Atak drapieżnych ryb w Brazylii

Kategorie: 

Chloroscombrus chrysurus - wikipedia

Co najmniej 20 turystów zostało rannych w atakach ryb w południowym stanie brazylijskim Rio Grande do Sul, poinformowały miejscowe służby ratownicze.

 

Według władz, incydent wystąpił na jednej z rzek w centralnej części kraju. Stado ryb drapieżnych z gatunku Chloroscombrus chrysurus zaatakowało grupę pływaków, kiedy w wodzie było około tysiąca osób. Jednak w rezultacie, nie wybuchła panika, 20 osób miało bolesne użądlenia rąk i nóg, które nie stwarzają jednak poważnego zagrożenia. Medyczna pomoc została udzielona poszkodowanym na miejscu.

 

Ichtiolodzy ustalili, że sprawcami wypadku były ryby drapieżne o wielkości około 30 centymetrów, które mają pewne podobieństwo do piranii. Ryby te żyją w subtropikalnych rejonach Atlantyku, ale mogą dojść daleko w głąb ujść dużych rzek. Naukowcy uważają, że ryby mogą atakować ludzi ze względu na brak naturalnych źródeł pożywienia.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Skomentuj