Na atlantyckim wybrzeżu Kanady odnaleziono 16 grindwali

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Na wschodnim wybrzeżu kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja fale wyrzuciły na brzeg kilkanaście waleni z gatunku grindwali. Ośmiu z nich nie udało się niestety uratować.

 

Grindwale (łac. Globicephala), jak nazywają się te ssaki, odkryto na skalistym brzegu w pobliżu Cape Breton, w północnej części prowincji znajdującej się nad Oceanem Atlantyckim. Do ratowania zwierząt stawiło się 25 ochotników. Polewali oni delfiny wodą i 10 z nich dzięki temu udało się uratować. Podczas przypływu delfiny wróciły do oceanu.

 

Przyczyny wypłynięcia grindwali nie jest znana, ale podejrzewa się, że zwierzęta próbowały polować na ryby usiłując je zagonić na płytką wodę, ale niestety źle przeprowadziły ten manewr. Ze względu na to, że są to zwierzęta bardzo stadne większość osobników podąża za przywódcą stada i jeśli popełni on błąd to jego skutki dotykają wszystkich uczestniczących w takim polowaniu.

Źródło: CTV

Grindwale to ssaki z rodziny delfinowatych. Długość ich ciała waha się od 3,6 do 8,5 metrów i ważą średnio około 800 kg. W niektórych przypadkach maksymalnie mogą ważyć nawet do 3 ton. Z wyjątkiem białej plamy pod brodą ich ubarwienie jest czarne. Zwierzęta te żyją w wodach Atlantyku, Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu przyrodniczego:

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mat

Niestety wiele wskazuje na

Niestety wiele wskazuje na to, że liczne przypadki "samobójstw" waleni, delfinów itp. są wynikiem eksperymentów z użyciem broni sonicznej, która uszkadza membrany słuchowe tych zwierząt (na niektórych zdjęciach widoczna jest krew wypływająca z otworów usznych), a prawdopodobnie także mózg. Tutaj jest więcej informacji na ten temat: http://www.cda.pl/video/23211982

Skomentuj