyszyć potężne ulewy. Oznacza to, że może dojść do nagłych powodzi. Cyklon zyskał już nazwę Saint Jude od patrona dnia 28 października, kiedy spodziewane jest jego pierwsze uderzenie.

 

Nie można wykluczyć, że cyklon dotrze do innych części północnej Europy w tym do Skandynawii, a nawet Polski. W tej chwili jest jednak za wcześnie, aby wyrokować na temat poprawności symulacji komputerowych i jego rzeczywisty zasięg jest obecnie w dużej mierze zagadką.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pilip

ludzie wy na poważnie to

ludzie wy na poważnie to piszecie czy to jakiś rodzaj trollingu?
to znaczy, że każdą następną burzę będziecie uznawali za zdecydowaną anomalię pogodową, no tak... bo cyklony nigdy nie docieraly nad europę..
tylu znawców, prądy sie zmieniajo, lodowce topniejo! przebiegunowanie!(to ja mam jak was czytam, najgorsza forma biegunki.. niektóre komentarze tak mnie przejeły, że musiałem parokrotnie przerwac ich czytanie.. z wrażenia..) każdy z własną niepodważalną i prawdziwą teorią. I KOMU TU WIERZYC, może Posłancowi, ten to jednak wydaje sie wiarygodny ze swoimi teoriami i ogólnie mało tego ze wierzy w jezusa to jeszcze wierzy w to ze jest on kometą. NIE NO SPOKO. no bo skoro mógl zamieniac wode w wino to i problemu nie widzę przy małej zmianie w komete. JESTĘKOMETĘ.
jak już tak czekacie az "coś się stanie", to i ja sie podzielę moją teorią, stanie sie wiele, tylko i wyłącznie WTEDY! kiedy walniecie głowa w monitor, dwa razy dla pewnosci ze wiecej sie nie odpali, monitor oczywiscie, bo mózgi juz wam prawidlowo od dawna nie dzialaja wiec o to sie nie martwcie. następnie przestancie pisac komentarze, wstancie i idzcie cos robic, wtedy "coś się stanie".
 
 

Portret użytkownika Poslaniec

A jak było za dni Noego, tak

A jak było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna Człowieczego. (27) Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodzili aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki i nastał potop, i wytracił wszystkich. (28) Podobnie też było za dni Lota:Jedli, pili, kupowali, sprzedawali, szczepili, budowali; (29) a w dniu kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba ogień z siarką i wytracił wszystkich. (30) Tak też będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi. (31) Powiadam wam: Tej nocy dwaj będą na jednym łożu, jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. (35) Dwie mleć będą na jednym miejscu, jedna będzie zabrana, a druga pozostawiona. (36) Dwóch będzie na roli; jeden będzie zabrany, a drugi pozostawiony. "

Portret użytkownika Poslaniec

Bzdury piszesz. Nie wszyscy

Bzdury piszesz. Nie wszyscy kłamią. Ludzie którzy żyją w zgodzie z Bogiem czyli tacy którzy są dobrzy i duchowo dojrzali nie kłamią.  
Ja wierzę w Boga, i uznaję tylko tą naukę która nie jest w sprzeczności z Bogiem.
Każda osoba która jest mądra znajdzie odpowiedź w Bogu

Strony

Skomentuj