Astronomowie twierdzą, że Ziemia znajduje się w kosmicznej pustce

Kategorie: 

Źródło: NASA

Materia we Wszechświecie nie rozkłada się jednorodnie. W pewnych miejscach jest jej znacznie więcej niż w innych, a niektóe badania wskazują wprost na to, że żyjemy w obszarze przestrzeni o bardzo małej gęstości. Po prostu w naszej części Wszechświata jest znacznie mniej galaktyk i gwiazd niż w pozostałych.

 

Fakt, że żyjemy w miejscu Wszechświata o bardzo małej gęstości wyjaśniałby poważny problem w astrofizyce. Kiedy mierzymy tempo rozszerzania się Wszechświata powinno ono być takie samo niezależnie od kierunku. Tak jednak nie jest, co oznacza, że przyciąganie grawitacyjne w jakiejś części Wszechświata jest wyraźnie silniejsze.

Galaktyka spiralna

Według najnowszych odkryć „sferyczna pustka”, w której znajduje się nasza galaktyka, jest 7 razy większa niż podobne znane nam obiekty. Na poparcie tej tezy nie ma jeszcze dostatecznych dowodów, ale w świetle obecnych informacji jest ona bardzo prawdopodobna.

 

Większość dowodów opiera się na różnicach w rozszerzaniu się Wszechświata w skali lokalnej i kosmicznej. Otaczająca nas pustka wpływałaby na efekt ekspansji jedynie lokalnie, co tłumaczyłoby rozbieżności w pomiarach i byłoby pośrednim dowodem istnienia owej pustki.

Laniakea - Źródło: Tully, R. B., Courtois, H., Hoffman, Y & Pomarède, D. Nature

Nie jest tajemnicą, że kosmos jest podobny do sera szwajcarskiego – dziury w serze mogą przypominać rozmieszczeniem duże skupiska materii. Nasza galaktyka znajduje się w Supergromadzie Laniakea, wielkiej strukturze składającej się ze 100 tysięcy galaktyk i jest przyciągana w kierunku bardzo gęstego regionu –  Wielkiego Atraktora.

 

Jednocześnie zdaje się, że znajdujemy się w przepływie galaktyk wypychanych z pustego obszaru. Niezależnie od tego, czy coś nas przyciąga, czy odpycha, wszystko wskazuje na to, że nasze najbliższe otoczenie (w skali kosmosu) stanowi ogromną pustkę.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika piotrek

Wszystko co w kosmosie to

Wszystko co w kosmosie to żywe istoty gigantycznych rozmiarów, my żyjemy wewnątrz jednej z nich, która żyje we wnętrzu innej z nich jeszcze większej itd.. jak ruskie babuszki.  A ze względu na nasze rozmiary widzimy wnętrza ich serc tzn skupiska energi życia, gwiazy, słońca to energetyczne środji ich serc. Czym większa jasność tym większa Dusza ! Całość galaktyk to Najwyższy Pan jego postać kosmiczna ! Jedną z potężniejszych istot naszych dziejów w tym rejonie kosmosu jest nasz "dziadek" VIVA Swan , emocjonalnym i duchowym wnętrzem jego serca jest nasze Słońce, wielka postać w świecie jego rozmiarów stot kosmicznych. Jakimi jesteśmy drobinami pyłkami w stosunku do VIVA Swana, a jaki on malutki do wnętrza Serca Stworzyciela Brahmy czyli czarnej dziury Saggitarius wokół której rozrosła się nasza Galaktyka ! Ile potężnych istot kosmicznych widzimy dzięki technice ! Tak to w ygląda w makro a w sub mikro szaleją naukowcy z ich sztucznymi śmiesznymi nazwami materii i tylko materii i ciągle nowych zjawisk których nie pojmują i szybko zmyślają nazwy !  A kosmos to jedno żywe potężne ciało tętniące świadomością i energiami o różnych jakościach, wśród których można wyraźnie wyróżnić energię dobroci i miłości. Poprzez eter i przy odpowiednim poziomie sprawności koncentracji siły woli można stać się najmniejszym z najmniejszych (tak duchowo przybywają do nas istoty wyższe, a materialnie muszą się inkarnować na Ziemi, wtedy zawsze z kosmosu przybywa w czasie urodzenia takiego świętego jak w wypadku syna Brahmy/Jahwe jakaś gwiazda jak w Betlejem) albo stać się największym z najwiekszych i odwiedzać tamte wyższe światy . To przymiot niewielu joginów a praktycznie wszystkich świętych na ziemi ) bo można przebywać u Boga w innej wymiarowoaści kosmicznej jak i szybko przybywać i przebywać na ziemi. Takie właściwości mają też isototy z planet ponad naszą Galaktyką  w kierunku Gwiazdy Polarnej i Aniołowie (cząstki Ducha Świętego) , mogą błyskawicznie przybywać na pomoc ale jednak to milisekundy trwa co czasami widać w szczególnych sytuacjach. Dlatego istnieje zjawisko gwałtownej śmierci. Dusza nigdy nie ginie , ale ciało musi się ponownie inkarnować Najwyższy Pan daje wtedy duszę w o wiele lepsze warunki egzystencjonalne na Ziemi takie są zasady.  Tak duchowo tragiczne wojny i gwałtowne śmierci obracją się szybko w lepszy świat zaraz po kolejnych narodzinach. Wymiarowość światów to podstawowy aspekt żeby zrozumieć to co widzimy na nocnym niebie !            

Portret użytkownika Kwazar

Całe szczęście że Ziemia

Całe szczęście że Ziemia znajduje sie w kosmicznej pustce.Chyba ? Może dlatego w ogóle mogło na niej zaistnieć jakiekolwiek życie ? Ani wszystkiego za dużo ani za mało. Promieniowania zabójczego na tyle że ani ani.Ani za mało ani za dużo tylko tyle ile da się znieść.Ani za jasno ani za ciemno ani za ciepło ani za zimno,ani,ani,ani Wszystkiego w sam raz.Nawet nie za pusto w tym kosmosie bo jak okiem człowiek po nocnym niebie nie spojrzy to pełno gwiazd wokoło.Czyli jak to jest, że Ziemia nazwana przez istoty na niej żyjące jest Ziemią nazwana ? Kurcze ale przypadek pustego kosmosu :))) 

Portret użytkownika Asia

Ziemia jest płaską

Ziemia jest płaską płaszczyzną i jest osadzona. Nigdzie sie nie rusza, za to nad naszymi głowami poruszają sie gwiazdy. To świat stworzony przez Boga, a nie wymysł upadego kłamliwego cheruba, który zwodzi cały śwait. 

Portret użytkownika ttteis77

jeżeli ich percepcja nie myli

jeżeli ich percepcja nie myli. to jest tak jak opisują. Jeżeli  otoczenie jakim jest wszechświat zniekształca ich percepcje a tym samym ich wiedzę na temat ogólnie przyjętego wszechświata, mają poważny problem.

Skomentuj