Atak Izraela na Iran może nastąpić jeszcze przed 6 listopada 2012r.

Kategorie: 

cbc.ca

Według tego, co pisze prasa izraelska atak na Iran jeszcze nigdy nie był tak blisko. Zwolennikiem takiego rozwiązania jest izraelski premier Benjamin Netanyahu. Podobno ma do tego dojść jeszcze przed wyborami prezydenckimi w USA. Pytany po hebrajsku dużo mniej ważył słowa niż wypowiadając się po angielsku twierdząc, że nadszedł czas na działanie.

Z jego słów wynika, że Izrael planuje samodzielny "atak prewencyjny". Szczegóły jego możliwego przebiegu opisywaliśmy na łamach zmianynaziemi.pl kilka dni temu. Izrael czuje się na tyle pewnie, że nie patrząc na Amerykanów po prostu szykują się do zadania, które może być nie do wykonania bez użycia broni jądrowej. Trudno wyobrazić sobie skuteczne zniszczenie drążonych w skałach kompleksów naukowych pracujących nad perskim atomem.

 

Izraelski dziennikarz, Alon Ben-David, specjalizujący się w tematyce wojskowej przytoczył szczegóły zachowania Netanyahu względem  Baracka Obamy. Po prostu się z nim nie spotkał po zgromadzeniu ONZ, mimo, że dyplomacja amerykańska o takie spotkanie zabiegała. Premier Izraela dał do zrozumienia, że zna poglądy Obamy i nie ma sensu znowu o tym rozmawiać a on w kontekście Iranu ma zdanie odrębne.

 

Benjamin Netanyahu pokazał tym samym jak postępować z Amerykanami, czyli bez ściskania nerwowo czapki w poczekalni do gabinetu, gdzie mamy umówione kilkunastominutowe spotkanie z prezydentem. Amerykanie liczą się z państwami szanującymi się i silnymi. Izrael,   kraj o wielkości województwa dolnośląskiego ma potencjał militarny o wielkości odpowiedniej do zniszczenia całego Bliskiego Wschodu. Poza tym Żydzi praktycznie sprawują realną władzę w USA i mają dużo do powiedzenia, co do wyboru nowego prezydenta.

Foto: israeliran.net

Nie wszyscy w Izraelu zgadzają się z Netanyahu w kwestii Iranu. Wśród polityków i wojska zdarzają się frakcje popierające inne rozwiązania. Prezydent Izraela, Shimon Peres oraz większość generałów i szefowie służb specjalnych sugerują, że na tym etapie je jeszcze za wcześnie na interwencję. Stoi to w kompletnej sprzeczności do tego, co mówi premier Izraela, który twierdzi, że czasu już nie ma a Iran wkrótce dokona przełomu naukowego, który trzeba jego zdaniem zablokować. Policzono już nawet, że wszystko będzie kosztowało około 46 miliardów dolarów co dla tak zwanego "narodu handlowego" jest raczej sumą drobną.

 

Faktem jednak jest to, że decyzję o ewentualnej interwencji wojska podejmuje rząd a nie prezydent. Może to być również celowa gra obliczona na wpłynięcie na wynik wyborów w USA. Do 6 listopada dowiemy się, która frakcja zwycięży i czy atak na Iran może się komuś opłacić.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

jedynym dokumentem wartym

jedynym dokumentem wartym analizy w tej kwestii jest praca Alberta Pike z końca 18 wieku.
Żadne euro, czy dolar nie padają. Każdy ekonomista wie, że system jest obliczony na upadek po dojściu do punktu przełomowego, a nie ze to jakieś fatum/pech.
Tyle że ma upaść tak jak Oni chcą, a nie inaczej i cala ta zadyma (łącznie z doniesieniami w mediach) to zwyczajne "saperskie" minowanie terenu, by upadek był precyzyjny i kontrolowany.
 
Jeśli przeczytam pracę Pikea na spokojnie to zobaczymy, że żydzi izraelscy są wystawieni na odstrzał. Zostaną poświęceni jak dziesiątki razy do tej pory.
Aż się dziwię tym ludziom, że jeszcze tego nie zauważyli - przy pomocy sztuczek i prowokacji wyganiano ich z różnych krajów, by skumulowac w Izraelu; uzbrojono; indoktrynowano. ...pora wyjąć zawleczkę i podać sygnał do uruchomienia hipnozy.
 
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego terroryści atakują niewinnych ludzi skoro świetnie wiedzą kto rządzi? Dlaczego np taki Rotshild ma jednego kulawego ochroniarza, taki Murdoch pewnie wcale, itp.  Muszą czuć się bardzo pewnie mimo tych tysięcy nieobliczalnych "terrorystów" zagrażających światu (i im osobiście).
Taką pewność daje tylko świadomość kim sa naprawdę terroryści i kogo zaatakują. Jak inaczej wytłumaczyć takie poczucie bezpieczeństwa?
Przypomnijcie sobie abp Rischelieu - nie musiał sie bać sztyletu; wszystkie były jego.
 
 

Portret użytkownika BTN

A kij z Wami wszystkimi,

A kij z Wami wszystkimi, powybijajcie się, to może w końcu coś sie zmieni. Żeby cokolwiek zmienić na tym świecie jest potrzebny przewrót na globalną skalę, albo faktycznie wojna jeszcze jakiej nie było, bo w dupach się przewraca od dobrobytu. 

Bastion racjonalistów. 

Portret użytkownika młody

3 Wojna Światowa wybuchnie

3 Wojna Światowa wybuchnie tylko nie wiadomo dokładnie kiedy.Wystarczy poczytać orędzia Pana Jezusa czy Matki Bożej żeby sie przekonać że to nie są żarty.Termin listopodowy wydaje mi sie prawdopodobny.Zobaczymy.

Portret użytkownika Wojox

Zachód puknie w Syrię, a

Zachód puknie w Syrię, a Izrael W Iran. Będzie takie podwójne uderzenie, żeby się nie połapali co się stało....Komus się pali grunt pod nogami. I nie chodzi tu o żadną broń jądrową. Pada na mordę dolar, wali się euro. Więc jedynie wielka masakra światowa może utrzymać na powierzchni ich "rozwiązania" finansowe. A są one takie : Oni ciągle spijają śmietankę, a my goje jesteśmy niewolnikami z wyboru. !!

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika parum magna

każda krowa co dużo ryczy

każda krowa co dużo ryczy mało mleka daje pamiętać jednak należy, że tak nakręcająca się spirala emocji może spowodować, że nie krzyczący a zastraszony wyciągnie kij. I tak może się rozpocząć konfikt. Później usłyszymy: "To nie my zaczęliśmy" Wink

Strony

Skomentuj