Atak terrorystyczny na ambasadę USA w Kijowie

Kategorie: 

Dziedziniec ambasady USA w Kijowie - Źródło: Twitter

Dzisiaj w nocy na terenie amerykańskiej ambasady w Kijowie wybuchł jakiś ładunek dostarczony z zewnątrz. Policja zakwalifikowała to wydarzenie jako zamach terrorystyczny.

 

To nie pierwszy raz gdy na Ukrainie atakowane są placówki dyplomatyczne. Pod koniec marca z granatnika ostrzelano polski konsulat w Łucku, a w 2015 roku przed konsulatem RP we Lwowie eksplodował granat ręczny ukryty w śmietniku.

 

Cechą charakterystyczną tych zamachów jest to, że odpowiadają za nie tak zwani "nieznani sprawcy", a władze ukraińskie nie mogą, albo nie chcą znaleźć osób za to odpowiadających. Oficjalna narracja Kijowa jest zbieżna z narracją polskiego rządu, czyli domyślnie, bez dowodów, za wszystko odpowiadają Rosjanie.

 

Hipoteza, że odpowiadają za to zwolennicy OUN UPA to obecnie oficjalna "myślozbrodnia". Polakom tłumaczy się, że ideolog ukraińskiego bestialskiego ludobójstwa na polskich kresach, to bohater, a jego obecni zwolennicy po prostu potrzebują jakiejś tożsamości historycznej i rzeź Polaków na Wołyniu uważana jest za mord założycielski państwa ukraińskiego. Polskim władzom to zupełnie nie przeszkadza i robią grzecznie wszystko co każe Kijów.

 

To, że banderowcy nienawidzą Polaków, Rosjan i Żydów, było znanym faktem, ale co mają do wspierających ich hojnie Amerykanów? Otóż ten zamach może być powiązany z ostatnią decyzją Donalda Trumpa, aby zaprzestać pomocy finansowej dla Ukrainy w dotychczasowej postaci. W 2018 roku prezydent USA zaproponował obniżenie o 68%, tak zwanej bezzwrotnej pomocy, wynoszącej dotychczas ponad pół miliarda dolarów rocznie. Może też chodzić o to, że Trump jest na Ukrainie postrzegany jako zwolennik Putina, a to już mogło w zupełności wystarczyć neobanderowcom jako pretekst do ataku na amerykańską ambasadę.

 

Wkrótce przekonamy się czy Ukraińcy znajdą dowody na to, że za tym atakiem na ambasadę stoją Rosjanie, jak sugerują, czy też jak zwykle, pozostanie na stwierdzeniu, że dokonali tego "nieznani sprawcy" , a śledztwo zostanie umorzone ze względu na niewykrycie winnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zdzichu

Jak zwykle banderowcy

Jak zwykle banderowcy zganiają na Rosję.To jest aż śmieszne,bo jaki interes miała w tym Rosja?????Nielogiczne.Banderowcy przesadzili,chyba,że jest to wspólna akcja ze służbami USA.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika SurvivorMan

To nawet nie jest incydent! W

To nawet nie jest incydent! W incydencie musi zginąć przynajmniej kilka osób, a kilkanaście odnieść rany... Nawet w Manchesterze gdzie zginęło ponad 20 osób a kilkadziesiąt zostało rannych, zdefiniowano zajście jako incydent...
A to tutaj, to ciężko sklasyfikować nawet jako DROBNE NIEPOROZUMIENIE!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj