Astronomowie odkryli lokalizację tajemniczego sygnału radiowego z odległej galaktyki

Kategorie: 

Źródło: CSIRO/Andrew Howells

Szybkie rozbłyski radiowe nazywane FRB ( ang. Fast Radio Burst) należą do zjawisk, których nauka nie potrafi wyjaśnić. Pojawiły się nawet teorie, że to emisje wywołane przez obce cywilizacji. Do tej pory nie udało się jednak ustalić ich pochodzenia, aż do teraz.

 

Do tej pory astrofizycy zidentyfikowali zaledwie kilkaset takich fenomenów. W ubiegłym roku zauważono ich ponad 20. Przeważnie występują jednorazowo i nie są powtarzalne jak pulsary.  Zwykle trwają one tak krótko, że ustalenie ich źródła nie było możliwe. W jednej milisekundzie takie zjawisko może wyemitować tak dużo energii ile Słońce wyemituje w 100 lat. 

 

Wcześniej ustalono miejsce rozbłysku FRB 121102, ale tylko dlatego, że wystąpił on ponownie, co zresztą zaskoczyło ekspertów. Tym razem jednak zlokalizowano znacznie powszechniejszy rodzaj FRB, które występuje tylko jednorazowo. Naukowcy z Australii twierdzą, że poznali lokalizację szybkiego rozbłysku radiowego FRB 180924. 

Źródłem tego FRB była galaktyka o nazwie DES J214425.25-405400.81 , która znajduje się 4 miliardy lat świetlnych od Ziemi. Oznacza to, że promieniowanie elektromagnetyczne wyemitowane wtedy, dociera do nas po 4 miliardach lat. 

 

Po wykryciu sygnału, astronomowie postanowili spróbować wykryć skąd pochodzi. Udało im się nie tylko ustalić galaktykę, która stała się źródłem sygnału, ale także zawęzili poszukiwania do konkretnego w niej miejsca w tej galaktyce, znajdującego się 13 tysięcy lat świetlnych od jej centrum.

 

Według naukowców, jest całkiem możliwe, że ta radiowa emisja została stworzona przez jedno z najpotężniejszych zjawisk kosmicznych takich jak zniszczenie gwiazdy lub czarnej dziury. Nie można też wykluczyć, że jest to jakaś forma śladu po obecności rozwiniętej pozaziemskiej cywilizacji, ale w tej chwili naukowcy nie mają na to dowodów. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kasia Jaśko

Wszystko jest w filmach z

Wszystko jest w filmach z Hollywood. Cały czas piorą mózgi ludziom. Pewnego dnia ludzie uwierzą z kosmitów, a raczej w ten ich przekręt na wielką skalę. Założe się, że UFOnauty powiedzą nam że to oni nas stwierzyli , a Boga nie ma. 

Portret użytkownika Jaro

Od kiedy fale radiowe( czy

Od kiedy fale radiowe( czy tam promieniowanie elektromagnetyczne) poruszają się z prędkością światła? To że wyemitowane zostały w odległości 4 miliardów lat świetlnych nie oznacza że to było 4 miliardy lat temu 

Portret użytkownika Zenek ;)

Błąd w założeniach,

Błąd w założeniach,

FRB ( ang. Fast Radio Burst) podobnie jak GE (Gravitation Wave events) to tylko mierzalne przyrządami fizycznymi STERYLIZACJE miejsc skąd RASA PADALCÓW,

czyli BUDOWNICZOWIE WIELKIEGO jezusowego DZIEŁA znanego jako NWO, Agenda 2030, czy "WIELKA WSZECHJUDZKOŚĆ RABINICZNA" 

czyli obecnej Cywilizacji PEDERASTYCZNO-PEDOFILSKO-ZOOFILSKO-KOPROFILSKIEJ zwanej żydowską czy biblijną 

 

POCHODZIŁA....

 

te zdażenia to OBJAW ZDROWIENIA KOSMOSU..... i EKSTERMINACJI ich kolonii go zarażających..... jak i ich SOJUSZNIKÓW....

 

aż ZOSTAŁO ICH ZERO

Skomentuj