Atak na chrześcijan w Nigerii pozostał niemal niezauważony na świecie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Nigerii furiat rozjechał autem chrześcijan, w tym małe dzieci, które uczestniczyły w procesji podczas Wielkanocy. Nigeryjskie „dzieci” zostały rozjechane, a pojazd wjechał w ludzi uczestniczących w procesji w Gombe.

 

Policja w Nigerii bada śmierć 11 osób w północno - wschodnim mieście Gombe po tym, jak samochód wjechał w procesję z okazji Wielkanocy w ostatnią niedzielę. Kierowca, agent ochrony na służbie, był niezadowolony, że procesja zablokowała drogę, jak podają niektóre media, po czym furiat wjechał autem w tłum. Potem ludzie wywlekli szofera i jego pasażera z pojazdu. Doszło do linczu. Sprawca masakry i jego kompan podróży zostali zabici.

 

Szef policji w Nigerii powiedział, że incydent był „niefortunny” i kierowca stracił kontrolę nad samochodem. Przywódca międzywyznaniowej grupy chrześcijańskiej Brigade Boys w Gombe powiedział z kolei, że kierowca zmasakrował procesję „celowo”.

 

„Kierowca samochodu wydzierał się na dzieci, bo nie mógł przejechać. W przypływie wściekłości wcisnął pedał gazu i rozjechał grupę nastolatków” - powiedział Isaac Kwadang w wywiadzie  udzielonym agencji informacyjnej AFP.

Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat ofiar, ale wiadomo, że członkowie Brygady Chłopców są w wieku od 6 do 22 lat. Inny świadek powiedział lokalnemu serwisowi informacyjnemu Punch, że kierowca „celowo przyjechał zabić” z nienawiści do chrześcijan. Mary Mallum, rzeczniczka policji stanowej Gombe, powiedziała AFP, że 30 dzieci zostało rannych i przewieziono je do szpitala.

 

Szef policji Mohammed Abubakar Adamu podał w oświadczeniu, że incydent był „nieszczęśliwym śmiertelnym wypadkiem samochodowym” i nakazał przeprowadzenie szybkiego dochodzenia w przedmiotowej sprawie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Same chrześcijaństwo, swoją

Same chrześcijaństwo, swoją nachalnością daje wodę na młyn bandytom z NWO i syjonistom. Te nagabywania i obnażanie się ze swoją gówniana wiarą otwiera wrota wrogom ludzkości.  Czas już sobie to uświadomić i odszukac Boga w sobie a nie w gównie. Tam go nie ma.. Tam jest tylko Szatan, którego po tym zapachu można poznać.

Portret użytkownika Marian Wojtasik

Dziki śmiech radości mnie

Dziki śmiech radości mnie ogarnia gdy czytam wpisy "świadomych użytkowników" piszących "świadome komentarze", felietony, a w nich zawarta drwina z innych "nieświadomych" ludzi. Tylko, że cała ta szopka polega na tym, że "świadomi" nie zrobią nic gdy przychodzi do podejmowania decyzji. Zaczynają się wykręty: nie mam czasu, mam ważniejsze sprawy na głowie od akademickich rozważań.

Pytanie samo ciśnie się na usta - kto jest prawdziwym niewolnikiem systemu, świadomy cz nieświadomy?

Ech, wysiadam z tej karuzeli zidiocienia, zakłamania.

ps. AMR - mędrzec z pustą głową. Kochasz już Polaków czy nadal nie na widzisz??

Portret użytkownika baca

jeśli pijesz do naszej

jeśli pijesz do naszej wymiany sms-ów to ci przypominam że po stu zawierających wodę smsach od ciebie odparłem ci że mam dość pustej gadki i chce zwyczajnie wyjebać z mojej posesji skurwysyna który ukradł mi klucze do nowego mieszkania i naznosił tam nielegalnie swoich prywanych gratów - potrzebny mi pomocnik do eksmisji na śmietnik, śmieci tego śmiecia - w odpowiedzi Ty zacząłeś znowu mi pierdolić od rzeczy no więc tak delikatnie jak tylko potrafię kazałem ci spadać bo poza pustym bełkotem boisz się normalnych uczciwych działań w słusznej sprawie...

jak ognia boisz się w uczciwy sposób pomóc człowiekowi w potrzebie a przypomnę że sam zaoferowałeś się z pomoca a ta "pomoc" to jak się okazało nieprawdopodobny wręcz bełkot żeby się uwaga... odrodzić w jakiejś wstecznej reinkarnacji i zmienić świat - Marian... o takich sprawach to ty z psychologiem gadaj...

ja chcę śmieci bandyckiego złodzieja z mojej posesji wypierdolić, poniewaz nie ma nawet takiej możliwości aby ktoś kto mi ukradł klucze mieszkał sobie nielegalnie na mojej budowie kradnąc mi wode i proąd ok - i jeszcze mi uniemożliwiając w tym domu moim kurwa moje zamieszkanie? rozumiesz kurwa tę prostotę spraw jakie chcę załatwić? nie chcę słuchać o reinkarnacjach wstecznych i tego typu sprawach - a w ogóle to spadaj Marian... tacy jak ty zrozumieją o co chodzi dopiero jak im ktoś do domu się wprosi - wtedy do mnie napisz a będziemy gadać o reinkarnacji wstecznej żeby świat naprawiać w ten "prosty" marianowy sposób Smile

rany co za tłuk z ciebie

 

Portret użytkownika Medium

AMR nawet PRL tolerował

AMR nawet PRL tolerował procesje na ulicach. Jakoś nikomu to nie przeszkadzało, a teraz wszystko rozrosło się do karykaturalnych rozmiarów. 

Ale to była Polska. W Nigerii, co sprawdziłam w Wikipedii, mamy fifty fifty chrześcijaństwo z islamem. To pole walki religijnej, czyli najbrudniejszej z wojen. Kościoły manipulują ludźmi.

Ulice zajmują nie tylko procesje. W 1990 roku jadąc autem w nocy podczas deszczu o mało nie uderzyliśmy w czwórkową kolumnę jakichś zakapturzonych postaci, która wyrosła nagle przed nami niby fantom. Z naprzeciwka jechały auta, było naprawdę groźnie. Ostre hamowanie... udało się uniknąć kolizji. Było to takie nierealne, że do dziś na samo wspomnienie dostaję gęsiej skórki. Żadna z postaci nawet nie odwróciła głowy, to było bardzo dziwne.

Strony

Skomentuj