Atak terrorystyczny na polski autobus we Lwowie. Strzelano z granatnika!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Polacy, którzy przyjmują do siebie miliony Ukraińców, są raczej niemile widziani na Ukrainie. Świadczą o tym liczne ataki na Polaków. Do ostatniego z nich doszło w nocy z soboty na niedzielę, na parkingu przed hotelem we Lwowie, a jego ofiarą padł polski autobus, który tam parkował.

 

Według władz Ukrainy ataku dokonano za pomocą granatu. Na szczęście w autobusie którym na codzień podróżowali polscy turyści, nie było nikogo gdy doszło do zamachu. Ukraińskie władze oczywiście potępiły zamach tradycyjnie nazywając go prowokacją. Ma to chyba sugerować, że z atakiem na polskie autobusy stoją Rosjanie.

Jak donoszą ukraińskie media autobus został ostrzelany z granatnika przeciwpancernego RPG-26. Tak przynajmniej podała państwowa agencja informacyjna Ukrinform. oczywiście atak został potępiony przez ukraińskie władze, w tym Ministra Spraw Zagranicznych Pawło Klimkina. Można to odbierać jako próbę złagodzenia jego wpływu na ewentualne perturbacje dyplomatyczne związane z planowaną wizytą polskiego prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie.

Narracja, wedle której każdy atak na Polaków, czy też polskie placówki dyplomatyczne, jest uważany za inspirowany przez stronę rosyjską trwa już od dawna. Trudno jednak powiedzieć jaka jest prawda bo rzeczywiście część z tych ataków może być wywoływana przez rosyjskie służby. Tylko skoro tak to gdzie są sprawcy? Dlaczego nie ma na to żadnych dowodów? Trzeba pamiętać, że w szeregach radykalnego ugrupowania politycznego znanego jako Prawy Sektor, wyrażana jest równie wielka nienawiść do Polaków jaką być może czują Rosjanie. Są to jawni neobanderowcy, którzy uważają Polaków za wrogów i okupantów. Na dodatek zamiast się wstydzić, są dumni z dokonanego widłami, siekierami i piłami do drewna, bezprecedensowego ludobójstwa naszych rodaków znanego jako Rzeź Wołyńska.

Wśród nich znajduje się wielu rzezimieszków zaprawionych w bojach w Donbasie. Są to głównie członkowie ochotniczych batalionów Aidar i Azow, czyli prywatnej armii jednego z ukraińskich oligarchów, Ihora Kołomojskiego. Ludzie ci wracają ze strefy konfliktu i w naturalny sposób pozbawieni dotychczasowego zajęcia angażują się w różne banderowskie incjatywy skutkujące niekiedy zbrojnymi zamachami. można podejrzewać że władze Ukrainy nie mają w tym celu politycznego aby ich wyłapać, bo przecież banderyzm jest teraz oficjalną ideologią Kijowa.

Można podejrzewać, że większość ataków na polskie placówki dyplomatyczne, których sprawcy nie zostali wykryci, to prawdopodobnie robota takich właśnie "gierojów" z Donbasu. Zresztą podobny atak granatnikiem miał już miejsce w nocy z 28 na 29 marca w Łucku, kiedy ostrzelano w ten sposób polski konsulat.  Winnych tego zdarzenia rzekomo odnaleziono i trop wskazuje na działaczy Partii Regionów wygnanego przez puczystów z Majdanu prezydenta Wiktora Janukowycza. Nie wykluczone jednak, że takie rozwiązanie zaproponowały po prostu ukraińskie służby SBU.

 

Taka narracja, wspierana na dodatek przez stronę polską, jest bardzo na rękę Ukraińcom. Właściwie śmieją się z nas Polaków, że jesteśmy tacy naiwni i dajemy się tak manipulować. W międzyczasie, gdy dochodzi do antypolskich incydentów na Ukrainie, nasz kraj gościnnie otwiera drzwi na kolejne miliony imigrantów z kraju który jawnie wielbi morderców Polaków. Na szczęście ani w Łucku, ani we Lwowie żaden z Polaków nie ucierpiał, ale te ataki to są symptomy niedobrego zjawiska, które prędzej czy później spowoduje, że na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej być moze znowu popłynie polska krew. 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Paulina

Dziwne, bo ja się przyjaźnię

Dziwne, bo ja się przyjaźnię z banderowcami i pomagam im w ATO, i nikt do mnie nie strzelał.

Nie wierzę, że to zrobili Ukraińcy, a jeśli nawet, to wcale im się nie dziwię. Ciekawe, jakby tak Polacy się czuli, jakby Ukraińcy mówili, że mają nie czcić AK, bo AK ich mordowała (np. ukraińskie wsie na Chełmszczyźnie jeszcze przed 1943) czy że Piłsudski był katem dla Ukraińców, to ma nie być bohaterem?

Nie jestem Ukrainka, ale niech sie Polacy odwalą od Ukraińców. Sto razy są normalniejsi i fajniejsi od Polaków. Czeczeni też są fajniejsi. A Polacy biją Czeczenów. Polacy to gnoje. Niech się nie dziwią, że będą nielubiani na świecie.

 

W Anglii atakują Polaków nożami, i co, tam też są Ukraińcy?

Byłam w Szwecji i widziałam, jak się nasi zachowują tam... po prostu szok. :/ Pewnie na Ukrainie było tak samo. Nie wiadomo, co tam się konkretnie stało.

 

Powiem wprost: nie lubię Polaków. Takie agresywne, chamskie, zarozumiałe bydło. Jeździłam na Ukrainę, do Chorwacji, Szwecji, Serbii, itd., a nigdzie nie zauważyłam takich beznadziejnych ludzi jak w Polsce. Kupa chamów i prostaków, do tego zadzierające nosa snoby.

Sto razy wolę Czeczenów, Szwedów, Chorwatów, Ukraińców, itd. Są skromniejsi i fajniejsi od Polaków. A Ukraińcy to już w ogole cudowni: skromni i mili, delikatni. Fajna ta ukraińska młodzież, serbska i chorwacka też. A polska... Jezusiu kochany! Bliżej mi do Ukraińców niż Polaków.

Portret użytkownika znawca

DZIWNE TO BARDZO JEST...

DZIWNE TO BARDZO JEST...

... jak się ataki granatnikiem (wcześniej konsulat, teraz autokar) tłumaczy tylko i wyłącznie poprzez rosyjskie prowokacje.

A gdyby tak autokar pracowników sezonowych z Ukrainy, w Polsce - ostrzelać z granatnika RPG, to czy też by mówiono o rosyjskich prowokacjach ? Czy wówczas "NATO-wskie mądrole" z lewa i prawa jednogłośnie by stwierdziły, że Polska jest ... absolutnie bezbronna wobec rosyjskich prowokacji?

No właśnie ... przecież dopiero takie zestawienie biegu spraw pokazuje jak bardzo w dupie ma Ukraina jakiekolwiek normalne stosunki bilateralne z RP. Z granatnika to można ostrzelać auta w Sierra Leone na przykład albo jakieś inne ISIS czy Boko Haram "brało udział w akcji" ... ale nie na Ukrainie Smile !

Jakie to ma znaczenie większe, czy to były czubki od Banderyzmu, czy rosyjskie prowokacje ? Jest to tak czy owak błąd władz z Kijowa, że do takich sytuacji u nich dochodzi, a dowodem w sprawie na to, że Ukraina ma w dupie Polskę jest to, że oficjalnie Polskę o pomoc w likwidacji takich przypadków na przyszłość nie poprosiła.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Max 1983

Na tym prostym przykładzie

Na tym prostym przykładzie widać jak głupim i zmanipulowanym narodem jesteśmy.Wytoczyliśmy wojnę europie w sprawie uchodźców ,zniszczyliśmy relację zachodem, a za jakiś czas dostaniemy gigantyczną karę(a to co oficjalnie nam dowalą to nic przy tym co nam pod stołem zabiorą)za to z lubiścią przyjmujemy wrogich nam Ukraińców w ilościach hurtowych.Zaraz odezwą się głosy to sobie  bierz tych arabów do siebie!!To coś wam na to odpiszę .Po pierwsze nie arabów ,bo spokojnie można się było dogadac z UE i brać chrześcijan, a po drugie Słowacja przyjeła ich.....siedemnastu!!!!No i ma spokój, nikt wobec niej żadnych postępowań nie toczy.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika elzar

W mojej skromnej opinii

W mojej skromnej opinii Ukraina powinna być 'nieoficjalnie' okupowana przez Polskę i Rosję.Trzeba ich wynarodowić,wysłać tam masę pedałów,sorosów itp.
Ukraińcy to kraj,który trzeba okupować.
Stanowią zagrożenie dla Polski i powinno się działać.

Portret użytkownika RR

To moze niech miliony Polakow

To moze niech miliony Polakow wroca z Anglii, Belgii i Niemiec? Bo chyba ich tam tez atakuja. Ukraincy sa wrogami? To prosze wracac z Niemiec i pracowac w Polsce za 1200 zl zamuast ukraincow ktorzy uczciwie pracuja za smieszne pieniadze i nikogo na gwalca i atakow terrorystycznych nie robia..

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika CCCP

To, że jest to robota bydła

To, że jest to robota bydła kacapskiego lub na ich zlecenie jest pewne. Nikt inny nie chce skłócenia dwóch narodów jak kacapy, którzy przegrali na Ukrainie i nie mogą się z tym pogodzić.

Tymczasem cały świat śmieje się z RoSSji i jej kolejnych przegranych wojenek.

Strony

Skomentuj