Atak jadowitych pająków w Indiach

Kategorie: 

Ptasznik Australijski, Atraks - wikipedia.org

Dwie osoby zginęły na skutek ataku jadowitych pająków w Indiach. Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie to jednak jest to wiadomość potwierdzona. Pająki działające w rojach zaatakowały miasto Sadiya w hinduskim stanie Assam.

 

W trakcie, kiedy nadeszły zwierzęta trwał festiwal Hindu. Atak stawonogów był tym bardziej nieoczekiwany, bo zwykle unikają one zgromadzeń ludzi obawiając się zdeptania. Ofiary to dorosły mężczyzna i chłopiec. Obaj umarli z powodu zbyt dużej ilości ukąszeń, jakich doznali. W lokalnym szpitalu znajduje się więcej ofiar tych zdumiewających ataków.

 

Władze nie ukrywają, że są sprawą mocno zaniepokojone. Rozważa się nawet opryski DDT. Miejscowi twierdza, ze najbardziej przerażające w tej historii jest to, że pająki zdają się pracować w grupach i są bardzo agresywne.

 

Jeszcze dziwniej brzmi informacja, że specjalne zespoły biologów nie zdołały ustalić gatunku, do jakich należały niebezpieczne pająki. Podejrzewa się tarantule lub ptaszniki australijskie, tak zwane Atraksy. To bardzo jadowite i niebezpieczne pająki zdolne nawet do przebicia paznokcia człowieka.

 

Biolodzy zgadzają się, co do tego, że nie było do tej pory przypadków jadowitych pająków w Assamie, dlatego podejrzewa się migrację gatunku.

 

 

Źródło:

http://www.news.com.au/breaking-news/world/two-dead-after-venomous-spiders-invade-indian-town/story-e6frfkui-1226381887062

http://timesofindia.indiatimes.com/home/environment/flora-fauna/Tarantulas-invade-Assam-town-kill-two/articleshow/13753398.cms

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Gray

Nie straszcie mnie! Choruję

Nie straszcie mnie! Choruję na arachnofobię-skrajny przypadek, czyżby moskitiery w oknach i kot nie wystarczyły?! Jeśli by to byłą arachnofobia to byś nie wszedł/a na ta strone ze względu na zdjęcie co najwyżej mozesz sie brzydzic i miec ciarki i wrażenie żę cos po tobie chodzi ale to nie jest arachnofobia.

Portret użytkownika jarka

Zwierzeta predzj niz ludzie

Zwierzeta predzj niz ludzie odczuwaja zmiany jakie sa na ziemii, chyba niedlugo przyjdzie i czas na Nas - niby wyzszy gatunek tylko pytam sie w czym? chyba w glupocie !Zniszczylismy to co daje nam zycie i teraz czas poniesc tego konsekwencje to dopiero poczatek az strach pomyslec co bedzie sie dzialo dalej ......... Wystarczy tylko popatrzec dookola siebie czlowiek potrafi zniszczyc wszystko ! swoim postepowaniem doprowadzamy do wyginiecia gatunkow zwierzat skazujemy ich na glod i cierpienie w pogoni za czym ?? za Oludą , mamoną, wladzą :)Tylko cud moze Nas uchronic od zaglady.  Dziwimy  sie ze wyginely pradawne Ludy ? - wyginely bo nie szanowaly tego co mialy chcieli wiecej i wiecej a my nadal jestesmy Glupcami  i niczego sie nie nauczylismy !.

Portret użytkownika Zielony

"Zwierzeta predzj niz ludzie

"Zwierzeta predzj niz ludzie odczuwaja zmiany jakie sa na ziemii" tak to prawda jest. Kiedys gdy byl jeszcze emitowany program 'nIe do wiary', w jednym z odcinkow Maciej Trojanowski przeprowadzal wywiad z czlowiekiem ktory zajmowal sie obserwacja tych stworzen, z tego co pamietam byla tam mowa o dziwnym/agresywnym zachowaniu pajakow przed trzesieniami ziemi.

Strony

Skomentuj