Atak tornad w Teksasie - 5 osób nie żyje a ponad 50 jest rannych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wynika z oficjalnych informacji aż 54 osoby zostały ranne a 5 zginęło po ataku tornada, które zeszło 29 kwietnia w okolicach miasteczka Canton w Teksasie. W regionie widziano jeszcze dwa inne tornada, ale ominęły obszary silnie zaludnione.

Obecnie trwa sezon tornad, dlatego nikogo nie dziwią kolejne doniesienia o trąbach powietrznych pojawiających się w okolicy. Zagrożenie jakie stwarzają takie żywioły spowodowało, że w stanach USA szczególne narażonych na obecność tornad stworzono rozległe systemy ostrzegania przed nimi z zastosowaniem komunikatów rozpowszechnianych pilnie w środkach masowego przekazu. 

 

Mimo to wciąż dochodzi do powstawania ofiar śmiertelnych. I tym razem nie udało się od tego uchronić. Niszcząca siła tornada spowodowała, że pięć osób zginęło a co najmniej kilkadziesiąt zostało lekko lub średnio rannych.

Według doniesień medialnych obszary dotknięte przez tornada zostały też doświadczone przez ekstremalnie silne ulewy. W niektórych miejscach spadło nawet do 20 cm deszczu na metr kwadratowy, a to zbyt dużo, aby z takim nawałem wody mogła sobie poradzić projektowana na dużo mniejsze obciążenie kanalizacja. Oznaczało to prawie pewne powodzie i podtopienia.

 

Same wichury towarzyszące tej ekstremalnej pogodzie spowodowały śmierć przynajmniej 4 osób w stanie Teksas. Kolejne 4 osoby zginęły w stanie Arkansas. W sumie powodzie i tornada w USA spowodowały śmierć co najmniej 14 osób. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

amerykanie są jak dzieci

amerykanie są jak dzieci całkiem niepoważni - gdyby sie przeprowadzili do europy mogliby po męsku umrzeć jak ludzie w wyniku np ataku talibów, buntu ciężarówek lub wielbłąda-pułapki, a tak co im sie pisze na grobach? "zginął bohatersko tragiczną śmiercią zabity przez wiatr"? dziwi mnie że amerykańska pseudonauka o nazwie psychiatria nie wymyślila jeszcze choroby o nazwie tornadofobia, wiatrolęk lub syndrom wiejącego wiatru - brak leków i szczepionek przeciwko tornadom będzie zbierał w ameryce jeszcze wieksze żniwo...

 

Skomentuj