Atak zimy w Europie, śnieżyce paraliżują ruch na drogach

Kategorie: 

Zgodnie z oczekiwaniami duża część Europy doświadcza poważnego ataku zimy. Od Wielkiej Brytanii po Niemcy doszło do obfitych opadów śniegu. Tysiące kierowców utknęło na drogach i zostali zmuszeni do porzucenia samochodów. 

 

Dziesiątki tysięcy domów w Wielkiej Brytanii zostało pozbawionych elektryczności. Spadlo tam około 11 cm śniegu. Sparaliżowane zostały drogi. Wielu kierowców porzuciło swoje pojazdy. Nie działały koleje oraz lotniska w Liverpoolu i w Leeds. Śnieg przykrył również Francję, Szwajcarię i południowe Niemcy.

 

W Szwajcarii powstał taki zator drogowy, że 15 tysięcy ludzi porzuciło swoje samochody. We Francji właściciele alpejskich pensjonatów liczyli na to, że opady śniegu spowodują napływ narciarzy. Rzeczywiście chętnych do wyjazdu było bardzo wielu.

 

W niektórych górskich miejscowościach spadło aż 60 cm śniegu i to nie tylko poprawiło komfort korzystania ze stoków, ale przede wszystkim znacznie utrudniło dotarcie na miejsce turystom. Z oczekiwanych 36 tysięcy dojechało najwyżej 7 tysięcy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika witamina C

Też byś miał surviwal jakbyś

Też byś miał surviwal jakbyś cały rok jeździł na letnich oponach a tu nagle śnieg. W Anglii NIKT nie wymienia opon na zimowe bo śnieg o ile w ogóle coś spadnie przez całą "zimę" znika po jednym dniu i na tym koniec zimy, do zobaczenia za rok. Nikt nie ma zimowych opon i nie można kupić u wulkanizatora, jak u któregoś się uda to wielki sukces a kupują tylko ci którzy wybierają się w zimie do Polski. Na pytanie zadane Anglikowi co robić jak spadnie śnieg a nie mam zimowych opon? Usłyszysz odpowiedź: "Jeździj wolniej". Jak spadnie za dużo większość ludzi nie jeździ bo się boją i nie wiedzą co robić. A władze zamykają drogi i nie pojedziesz nawet jak masz zimowe opony (jeśli droga jest zamknięta)

Skomentuj