Atak zimy w północnych stanach USA

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Potężny atlantycki cyklon spowodował wielki atak zimy na wschodnim wybrzeżu USA. Występują ulewne opady deszczu i śniegu, oraz porywisty wiatr. W niektórych miejscach spodziewany jest opad nawet do metra grubości pokrywy śnieżnej.

 

 

Wielkie śnieżyce uderzyły w obszary zamieszkałe przez ponad 100 milionów mieszkańców. Szczególnie zagrożone są stany Pensylwania, New Jersey, Connecticut oraz New Jork. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne odwołano już 6000 lotów. Wśród nich lot kanclerz Angeli Merkel, która wybierała się na spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem.

W mieście Nowy Jork spodziewany jest opad o wielkości 60 cm. Służby oczyszczania miasta cały czas pracują, ale skala śnieżycy jest tak duża, że nie uda się utrzymać przejezdności wszystkich ulic. Środki masowego przekazu cały czas instruują mieszkańców terenów dotkniętych marcowym atakiem zimy, aby minimalizowali czas pozostawania poza domem. Skłonni do przesady Amerykanie nazwali tą burzę śnieżną największą od dekady i zagrażająca życiu.

Skutkiem tak ekstremalnych zjawisk pogodowych jest zamknięcie szkół w wielu miastach północnego wschodu. Nie działa wiele urzędów. Trudna sytuacja ma się utrzymywać do środy, kiedy to spodziewana jest stopniowa poprawa warunków pogodowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj