Atak nożownika w Alpach Francuskich

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W czwartek rano, w sercu Annecy w Alpach Francuskich, doszło do szokującego incydentu - ataku nożownika, w wyniku którego rannych zostało osiem osób, w tym dzieci. Według miejscowych władz, atak miał miejsce około godziny 9:45. Sprawca, 31-letni Syryjczyk, został natychmiast aresztowany i jest obecnie w policyjnym areszcie​.

 

 

Czwórka dzieci w wieku od 22 miesięcy do 3 lat odniosła obrażenia zagrażające życiu, a także dwie osoby dorosłe. Francuska Premier Elisabeth Borne, podczas przemówienia w Annecy, stwierdziła, że motywy napastnika pozostają nieznane, ale na pierwszy rzut oka nie wydają się być związane z terroryzmem. "Śledztwo wyjaśni zarówno przebieg zdarzeń, profil tego napastnika, jak i oczywiście na wszystko musi zostać rzucone pełne światło" - powiedziała Borne​.

 

Na Twitterze, francuski minister spraw wewnętrznych, Gerald Darmanin, poinformował, że "kilka osób, w tym dzieci, zostało rannych przez osobę uzbrojoną w nóż na placu w Annecy"​.

 

Pomimo szybkiego zatrzymania sprawcy przez służby porządkowe, incydent zasiał strach wśród mieszkańców Annecy. Trwają intensywne śledztwo i próby zrozumienia, co doprowadziło do tego tragicznego ataku. Władze podkreślają, że wszelkie spekulacje na temat motywów napastnika są na tym etapie przedwczesne i apelują do społeczności o cierpliwość i spokój, podczas gdy służby ścigania dążą do pełnego wyjaśnienia tego zdarzenia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

No patrzcie, a jeden taki

No patrzcie, a jeden taki nożownik syryjski, chirurg z zawodu to też nożownik, życie mi uratował Biggrin

Ciekawe, kogo miał na myśli polski wieszcz (kto powie, który?) podpowiadając koledze wywołanemu do odpowiedzi tymi słowy:

"Niedaleko Damaszku siedział diabeł na daszku, w kapeluszu czerwonym, kwiatuszkami upstrzonym".

Skomentuj