Atak na Salmana Rushdiego a kwestia irańska

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

W Nowym Jorku nastąpiła prawdopodobnie kolejna odsłona tajnej wojny bliżej nieokreślonych sił (aczkolwiek możemy się domyśleć kto w tej sprawie pociąga za sznurki), które chcą storpedować zawarcie przez Islamską Republikę Iranu nowego porozumienia nuklearnego z zachodem, które ma wzmocnić gospodarczo kraj Persów w zamian za ograniczenie irańskiego programu nuklearnego.

W Chautauqua w amerykańskim stanie Nowy Jork 12 sierpnia 2022 roku Salman Rushdie, swego czasu wróg publiczny numer 1 świata islamskiego został zaatakowany podczas wchodzenia na scenę Chautauqua Institute w celu wygłoszenia wykładu o wolności artystycznej. Jak podała gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul Rushdie żyje i otrzymuje odpowiednią opiekę lekarską. Napastnik, który miał pchnąć Amerykanina nożem w szyję, według mediów sympatyk Iranu oraz tamtejszego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, został zatrzymany przez policję.

 

Rushdie zasłynął już ponad 30 lat temu napisaniem „Szatańskich Wersetów”, powieści zainspirowanej biografią Mahometa, islamskiego proroka i założyciela pierwszej muzułmańskiej wspólnoty. Książka została uznana za bluźnierczą wobec islamu a Ajatollah Ruhollah Chomeini, najwyższy przywódca Iranu wydał fatwę (ukaz religijny), na mocy której Rushdiego skazano na karę śmierci. Karę śmierci orzeczono także wobec wszystkich osób, które były zaangażowane w jej publikację. Dwa i pół roku po edykcie Chomeiniego włoski tłumacz książki Ettore Capriolo został kilkukrotnie pchnięty nożem.

Atak na Rushdiego, dokonany po ponad 30 latach od wydania fatwy, którą zanegowano w roku 1998 by następnie ponownie uznać jej ważności w roku 2017 czego dokonał najwyższy przywódca Iranu Ajatollah Ali Chamenei, ma miejsce w momencie kiedy ważą się losy podpisania nowej umowy nuklearnej, która da Iranowi dostęp do miliardów dolarów zagranicznych aktywów, zamrożonych w wyniku nałożenia na kraj Persów sankcji przez administrację Trumpa oraz umożliwi szeroką sprzedaż swoich surowców naturalnych, co skutkować będzie znacznym dopływem gotówki na rozbudowywanie wpływów Iranu na Bliskim Wschodzie. Z czego z całą pewnością niezadowolone będzie szczególnie jedno istotne na arenie międzynarodowej państwo a więc Izrael. Oraz rzecz jasna jego nowi arabscy sojusznicy – od Arabii Saudyjskiej po Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Ataku na Rushdiego dokonano w niedługim czasie po tym jak Unia Europejska zakomunikowała, że nowa umowa nuklearna już czeka na podpisanie. Następnie nastąpił dziwny ciąg zdarzeń. A mianowicie amerykańskie służby specjalne najechały posiadłość byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Amerykańskie media sugerowały iż Iran zażyczył sobie - w zamian za podpisanie nowej umowy – gwarancji, że Donald Trump i osoby mu bliskie ideologicznie w kwestiach irańskich nie będą miały wpływu na tamtejsze procesy decyzyjne. Wygląda więc na to, że administracja Bidena mogła skompromitować Trumpa na życzenie Irańczyków, chcąc za wszelką cenę nie dopuścić do izraelskiej agresji na Iran, która najprawdopodobniej uwikłała by w wielka wojnę na Bliskim Wschodzie również Stany Zjednoczone – w czasie kiedy Amerykanie zajęci są frontem ukraińskim oraz wydarzeniami dziejącymi się w okolicach Tajwanu.

Po tym nastąpiło kolejne dziwne wydarzenie a mianowicie upublicznienie – jak się wydaje na polityczne zlecenie – tego iż irański urzędnik Gwardii Rewolucyjnej przygotowywał zamach na doradcę Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, oraz najprawdopodobniej również na Mike’a Pompeo – byłego dyrektora CIA i sekretarza stanu w gabinecie Trumpa.

Wyciągnięcie na światło dzienne sprawy zlecenia zabójstwa Boltona akurat w momencie negocjacji nuklearnych wygląda na ścieranie się wewnątrz administracji Bidena różnych sił z różną wizją polityki zagranicznej albo też na zastosowanie reguły kija i marchewki: wykoleimy Trumpa z polityki ale Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej pozostanie organizacją terrorystyczną.

Irańczycy oskarżenia o próbę zamachu na Boltona zanegowali, określając je niedorzecznymi i bezpodstawnymi.

"Nakręcanie tych zużytych i bezzasadnych mitów staje się powtarzającym się zwyczajem w amerykańskim systemie sądowniczym i propagandowym" – stwierdził rzecznik irańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Nasser Kana'ani. Dodał także:

Tym razem do budowania scenariuszy, do postępu tego procesu wykorzystano politycznie zbankrutowane i bezwartościowe elementy, takie jak Bolton.

Po czym właśnie nastąpił atak na Rushdiego – niegdyś wroga publicznego muzułmanów numer 1, który wciąż objęty jest nakazem religijnym, skazującym go na karę śmierci.

Cała sprawa z Rushdiem wygląda więc na kontynuację prób wbicia klinu pomiędzy Iran a mocarstwa zachodnie tak aby uniemożliwić zawarcie nuklearnego dealu. Chwyt z planowanym morderstwem Johna Boltona – jednego z najbardziej antyirańskich polityków amerykańskich - najwyżej nie wyszedł. Poza tym opinia publiczna wydaje się być sceptyczna wobec wysuwania oskarżeń bez przedstawienia jakichkolwiek konkretnych dowodów (nie należy wykluczać, że takie zlecenie jednak miało miejsce). Toteż najwyraźniej postanowiono uruchomić proceder wstrząsu, który miał ostatecznie udowodnić, że Irańczycy tudzież ich sojusznicy to barbarzyńcy z którymi nie warto się dogadywać.

Z resztą wystarczy spojrzeć na nagłówki amerykańskich mediów: "Hadi Matar, mężczyzna z Nowego Jorku, który sympatyzuje z irańskim rządem, został zidentyfikowany jako podejrzany o pchnięcie nożem Salmana Rushdiego"...

... a nagłówki to zawsze ta część artykułu, która najbardziej zapada czytelnikom w pamięć.

Według mediów, w tym mediów izraelskich, Irańczycy wyrazili gotowość do zawarcia porozumienia nuklearnego z zachodem. Atak na Rushdiego jest więc być może ostatnim tego typu incydentem (aczkolwiek nie należy wykluczać kolejnych tego typu działań), który stara się storpedować wysiłki dyplomatyczne zmierzające do ograniczenia programu jądrowego IRI w zamian za korzyści gospodarcze, które mogą w dłuższej perspektywie czasu wynieść Iran do roli dominatora Bliskiego Wschodu.

Oczywiście w całej sprawie nie należy nie brać pod uwagę możliwości, że ze atak ten mogą odpowiadać radykalne czynniki w Iranie, które nie chcą dogadania się z zachodem i również chcą torpedować nowy deal nuklearny. O tym kto popchnął Hadiego Matara do napaści na Rushdiego być może dowiemy się w niedalekiej przyszłości. A być może nigdy się tego nie dowiemy.

 

 

Na podstawie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szatańskie_wersety_(powieść)

https://www.farsnews.ir/en/news/14010520000243/Iran-Caegrically-Dismisses-US-Allegains-ab-Bln-Assassinain-Pl

https://www.jpost.com/breaking-news/article-714599

https://edition.cnn.com/2022/08/12/us/salman-rushdie-attacked/index.html

https://www.jpost.com/middle-east/iran-news/article-714588

https://zmianynaziemi.pl/bezcenzury/tajne-machinacje-w-cieniu-nowego-iranskiego-dealu-nukl...

https://www.theguardian.com/us-news/2022/aug/12/salman-rushdie-attack-suspect-identified-h...

https://nypost.com/2022/08/12/nj-man-matar-hadi-with-sympathies-toward-iran-arrested-in-st...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika ba

Wszystkie religie propagują

Wszystkie religie propagują życie po śmierci , a  są takie ze nawet dostaje sie 40 dziewic  w nagrodę ,  a ludzie sie łapią na takiem kłamstwa , a gdzie był pierwszy człowiek za nim go Bóg Biblii stworzył , nie było Adama i Ewy, więc po śmierci ludzie wracają w to samo miejsce do nie bytu   I Biblia to potwierdzą :

Rodzaju 3: 19  W pocie swego oblicza będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty.+ Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.+

Hioba 34:15  to wszelkie ciało pospołu skona,a ziemski człowiek wróci do prochu.a

Psalm 146:  Duch jego uchodzi,+ a on wraca do swej ziemi;+w tymże dniu giną jego myśli.+

Kaznodziei 3:20  Wszyscy idą na jedno miejsce.a Wszyscy powstali z prochub i wszyscy do prochu wracają.c

Każnodziei 9:  Bo żyjący są świadomi tego, że umrą,+ lecz umarli nie są świadomi niczego+ ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.+  Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość+ i już po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym, co ma się dziać pod słońcem.+
 

 Korzystaj z życia z żoną,+ którą kochasz, przez wszystkie dni swego marnego życia, które On ci dał pod słońcem, przez wszystkie dni swej marności, to bowiem jest twój dział w życiu+ i w trudzie, którym się trudzisz pod słońcem. 10  Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą,+ bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania,+ ani mądrości+ w Szeolu+ — w miejscu, do którego idziesz.+

A jaka jest nadzieja dla umarłych Biblia donosi :

Jana 5: 28  Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci+ usłyszą jego głos 29  i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia;+ ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.+

Dzieje Apostiolskie 24: 15  i mam w Bogu nadzieję,+ którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie+ zarówno prawych,+ jak i nieprawych.+

Jana 6: 44  Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie;+ a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim.

Z tym ze czekanie  na zmarwychwstanie dla umarłych trwa tylko sekundę , bo umarli czasu nie odczuwają , jest to na zasadzie, ze gdy ktoś umiera to zamyka oczy , i w oka mgnienia otworzy oczy przy zmartwychwstaniu i nie ma znaczenia czy ktoś umarł np. 5 tys lat temu czy rok temu , bo zmarły czasu nie odczuwa , więc czekanie na zmartwychwstanie trwa tylko sekundę

Jest to na takiej samej zasadzie,  jak ktoś kładzie sie spać i ma twardy sen , to noc minęła dla niego jak sekunda !

A co do piekła to ludzie je mają za życia  na ziemi , Bóg Biblii nie jest sadystą, aby kogoś  kto  np. żył 70 lat w grzechu , miałby za to cierpieć wiecznie w mękach !

Ale biada tym co z Boga Biblii zrobili sadystę,  do nich należą wszystkie  fałszywe religie !

Rzymian 6: 23  Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć,

lecz darem,+ który daje Bóg, jest życie wieczne+ przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana.+

Jana 3: 36  Kto wierzy+ w Syna, ma życie wieczne;+ kto jest nieposłuszny Synowi, nie ujrzy życia,+ lecz pozostaje na nim srogi gniew Boży.+

Portret użytkownika spokoluz

To tyczy sie tylko niecałych

To tyczy sie tylko niecałych 20% populacji wierzącej w ksiunszki , które tu cytujesz a reszta - reszta ma reinkarnację bez piekła.

cyt  Kto wierzy+ w Syna, ma życie wieczne;+ kto jest nieposłuszny Synowi, nie ujrzy życia,+ lecz pozostaje na nim srogi gniew Boży.+  tutaj jeśli nie wierzysz to jesteś wg. boga drugiego sortu - piękna religia z równością dla równiejszych.

cyt.  Korzystaj z życia z żoną,+ którą kochasz, przez wszystkie dni swego marnego życia, które On ci dał pod słońcem, przez wszystkie dni swej marności, to bowiem jest twój dział w życiu+   tutaj dla boga jesteś niczym , robakiem , nic nie wartym MARNą istotą - no pięknie co , bóg już od startu ma cię w doopie. Najważniejsze to abyś był zniewolony i oddawał wszystko pasożytom z ksiunszkom.

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

Do spokoluz

Do spokoluz

" tutaj jeśli nie wierzysz to jesteś wg. boga drugiego sortu - piękna religia z równością dla równiejszych.

I tu masz racje  , Gdy ludzie sie Bogu w raju zbuntowali i zjedli zakazany owoc, trujący dla nich , popełnili samobójstwo - uszkodzili sobie KOD DNA,  który prowadzi  do degeneracji  ciała - starości i do śmierci , ludzie dla Boga Biblii stali sie bez wartości , zastanów sie co robi  każdy wymiar sprawiedliwości w danym kraju  jak obywatel dopuszcza sie czynów kryminalnych , tez staje sie dla społeczeństwa bezwartości i takich sie odizolowuje od innych , Adam i Ewa takimi sie stali z wadliwym KODEM DNA  i obciążyli swoich potomków , zaraz napiszesz ze to nie sprawiedliwe , a czy jest sprawiedliwe jak ojciec nie przestrzega przepisów ruchu drogowego i doprowadza do wypadku gdzie jego dzieci stają sie inwalidami ? za dzieci odpowiadają  RODZICE , i Aadam z Ewą Są ODPOWIEDZIALNI ZA SWOICH POTOMKÓW i  my teraz cierpimy , ponosimy konsekwecje ich nieposłuszeństwa , kradzieży owocu zakazanego , który był trujący dla rasy ludzkiej ! ale Bóg Biblii jest miłosierny i dał okup za ludzkość swojego syna Jezusa ,  aby każdy kto w niego wierzy miał przebaczony winy  - grzechy i mógł żyć wiecznie :

Rodzaju 2: 16  I Jehowa Bóg dał też człowiekowi taki nakaz: „Z każdego drzewa ogrodu możesz jeść do syta.+ 17  Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.+

Dzieje Apostolskie 17: 26  On też z jednego człowieka+ uczynił wszystkie narody+ ludzkie, żeby zamieszkiwały na całej powierzchni ziemi,+ i on ustanowił wyznaczone czasy+ oraz ustalone granice zamieszkiwania ludzi,+

Jana 3: 16  „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował+ świat, że dał swego jednorodzonego Syna,+ aby nikt, kto w niego wierzy,+ nie został zgładzony,+ lecz miał życie wieczne.+

A co do reinkarnacji,  to to taka sama nauka jak życie po śmierci , bo czym sie ta nauka różni od wiary w dusze nieśmiertelną ,tu i tam dalej sie po śmieci żyję , co jest kłamstwem od Szatana Diabła , bo co powiedział Diabeł do Ludzi,  a co Bóg ,  i komu wierzysz, Bogu czy termu zbuntowanemu aniołowi - Diabłu :

To powiedział Bóg :

Rodzaju 2: 17  Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.+

To powiedział Diabeł ;

Rodzaju 3:  Wtedy wąż rzekł do niewiasty: „Z całą pewnością nie umrzecie.+

A jaka jest prawda :

Rodzaju 3: 19  W pocie swego oblicza będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty.+ Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.+

" tutaj dla boga jesteś niczym , robakiem , nic nie wartym MARNą istotą - no pięknie co , bóg już od startu ma cię w doopie. Najważniejsze to abyś był zniewolony i oddawał wszystko pasożytom z ksiunszkom.

Pamietaj ze jak ludzie sie Bogu Biblii zbuntowali , wypowiedzieli posłuszeństwo to Bóg już za nich nie odpowiada i ludzie przestali być dziećmi Bożymi , a stali sie dziecmi Diabła , kogo sie słuchasz ten twoim panem ! jak  żona  zdradza swojego męża to przestaje być jego żoną i może mieć pretęsje tylko do siebie a nie do męża ,ze wziął z nią rozwód !!!! przestała być  jego żoną !!!!

Każdy kto nie wierzy Bogu Biblii , i w ofiarę jaką Bóg Biblii złożył za ludzkość jest mniej warty niz ten robak o którym napisałeś ,bo jest tylko prochem :

Jakuba 4: 14  a przecież nie wiecie, co jutro będzie z waszym życiem.+ Jesteście bowiem oparem, który ukazuje się na chwilkę, a potem znika.

Więc jak chcesz byc cenny w oczach Boga to musisz uwierzyć w Boga Biblii i Jego ofiarę jaką za ciebie złożył Chrytusa

Komu wierzy ten twoim panem, jak wierzysz w życie po śmierci    z   Boga Biblii robisz kłamcę ! i Bóg jest twoim wrogiem , bo wierzysz w kłamstawa , ty tez z kłamcami  sie nie zadajesz ! więc dlaczego masz pretensje do Boga Biblii ?

Ludzie jak sie zbuntowali Bogu i zjedli zakazany owoc , stali sie złodziejami , samobójcami i dostali sie pod władze zbuntowanego anioła Szatana Diabła

Mateusza 4:  Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata+ oraz ich chwałę,  i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko,+ jeśli upadniesz i oddasz mi cześć”.+

Więc  kto wierzy w kłamstwa Diabła , ze po śmierci dalej  żyje jest dzieckiem Diabła ;

1 Jana 3: 10  Dzieci Boga i dzieci Diabła uwidaczniają się w ten sposób: Nikt, kto nie trwa w prawości,+ nie pochodzi od Boga — ani ten, kto nie miłuje swego brata.+

1 Jana 5:  Bo miłość+ do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań;+ a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,+

Portret użytkownika spokoluz

Kod dna uszkadza czarna magia

Kod dna uszkadza czarna magia namaszczania olejkiem 3-go oka przy chrzcie i powtórzenie tego rytuału przy bierzmowaniu - nanoszenie rytuałem znaku zniewolenia i poddaństwa bestii.

To wytłuacz swoją ksiunszką dlczego ten Pan tak długo żył , który był Taoistą ? Li Ching-Yuen jest powszechnie znany ze swojej rzekomej ekstremalnej długowieczności, dożywając wieku 197 lub 256 lat. Oba znacznie przekraczają najwyższy rekord zweryfikowanego wieku na tym świecie.

https://mysteriesrunsolved.com/pl/2020/05/li-ching-yuen-lived-256-years.html

Za mnie ofiary żadnej chrystus nie skladał bo urodziłem się czysty i bez grzechu - grzech nałożony został przez chrzest ALE WYCZYŚCIŁEM SIĘ Z TEGO ZNAKU BESTII .

cyt.  Bo miłość+ do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań;+ a przecież jego przykazania nie są uciążliwe,+  - otóz jeśli ktoś zakłada jakieś ramki to są one dla debili co nie wiedzą jak żyć normalnie i moralnie. Te ramki to PRAWO a prawo jest zniewoleniem , ograniczaniem wolności i zmuszające do popełniania zbrodnii wg. tego prawa co jest najwidoczniejsze w starym testamencie - jedna z najbardziej zbrodniczych ksiązek opisująca jako kronika dzieje zbrodniczej hordy.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

Do spokoluz

Do spokoluz

" To wytłuacz swoją ksiunszką dlczego ten Pan tak długo żył , który był Taoistą ? Li Ching-Yuen jest powszechnie znany ze swojej rzekomej ekstremalnej długowieczności, dożywając wieku 197 lub 256 lat. Oba znacznie przekraczają najwyższy rekord zweryfikowanego wieku na tym świecie.

To co napisałeś to żadna SENSACJA ,  bo byli ludzie co żyli o wiele dłużej niż np.256 jak podałeś , i Biblia to potwierdza np.

Rodxaju 5:  Tak więc wszystkich dni, które przeżył Adam, było ogółem dziewięćset trzydzieści lat; i umarł.+

14  Tak więc wszystkich dni Kenana było ogółem dziewięćset dziesięć lat; i umarł.

17  Tak więc wszystkich dni Mahalalela było ogółem osiemset dziewięćdziesiąt pięć lat; i umarł.

27  Tak więc wszystkich dni Metuszelacha było ogółem dziewięćset sześćdziesiąt dziewięć lat; i umarł.

Rodzaju 9: 29  Tak więc wszystkich dni Noego było ogółem dziewięćset pięćdziesiąt lat; i umarł.+

Dopiero po potopie Bóg Biblii skrócił życie ludzkie do 70-80 lat,  ale były jednostki co żyły dłużej np. Hiob  i inni,  co żył około 176 lat
 

Hioba 42: 16 Potem Hiob żył jeszcze 140 lat i zobaczył swoje dzieci i wnuki — cztery pokolenia. 17 W końcu umarł, mając za sobą długie i satysfakcjonujące życie*.

Psalm 90: 10  Nasze życie trwa 70 lat,a jeśli ktoś jest szczególnie silny* — 80+. Ale są one pełne udręki i smutku,szybko przemijają, a my odchodzimy*+.

Dopisze ,  ze jak Bóg Biblii mówił do Adama , ze tego samego dnia  umrze,  to mówił ze swojego punktu widzenia a nie ludzkiego , bo Bóg Biblii to nie istota ziemska aby czas liczył w systemie Słonecznym - Ziemskim 24 godzinnym , :

Rodzju 2: 17  Tylko owoców z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo w DNIU , w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”+.

2 Piotra 3:  Kochani, niech jednak nie uchodzi waszej uwagi to, że u Jehowy* jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat — jak jeden dzień+

" Za mnie ofiary żadnej chrystus nie skladał bo urodziłem się czysty i bez grzechu "

Skoro tak napisałeś to nie popełniasz błędów , jesteś doskonały  - ideałem  . ale czy to prawdfa ???? a co mówi Biblia  w tym temacie o wszystkich ludziach na Ziemi :

1 Jana 1:  Jeżeli twierdzimy, że nie mamy grzechu, to oszukujemy samych siebie+ i nie ma w nas prawdy.  Jeśli wyznajemy swoje grzechy, to Bóg nam je przebaczy i oczyści nas z wszelkiej nieprawości+, bo jest wierny i prawy. 10  Jeżeli twierdzimy, że nie zgrzeszyliśmy, to czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego słowa.

1 Jana 2:  On jest ofiarą przebłagalną*+ za nasze grzechy+, i to nie tylko za nasze, ale także za grzechy całego świata+

Skoro jesteś doskonały bez grzechu , to takich jak ty żadne przepisy nie dotyczą, bo ty ich nie łamiesz , wszystkie przestrzegasz , ale czy to prawda ?,  mam pytanie: czy jesteś kierowcą,  bo jeśli tak,  to musisz przestrzegać przepisów ruchu drogowego i naczej jesteś zagrożeniem dla siebie i  innych użytkowników ruchu  , bo nie jesteś JASNOWIDZEM I ZA ZAKRĘTEM NIE WIESZ ILE MOŻNA JECHAĆ !

 

Portret użytkownika spokoluz

Ty mi nie pierd..ol o tym co

Ty mi nie pierd..ol o tym co było , że 900 lat żyli i dłużej bo to z innej epoki , znam to i nie o to mi chodziło.

Chodzi o to , że ten Pan żył w czasach nowoczesnych w porównaniu do doopcycieli owieczek z kroniki ze starego testamentu narodu zbrodniczego ale o to dlaczego teraz ludzie nie żyją tak długo jak ten Pan.

To że wtedy mieli dzieci w wieku 900 lat to znaczy , że czas był inaczej liczony i daj luz w gumce od galotów z tymi argumentami wyssanymi z dzidy boga.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

Do spokoluz

Do spokoluz

Dodam co mówi Biblia o wszystkich ludziach :

Psalm 51:   Urodziłem się obciążony winą,matka poczęła mnie w grzechu*+.

Kaznodziei 7: 20  Nie ma na ziemi prawego człowieka, który zawsze postępuje dobrze i nigdy nie grzeszy+.

22  Bo w głębi serca dobrze wiesz, że sam też wiele razy źle życzyłeś innym+.

Rzymian 3: 23  Bo wszyscy zgrzeszyli+ i brakuje im chwały Bożej,

1 Jana 1: Jeżeli twierdzimy, że nie mamy grzechu, to oszukujemy samych siebiea i nie ma w nas prawdy.

Portret użytkownika spokoluz

cyt 22  Bo w głębi serca

cyt 22  Bo w głębi serca dobrze wiesz, że sam też wiele razy źle życzyłeś innym+.  wystarczy być biernym , odejść w pokoju a karma zawsze załatwia to zajebi..ście - dostają po wielokroć w rewanżu z tego co mnie uczynili - i wiesz jaką mam radochę , gdy mi ktoś źle życzy lub cokolwiek zrobi mi na szkodę bo ja nic nie robię ale w krótkim czasie dowiaduję sie jak wielkie nieszczęścia ich spotykają , które w porównaniu z tym co mi uczynili jest malutkim pikusiem Smile

A Ty jak mi życzyłeś za to , że jestem oponentem Twoim i tłumaczem zbrodniczych ksiunszek na prawdę w nich zawartę , którą wklejasz ??? Smile

I tak prawdy nie napiszesz bo kłastwem sie posługujesz. Ty wiesz co będzie z tą hołotą , która nie tylko mnie czyni zło z rzundu i nie tylko ? Ja już mam radochę na nadchodzące  wieści Smile

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika ba

Do spokoluz

Do spokoluz

Powinieneś wiedzieć,  ze jak Bóg Biblii stworzył Adama i Ewe to ich nie zmuszał do życia wiecznego w raju Eden , to życie było warunkowe i zależało od posłuszeństwa tylko jednego nakazu :

Rodzaju 2: 16  I Jehowa Bóg dał też człowiekowi taki nakaz: „Z każdego drzewa ogrodu możesz jeść do syta.+ 17  Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.+

" Dziś "  Bóg Bibli też nikogo nie zmusza aby wierzył w Jego okup jaki złożył za ciebie - całą ludzkość, to każdego wybór , jak ktos nie chce żyć wiecznie w raju na ziemi  w warunkach o jakich nie marzył to jego wybór ;

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Jana 17: To znaczy życie wieczne:a ich poznawanieb ciebie, jedynego prawdziwego Boga,c oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.d

1 Koryntian 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+

Dziesiejsza  wynalazki - technika  jest niczym w porównaniu z tym co wkrótce nastanie dla posłusznej ludzkości

Prztykład , czy 500 lat temu ktoś byłby wstanie wyobrazić sobie  czym jest komputer , komórka , telewizja itd , tak samo jest z tym co wkrótce nastanie dla posłusznej ludzkości , dobrobyt niewyobrażalny w każdej dziedzinie :

A teraz dowód :

Izajasza 65: 24  I będzie tak, że zanim zawołają, ja odpowiem;+ kiedy jeszcze będą mówić, ja wysłucham.+

25  „Wilk+ i jagnię będą się paść razem,+ a lew będzie jadł słomę tak jak byk,+ pokarmem zaś węża będzie proch.+ Nie będą wyrządzać szkody+ ani rujnować na całej mojej świętej górze”+ — powiedział Jehowa.

Portret użytkownika spokoluz

cyt 9  Ale jak jest napisane:

cyt  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+  - obiecanki cacanki a pasożyty żyja sobie dobrze obiecując coś po śmierci fizycznej .

cyt " Dziś "  Bóg Bibli też nikogo nie zmusza aby wierzył w Jego okup jaki złożył za ciebie - całą ludzkość, to każdego wybór , jak ktos nie chce żyć wiecznie w raju na ziemi  w warunkach o jakich nie marzył to jego wybór ; - to są Twoje słowa i odlatujesz jak w ksiunszce . Żadnego okupu za mnie nie złożył.

cyt. 25  „Wilk+ i jagnię będą się paść razem,+ a lew będzie jadł słomę tak jak byk,+ pokarmem zaś węża będzie proch.+ Nie będą wyrządzać szkody+ ani rujnować na całej mojej świętej górze”+ — powiedział Jehowa.  - twój bóg chce manipulować w organizmach , stworzonych jako doskonałe czyli to kult bestii , która obecnie grzebie w dna różnych organizmów.

Nie posługuj sie słowem dowód bo udowodnić coś to nie dogmaty i dyrdymały z ksiunszki.

Napisz gdzie jest ten raj na ziemi bo jakoś od kilkuset pokoleń nikt w nim nie był.

Dobrobyt niewyobrażalny to mają pasożyty takie jak Ty , które zniewoliły ksiunszkom wiele narodów i żeruje na nich jak stonka.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj