Astronomowie poszukują obcych cywilizacji w galaktyce Andromedy

Kategorie: 

Źródło: NASA/JPL-Caltech/UCLA

Zespół z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Barbara rozpoczął prace nad nowym projektem. Amerykańscy astronomowie zaczęli poszukiwać śladów życia w Andromedzie. Badacze szukają sygnałów, które mogą wskazywać na obecność zaawansowanej technologicznie cywilizacji.

 

Philip Lubin i jego zespół składający się praktycznie z samych studentów zakłada, że gdzieś w kosmosie istnieje cywilizacja, która znajduje się na tym samym lub na jeszcze wyższym poziomie rozwoju od nas i manifestuje swoją obecność z pomocą silnych błysków światła laserowego. Wykrycie tych błysków stało się celem projektu Trillion Planet Survey.

Zespół astronomów posługuje się licznymi teleskopami, które obserwują fragmenty Andromedy. Ostatecznie badacze chcą uzyskać jedno zdjęcie tej galaktyki, a następnie porównają je ze zdjęciem kontrolnym, aby wyeliminować wszystkie znane nam źródła światła.

Andromeda znajduje się około 2,5 miliona lat świetlnych od Drogi Mlecznej. To oznacza, że jeśli astronomowie wykryją sygnał, który teoretycznie będzie pochodził od jakiejś obcej cywilizacji, należy mieć na uwadze, że został on wyemitowany około 2,5 miliona lat temu. Można więc powiedzieć, że naukowcy poszukują śladów po cywilizacji pozaziemskich, które już od dawna nie istnieją. Jednak Trillion Planet Survey skupia się także na badaniach innych galaktyk.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Boże ja nie poszkuję obcych

Boże ja nie poszkuję obcych cywilizacji tylko odrobiny kumatości,inteligencji posród osobników swojej "Naszej" cywilizacji.Nic mi więcej nie potrzeba ! Dzisiaj znowu zderzyłem się z BOLESNĄ rzeczywistością. Te DEBILE Poległy na prostym przepisie o ruchu drogowym !!! Teraz wypuśćmy takich w kosmos ???? Co sie wtedy stanie, o to jest pytanie ???

Portret użytkownika Illuminat13

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=byi2COAVDI8   matka nie boska fatimska jest wspanialym dowodem ze kontrola istot  nad religiami jest realna Modlitwa strach ofiary ze zwierzat ludzi  jest energia ktora zasila te istoty Za glupi jestescie aby to zrozumiec gdzie zyjecie po co zyjecie wchodzicie z tymi istotami w interakcje szczegolnie chodzi mi o wojsko lamiecie prawa wszechswiata czyli Boskie bo Bog to wszechswiat Wolna wola nie moga ryzykowac wiec czekaja na wasza akceptacje pozwolenie ludzie to nie sa kroliki gdzie nawet krolikow szkoda

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Bajtek

 Astronomowie z Santa Bara

 Astronomowie z Santa Bara Bara poszukują obcych cywilizacji w galaktyce Andromedy, natomiast Obcy z z tej galaktyki robią wszystko żeby wspomniani naukowcy niczego nie znaleźli. Z motyką na księżyc, bo budżet na pseudo badania trzeba wykorzystać. Z cyklu: Amerykanie-Ginący Gatunek. 

Strony

Skomentuj