Atak rekinów w Egipcie. Nie żyje czeski turysta

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Czeskie media poinformowały, że kilka dni temu obywatel tego kraju, przebywający na wakacjach w Egipcie, zginął w wyniku ataku rekina. Informację potwierdziły egipskie władze, które rozpoczęły śledztwo w sprawie śmierci 41-latka.

Czeski turysta spędzał wakacje w popularnym egipskim kurorcie Marsa Alam, położonym nad Morzem Czerwonym. Kąpiel w morzu skończyła się jednak tragicznie, ponieważ mężczyzna został zaatakowany przez rekina.

Źródło: pixabay.com

Egipskie Ministerstwo Środowiska podkreśliło, że ataki rekinów nie są częstym zjawiskiem w tym regionie, ale oczywiście podejmą odpowiednie kroki, aby do podobnych wypadków nie dochodziło w przyszłości.

Źródło: pixabay.com

Lokalni mieszkańcy byli zaskoczeni, że doszło do takiej tragedii, określając atak rekina jako "niecodzienny" i uważają, że jeden incydent nie powinien zaszkodzić turystyce w tym regionie. Warto jednak przypomnieć, że w XXI wieku dochodziło już kilkakrotnie do agresywnych zachowań rekinów, a śmierć poniosły co najmniej trzy osoby (niektóre źródła podają nawet około dziesięciu ofiar). Biura turystyczne zwracają jednak uwagę na to, że w innych krajach znacznie częściej dochodzi do takich ataków, natomiast wypadki w Egipcie są najbardziej nagłaśniane.

 

Pojawiła się również teoria, jakoby to Izrael próbował zwabiać rekiny blisko brzegu, tak aby doprowadzić do destabilizacji przemysłu turystycznego w Egipcie. Trudno w tym momencie przewidzieć, jakie będą konsekwencje tego zdarzenia, ale prawdopodobnie plażowicze z Marsa Alam dwa razy zastanowią się zanim zanurzą się w wodzie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

W morzu czy w dżungli,

W morzu czy w dżungli, wszędzie gdzie żyją duże drapieżniki człowiek jest tylko przekąską, elementem łańcucha pokarmowego, łatwym łupem, zbyt niedołężnym i nieprzystosowanym by uciec czy zawalczyć o życie .. czy to tak trudno zrozumieć? U mnie w tym roku jaskółki zrobiły drugi wylęg .. młode dopiero co nauczyły się latać i mają jakiś tydzień na ogarnięcie się bo już za kilka dni polecą kilka tysięcy km. do Afryki .. to jest dopiero przystosowanie i szkoła życia .. a człowiek? Postaw człowieka w tej sytuacji .. przez dziesięciolecia a czasem i do śmierci nie potrafi toto zakumać podstaw życia bo od poczęcia uczony jest pierdół zamiast rzeczy potrzebnych, jest podtruwany, ogłupiany przez religie, swoich opiekunów którzy sami niewiele umieją, edukację i ogólnie jest wychowywany na szkodnika, zabrać mu technologię i zostawić w dziczy a nie będzie umiał obsłużyć samego siebie. Ot taka refleksja nad niedołęstwem ludzkiego gatunku. Korona stworzenia, tfu, od siedmiu boleści.

Portret użytkownika nel35

"Policja i prokuratura

"Policja i prokuratura sprawdzają doniesienia dotyczące załogi statku przewożącego bydło. Są świadkowie, którzy twierdzą, że z jednostki wyrzucono kawałki martwych zwierząt do morza. Jest to zakazane, ponieważ w ten sposób przyciąga się rekiny bliżej brzegu."

Skomentuj