Astronomowie stworzyli najbardziej szczegółową mapę Księżyca

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Najbardziej szczegółowa mapa Księżyca została opracowana przez naukowców z Chińskiej Akademii Nauk i innych ośrodków badawczych. Opublikowali to w Biuletynie Naukowym.

Naukowcy przeanalizowali wszystkie dane zgromadzone w ciągu ostatnich dziesięcioleci na powierzchni Księżyca i narysowali je na mapie w skali 1: 2 500 000. Jak twierdzą naukowcy, jest to jak dotąd najbardziej szczegółowa mapa Księżyca.

„Mapy geologiczne Księżyca dostarczają wyczerpujących informacji o warstwach geologicznych, cechach strukturalnych, litologii i chronologii powierzchni skorupy księżycowej, które odzwierciedlają jej ewolucję w warunkach procesów magmowych, katastrofalnych uderzeń i aktywności wulkanicznej. Mapa jest nowoczesną ilustracją kraterów z różnych okresów, rozmieszczenia 17 rodzajów skał i 14 rodzajów struktur geologicznych ”- powiedzieli naukowcy.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mordo schab ciało

Nie wiem, czy ktoś to

Nie wiem, czy ktoś to zauważył, może to być przypadek, ale księżyc mógł służyć jako narzędzie nawigacyjne dla świata. Widać wyraźne podobizny. Ze względu na ruchy tektoniczne płyt, obraz nieco się zmienił.

Ta koncepcja mogłaby tłumaczyć, dlaczego księżyc został zaprojektowany tak, aby był zawsze odwrócony ku Ziemi.

Portret użytkownika Q

Jak ktoś się dobrze

Jak ktoś się dobrze przypatrzy to i w gównie "matkę boską" dojrzy .. i tyle. Nie ma tam żadnych zbierzności. Oba obiekty są kulami których powierzchnię przedstawiono na owalnej płaszczyźnie by nie trzeba było nosić globusa i "księżycusa". Reszta to Twoja nad pobudliwa wyobraźnia. Wybacz dosadność ale..

Zmęczyła mnie już indolencja umysłowa tu zaglądających do tego stopnia, że już nawet mówić mi się nie chce... 

D GIF | Gfycat

Portret użytkownika emel

Tak. Pomio tego, że jest to

spokoluz wrote:
Czy ta mapa ma dane na temat tego , w którym miejscu znajdują się graty po ruskim łunochodzie i usmańskich wyprawach na księżyc z gratami tego samochodu , którym jeździli po księżycu oraz ich wbitej w księżyc fany czy chińskiej łajzy księżycowj yutu 2 ???
Tak. Pomio tego, że jest to mapa geologiczna, zaznaczono na niej miejsca lądowań misji Apollo, Luna oraz Cheng'e.

Portret użytkownika Złota Emalia

Ja jestem naukowcem

Ja jestem naukowcem kosmicznym z polskiej akademi naukowej i od razu koryguję twoje wypowiedzi tutaj, stary słabo doczytałes bo według najnowszych badań doktora Kajku Balimu to nic nie zaznaczono gdyż coś nie pykło.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj