Ataki szpaków na samochody w Austrii i we Włoszech

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Miliony szpaków, jak co roku udają się jesienią do umiarkowanych szerokości geograficznych i starają się przetrwać zimę w okolicach Morza Śródziemnego. Podczas migracji czasami dochodzi do incydentów, kiedy ptaki zgrupowane w danym miejscu atakują ludzi. Z kilkoma takimi przypadkami mielismy do czynienia w ciągu ostatnich kilku dni.

 

W 2008 roku nad Rzymem latała ogromna "chmura" szpaków prezentując bardzo finezyjne figury na niebie. Niestety działo się to na obszarze przylegającym do jednego z lotnisk w Rzymie. Niektórzy piloci musieli awaryjnie lądować. Nie mniej emocji doświadczyli w zeszłym tygodniu, kierowcy we Włoszech i w Austrii.

We Włoszech doszło do incydentu, gdy na samochód jadący lokalną drogą z dużą prędkością uderzyło kilkaset szpaków, które siedziały wcześniej na drutach linii energetycznych. Auto zostało poobijane a pracownicy drogowi zebrali na miejscu wypadku dziesiątki ciał ptaków.

 

Do podobnego zdarzenia doszło na początku października na austriackiej autostradzie. Tam również doszło do kolizji ponad stu ptaków z rozpędzonym autem. Kierowca był wstrząśnięty tym, co go spotkało, ale na szczęście nic mu się nie stało.

 

 

Źródła

http://www.ctpost.com/news/article/Up-to-100-starlings-killed-after-flying-into-car-3908440.php

http://www.meteonova.ru/news/news.n2?item=63485292908

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika kot skrzydlaty

Słuchajcie, zauważam nocą

Słuchajcie, zauważam nocą latające jakieś duże ptaszyska wydające dźwięki jak kaczki, albo jakieś żurawie. Czy nie powinny już dawno odlecieć? Mało tego, kiedyś to dziwne gęganie, a bardziej kwakanie przeplatane było z ćwierkaniem jakichś małych ptaszków, takim świstaniem, słychać było nad chmurami, które były nisko, i po ciemku (czy ptaki nie powinny nocą spać?  to nie były sowy, bo te stadami raczej nie fruwają). Ponad to, mój znajomy słyszał je ok. 23.00 jakieś 40 km dalej (albo inne stado), a ja w międzyczasie zmieniwszy położenie 5 km,  po trzech godzinach, około trzeciej w noce słyszałem stado ponownie. Czy biedaczki latają w kółko? 
To było z tydzień temu, a wczoraj znów znajome gęganie, również nocą..
Może jakieś drogowskazy magnetyczne trzeba im zrobić?
 
pozdrawiam wszystkich

Portret użytkownika yiis-mopatkii

u mnie za oknem szpaki

u mnie za oknem szpaki zaczely wydziwiac dziwne harce pare dni temu, lataly tak dziwnie i chaotycznie jakby powariowaly, w amoku niemalze wpadaly na siebie, na ulice i na drzewa. Wyjasnienie zagadki okazalo sie bardzo proste. Byla to chmara muszek, prawie niedostrzegalnych. Musialy szpakom tak smakowac, ze te jakby w amoku  zapominaly w czasie polowania o calym bozym swiecie dookola. Stado sie najadlo o pofrunelo dalej. 

Portret użytkownika ludipl

Gdzies kiedys slyszalem ze

Gdzies kiedys slyszalem ze czy to golebie pocztowe czy inne ptaki zawsze trafia do celu nawet na bardzo dlugie odleglosci za pomoca polozenia slonca.Jak wiadomo na sloncu maja teraz miejsce rozne wybuchy wiec moze te ich dziwne zachowania maja cos razem wspolnego z falami magnetycznymi czy cos.

Portret użytkownika Wojox

Ja obserwuję odloty albo

Ja obserwuję odloty albo dzikich gęsi albo innych dużych ptaków z Anglii. Tylko widzę iż klucze ptaków lecą co dziennie w różnych kierunkach. Może to wina wiatrów, może najpierw łapią odpowiedni "korytarz" powietrzny a później już na półudnie...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika leśny człowiek

Od kilku miesięcy zauważyłem

Od kilku miesięcy zauważyłem , że ptaki-szczególnie te mniejsze zachowują się tak jakby ich sysyemy orientacji w terenie uległy uszkodzeniu.Latają bardzo chaotycznie, często walą po szybach, wpadają przez otwarte okna całkowicie zdezorientowane i zagubione.Pole magnetyczne?A może ludzkie działanie ?

Portret użytkownika homik123

i niech ktoś powie że

i niech ktoś powie że kompletnia nic sie nie dzieje świat wariuje ,,, wariując umiera jesteśmy wrzodem na zdrowym ciele a zwłaszcza zasrane ELITY TEGO ŚWIATA brak szacunku dla czego kolwiek

Skomentuj