Atak na Iran pozostaje głównym celem wyznaczonym Amerykanom

Kategorie: 

makeadifference.cufi.org

Oczywiste jest to, że jeśli Izrael, kraj wielkości Województwa Dolnośląskiego, uzna, że USA ma coś zrobić to zwłaszcza w roku wyborczym po prostu do tego dojdzie,  bo to Stany Zjednoczone są największym państwem na świecie pod względem liczebności Żydów. Zdaje się, że Izrael uznał właśnie potrzebę rozwiązania kwestii irańskiej.

 

Warto wspomnieć, że wzrastają wciąż możliwości bojowe tego kraju, co niepokoi inne mocarstwa regionalne. Innymi słowy Iran ma teraz znacznie większe możliwości zwalczania okrętów USA. Teheran gromadzi arsenał zaawansowanych pocisków, które będą mogły razić cele zarówno z morza jak i z lądu.

 

USA w pewnym momencie wygasiło wojenną retorykę w stosunku do Iranu, ale z tego, co ostatnio powiedział prezydent Obama atak na Iran nie został odwołany tylko przełożony ze względów wyborczych.

 

Już teraz pojawiają się pierwsze opinie, że po 18 miesiącach Iran osiągnie zdolność do zbudowania bomby atomowej a to przez Izrael jest traktowane, jako moment ostateczny, w którym da radę jeszcze przeciwdziałać aspiracjom irańskim.

 

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja w Syrii oraz konflikt, jaki tam rozgorzał będzie mógł zostać wykorzystany, jako pretekst do ataku na Iran. Zaangażowanie militarne Teheranu w kontekście wspierania prezydenta Assada będzie tylko wzmagało pole manewru do ewentualnych prowokacji, gdy będą już potrzebne.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wielebny Hektor

Moim zdaniem, nie wiele

Moim zdaniem, nie wiele pomogą ci teraz @Afterwiner7 te infantylne i bardzo żałosne wybiegi! Czy można publicznie nawoływać do nienawiści i wydać wyrok na innych ludzi?Właśnie tak najpierw robił ten potwór, ten demon Brevik (gdy pomyślę o tych niewinnych dzieciach..., tacy młodzi, przecież całe życie mieli przed sobą...)Gdyby ludzie, którzy czytali tamten „apel” (manifest) zareagowali natychmiast... Wyciągnijmy zatem my wnioski na przyszłość...Ponad 2300 użytkowników, drugie tyle gości i tak mało krytycznych komentarzy i zdecydowanego sprzeciwu... (kim są ci wszyscy, którzy poparli ten „apel”dając plusy?) Ręce mi opadły, zniechęciłem się do czytania ZnZ i pisania komentarzy (bo widzę, że wielu ludzi swymi ustami oczywiście wierzy w Boga, lecz swymi czynami raczej woli okazywać posłuszeństwo diabłu, jestem rozgoryczony...) Jeżeli to prawda @Afterwiner7, że ktoś inny napisał ten „apel”, podszywając się i zniesławiając ciebie w tak podły sposób (myślisz, że „fałszywy” od razu przyznałby się ?) to przecież popełnił podwójne przestępstwo! Na twoim miejscu powiadomiłbym natychmiast prokuraturę!Ten oszust nie może pozostawać bezkarny! (w dodatku groził i obrażał innych!)Przecież wszystko można sprawdzić, na pewno są sposoby!(nie zdziwiłbym się, że ktoś inny już powiadomił odpowiednie służby...) Na samym dole @Afterwiner7„apel” podpisany jest przecież twoim poprawnym loginem, „bez kropki”, więc przeprosin żądaj od oszusta! Prz 1:15-1615. Synu mój, nie chodź ich drogą, przed ścieżką ich strzeż swojej stopy,16. gdyż nogi ich pędzą do zbrodni, śpieszno im: krew chcą wytoczyć.Prz 1:3232. odstępstwo prostaków uśmierci ich, bezmyślność niemądrych ich zgubi.Prz 3:32-3532. bo Pan się brzydzi przewrotnym, a z wiernymi obcuje przyjaźnie.33. Przekleństwo Pańskie na domu występnego, On błogosławi mieszkanie uczciwych;34. On się naśmiewa z szyderców, a pokornym udziela swej łaski.35. Mądrzy dostąpią chwały, udziałem głupich jest hańba.Prz 4:14-1514. Nie wstępuj na ścieżkę grzeszników, nie wchodź na drogę złych ludzi;15. unikaj jej, na nią nie wkraczaj, omiń ją, odwróć się od niej!Prz 4:24-2724. Fałszu ust się wystrzegaj, od warg przewrotnych bądź z dala!25. Twe oczy niech patrzą na wprost, przed siebie kieruj powieki.26. Uważaj, gdzie krok masz postawić, i wszystkie twe drogi niech będą pewne.27. Nie zbaczaj na lewo i prawo, odwróć swą nogę od złego!Prz 6:16-2116. Tych sześć rzeczy w nienawiści ma Pan, a siedem budzi u Niego odrazę:17. wyniosłe oczy, kłamliwy język, ręce, co krew niewinną wylały,18. serce knujące złe plany, nogi, co biegną prędko do zbrodni,19. świadek fałszywy, co kłamie, i ten, kto wznieca kłótnie wśród braci.20. Strzeż, synu, nakazów ojca, nie gardź nauką matki,21. w sercu je wyryj na zawsze i zawieś sobie na szyi!(BT)

Portret użytkownika Afterwiner7......

Kurde nie wiedzialem ze z

Kurde nie wiedzialem ze z tego sie zrobi taka afera. Pszepraszam jezeli ktos odebral moje slowa jako nawolywanie do wojny, przemocy czy aktow nienawisci. To nie bylo w mojej intencji. Chodzilo mi o pokojowe manifestacje, brzydze sie przemoca i nie nawoluje do niej. Chcialem tylko zeby ton byl patriotyczny. Pszepraszam. Wielebny Hektorze masz racje. Teraz spojrzalem na to z drugiej strony i sie przerazilem. Troche mnie ponioslo. Chcialem tylko zrobic kuku Afterwiner7 bo mi kiedys za skore zalazl a przy okazji wyrazic swoje zagniewanie sytuacja w panstwie. Pszepraszam za swoje pochopne slowa, kazdy ma prawo do bledu, juz wiecej tego nie powtorze bo to bylo glupie. Ponioslo mnie. Wielebny Hektorze jak porownales mnie do breivika to sie przestraszylem bo mam zupelnie inne intencje. Chcialem wyrazic tylko swoje obawy i juz teraz wiem ze zle wyszlo. Ja uwazam ze stoje po dobrej stonie i chce zeby byl pokoj. Zle mnie zrozumiales, ja nie apeluje o zadne mordy, zbrodnie czy cos w tym rodzaju. Jeszcze raz pszepraszam wszystkich za moje pochopne i glupie slowa i ciebie Hektorze. Kazdy ma prawo do poprawy. Chcialem dobrze a wyszlo zle. Sory za podszywanie. Mam nauczke i juz tego wiecej nie zrobie. Prosze moderacje zeby opublikowala moje sprostowanie jako zadoscuczynienie i usunela moje konto. Pszepraszam raz jeszcze. Glupio mi teraz. Odwoluje tamte slowa, pszepraszam.

Portret użytkownika Mike Tyson

Poza tym gość wcale nie

Poza tym gość wcale nie nawoływał do przemocy. Cytuję fragment jego wypowiedzi. ”Gwoli scislosci ja nie nawolywalem do tego by kogos zabijac. Nic takiego nie napisalem. Bardziej chodzi mi o manifestacje.” A na tej stronie były już gorsze wypowiedzi. Następnym razem Hektorze czytaj ze zrozumieniem. To, że ktoś wuraża swoje opinie i zachęca do manifestacji nie jest przestępstwem. A jak ostatnio nazwałbyś wypowiedz przedstawiciela izrelskich władz o rozwiązaniu kwestii irańskiej. To są grozby. Pozdrawiam.

Portret użytkownika <<<@>>>

pokusiłbym sie o stwierdzenie

pokusiłbym sie o stwierdzenie ,że to raczej Syjonisci rządzą Światem. Prawdziwych i rodowitych Żydów to już nie ma ,chyba nawet w samym Izraelu. A jak są to najprawdopodobniej są przesladowani tak jak inni chrzescijanie. Bo nie trzeba być omnibusem ,zeby wiedzieć komu służą  i kogo wielbią Syjonisci.Biblia mówi po owocach ich poznacie. czy trzeba czegoś wiecej jako dowodów?

Portret użytkownika Zenek

Nieprawda, zydzi mają góry

Nieprawda, zydzi mają góry złota i srebra które z dnia na dzień decyzją szefów rządów mogą stać się bezwarościowymi górami metali szlachetnych. To tylko błędne myślenie polityków, swoiste koleiny bezmózgowia każe im wierzyć, że muszą się poddać dyktatowi krwopijców zwanych bankierami. Tylko ich tchórzostwo i chciwość sprawia, że są bezuzyteczni jako mężowie stanu popychając świat na krawedż wojny nuklearnej.
 
Kiedyś był sobie Węzeł Gordyjski, wielki i z pozoru nierozwiązywalny supeł a jednak znalazła się osoba potrafiąca wymyśleć akceptowalne rozwiązanie. Ze światowym kryzysem jest podobnie. Tylko czy jakiś polityk ma jaja a nie wydmuszki by je znaleźć i wdrożyć?
 
Władza opiera się na trepach, to żołnierze zdobywają władzę dla polityków. Jesli politycy się boją zrobić to co powinni to może choć mundurowym strach jąder nie sparaliżuje i odsunąwszy skorumpowanych dziadów w garniturach od włądzy zrobią to co powinni. Czyli się wzajemnie ponad sztucznymi podziałami dogadają i pogonią nazistów tam skąd należli. Na Madagaskar.
 
Ludzie kochaja pieprzyć o zbawieniu, że o przyjdzie ten czy tamten i nas zbawi. Ja zadam inne pytanie, czy ktokolwiek zasługuje na nie skoro konformistycznie teraz pomaga diabelskim pomiotom plugawić świat?  Ba wręcz im pomaga ciesząc się jak małe dziecko z kolejnej sakiewki ociekajacych cudzą krwię judaszowych srebrników.  Chcecie zbawienia i raju? Pokazcie, że na nie zasługujecie. Jeśli was stać chociażby na opanowanie dygotania jajec o pręcik.
 
 

Portret użytkownika Dr Piotr

Dość znacząca nazwa tego

Dość znacząca nazwa tego wirusa - FLAME - chyba nie bez powodu, może rzeczywiście wznieci on płomienie na świecie i doprowadzi do poważnej pożogi i destabilizacji.
Wszyscy, którzy liczą na to, że wojny nie będzie, pomyślcie...czy naprawdę liczycie na to, że Assad zwycięży albo zabraknie w końcu terrorystów i buntowników do walki i zamieszki same wygasną? Odpowiedź chyba nasuwa się sama.
Podobnie w Iranie, czy myślicie, że nagle politykom znudzi się wywieranie presji i nacisków, albo zgodzą się na rozwój technologii atomowej w Iranie prowadzący do stworzenia przez nich broni atomowej, albo może nagle jakimś cudem Iran okaże skruchę i pokorę i porzuci projekty atomowe? Tu też odpowiedź nasuwa się sama.
Pozostaje tylko patrzeć i czekać na prowokacje lub kto pierwszy z walczących straci nerwy albo zrobi błąd, co da początek wojnie.

Strony

Skomentuj