Astronomowie szukali obcych cywilizacji wśród 10 milionów systemów gwiezdnych

Kategorie: 

Źródło: NASA

Naukowcy z Australii przeprowadzili najszersze jak dotąd poszukiwania technologii należącej do obcych zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich. Z pomocą radioteleskopu Murchison Widefield Array (MWA) przeszukano aż 10 milionów systemów gwiezdnych.

 

Astronomowie z Międzynarodowego Centrum Badań Radioastronomicznych (ICRAR) przeszukiwali fragment nieba w gwiazdozbiorze Żagla. Radioteleskop Murchison Widefield Array, który potrafi obserwować bardzo duży obszar nieba przy zachowaniu wysokiej czułości, został skierowany na supernową Żagla. Pozwoliło to uchwycić około 10 milionów gwiazd, a w pięciu systemach gwiezdnych potwierdzono już obecność egzoplanet.

Antena radioteleskopu MWA - źródło: ICRAR

Obserwacje obejmowały obszar nieba o powierzchni 400 stopni kwadratowych i trwały 17 godzin. Radioteleskop poszukiwał emisji radiowych na częstotliwościach od 98 do 128 MHz. Astronomowie ogłosili, że tym razem nie udało się zarejestrować sygnałów, które mogłyby pochodzić od zaawansowanych technologicznie obcych cywilizacji. Jednak szukanie takich sygnałów nie jest łatwe – potrzebna jest bardzo czuła aparatura, należy szukać we właściwym miejscu we właściwym czasie i dostroić nasze urządzenia do odpowiedniej częstotliwości.

 

Choć były to najszersze jak dotąd poszukiwania sygnałów od obcych cywilizacji, można je porównać do szukania obiektu w ziemskich oceanach przy uwzględnieniu objętości wody odpowiadającej dużemu basenowi. Jednak radioteleskop MWA jest prekursorem gigantycznego radioteleskopu Square Kilometre Array (SKA), którego budowa rozpocznie się w środkowo-zachodniej części Australii w 2021 roku. Przyszła aparatura będzie około 100 razy bardziej czuła od radioteleskopu MWA, a to oznacza, że poszukiwania obcych cywilizacji wejdą na jeszcze wyższy poziom.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika baca

czy to ci sami naukowcy

czy to ci sami naukowcy szukają innych cywilizacji, którzy w tej jęcza że ziemia jest przeludniona? no tak... ziemia jest przeludniona więc szukają... gości.... skąd ta logika? z doświadczenia bo ci naukowcy z europy też jęczeli że ziemia jest przeludniona no i w związku z tym szybko zaprosili do niej miliony z afryki... indianie w ameryce też wytężali wzrok na oceany wypatrując innych cywilizacji... no a jak katolicka cywilizacja się pojawiła to już nie tracą czasu na głópoty... bo ich nie ma...

 

Portret użytkownika Ractaros96

Szukamy obcych cywilizacji

Szukamy obcych cywilizacji przy pomocy zwykłych fal radiowych, a one pewnie posługują się czymś, czym w Star Treku była komunikacja podprzestrzenna (subspace), która pozwalała na komunikację szybszą niż prędkość światła tak jak napęd warp pozwalał na podróże z prędkością nadświetlną.

Nie ma sensu ich na siłę szukać, jak będą chcieli, to sami się skontaktują...albo przeprowadzą inwazję. Zależy jakie mają podejście do mniej zaawansowanych cywilizacji.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika YaHu

Myślę podobnie, że łancuch

Myślę podobnie, że łancuch pokarmowy szeroko pojęty jest nieskończony we wszechświecie. Np: minerały, rośliny, mięso, energia, informacja itd... Z innej perspektywy ufo czy tam manifestacje istot duchowych sa dla nas tak samo szybkie, jak my dla roślin. I pewnie mamy takie same szanse na kontakt jak roślina z człowiekiem. Najbardziej zdumiewający jest fakt, że nie trzeba patrzeć przez teleskop. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, nie utajniać i cenzurować no ale wtedy by mogło wyjść że faktycznie jesteśmy hodowlą Smile

Portret użytkownika irfy

Hmm... Dawni Aztekowie

Hmm... Dawni Aztekowie prowadzili podobne badania. Niektórzy z ich uczonych twierdzili, że za tą wielką, nieprzebytą wodą jest jakaś inna cywilizacja. Postanowiono to sprawdzić i pod kierownictwem kapłana Xacolotla wzniesiono KWP. Nie, nie Komedę Wojewódzką Policji, tylko Kurewsko Wielką Piramidę. Schodkową. Na jej szczycie umieszczono specjalnie spreparowane muszle, pozwalające na wychwycenie dźwięku bębnów z dużych odległości. Do tego zorganizowano obserwatorium, do obserwacji sygnałów dymnych. Niestety, po dwóch dekadach obserwacji nie usłyszano żadnych zamorskich bębnów, nie dostrzeżono też jakichkolwiek obcych sygnałów dymnych. Dlatego Xacolotl zadecydował o przerwaniu prac a w raporcie do króla Guatimozina przekazał, że za wielką wodą niestety żadnych obcych cywilizacji nie ma.

Strony

Skomentuj