Astronomowie nie są w stanie wykluczyć zderzenia asteroidy 2006 QV89 z Ziemią już we wrześniu tego roku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Asteroida 2006 QV89 to ciało niebieskie, które zostało odkryte 13 lat temu, latem 2006 roku. Obiekt ten zbliżył się wtedy do Ziemi na odległość kilku milionów kilometrów.  Jego bezpośrednie obserwacje pozwoliły na  obliczenie  jej orbity. Wtedy właśnie okazało się że 9 września 2019 roku istnieje szansa kolizji tego ciała niebieskiego z Ziemią

 

Obiekt znany jako 2006 QV89 należy do grupy Apolla -  zbiorowiska asteroid, które sporadycznie wchodzą z kolizję orbita ziemską.  Jej kolejne zbliżenie, które ma mieć miejsce 9 września 2019 mogło się zakończyć  wejściem w ziemską atmosferę jak przypadku innego przedstawiciela grupy Apolla, znany jako meteor czelabiński.

 

Asteroida 2006 QV89 nie jest zbyt duża, jej wymiary to jedynie 20 na 50 metrów, tak, że nawet w przypadku  zderzenia z Ziemią, nie wywołała by ona globalnej katastrofy.  Gdyby jednak taki obiekt wpadł do oceanu, nie można wykluczyć że do brzegu dotarły by jakieś fale tsunami.

Ewentualność kolizji 2006 QV89 z Ziemią spowodowało, że europejscy astronomowie uważnie  prześledzili  dane z przelotu w 2006 roku. Do tego próbowali wykonać nowe obserwacje tego obiektu za pomocą teleskopu VLT w Chile.

Ze względu na duże odległości i niewielkie rozmiary asteroidy, jest ją bardzo trudno zauważyć.Dlatego naukowcy skupili się na pewnych wąskich obszarach, gdzie, według różnych szacunków  i wyliczeń orbity, miała się znajdować 2006 QV89.

 

Rozdzielczość teleskopu VLT była wystarczająca aby go zobaczyć, ale nie ma po niej śladu.  Oznacza to, że trajektoria lotu asteroidy 2006 QV89 jest dla nas nieznana i coś mogło na nią wpłynąć grawitacyjnie na tyle, że nie było jej tam gdzie się spodziewano. W związku z tym nie sposób wykluczyć, że do zderzenia 9 września bieżącego roku na pewno nie dojdzie. Astronomowie szacują jednak, że ryzyko jest bardzo niewielkie i wynosi jak od 1 do 7 tysięcy.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika 3plabc

"zbiorowiska asteroid, które

"zbiorowiska asteroid, które sporadycznie wchodzą z kolizję orbita ziemską." nie wiem, czy jest więcej kwiatków natury lingwistycznej w artykule, ale do ch... jak pisać coś w języku ojczystym, to może z szacunku do niego starać się pisać poprawnie... zwłaszcza jeśli jest to oficjalny artykuł. Pozdrawia dyslektyk, wtórny analfabeta z przeprosinami za potencjalne błędy. :DDD

Portret użytkownika Bajtek

 Astronomowie na etacie u

 Astronomowie na etacie u syjonistów tracą na wiarygodności przez sam fakt pochodzenia pracodawcy.  Ci drudzy (zdesperowani swoją bezradnością ws. rozpętania 3ciej WŚ) odpalą z orbity matkę wszystkich atomówek o nazwie jakiejś asteroidy, która rzekomo nadlatuje, żeby usprawiedliwić swoje zbrodnicze zamiary wobec ludzkości. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że myląc się w obliczeniach zaorają również siebie w swoich podziemnych norach.

Portret użytkownika J23

Widziałeś "Boga", a może

Widziałeś "Boga", a może szatana widziałeś? Podałeś im rękę??? Co powiesz jeśli niewielki kamyk spadnie z nieba u twych stóp??? Twój bóg się wk...ił, czy że szatan w niego cisnął i nie trafił!!! Oprzytomnij pajacu, albo wracaj do książek!!!

Portret użytkownika 777

Znany lewicowy psycholog dr

Znany lewicowy psycholog dr hab. Michał Bilewicz wywołał burzę w mediach społecznościowych. Stwierdził, że pod słowem „Polacy” od lat kryje się „niszcząca ideologia”, której „trzeba się zdecydowanie przeciwstawić”. Wypowiedź naukowa nawiązuje do sprzeciwu Polaków wobec promocji ideologii LGBT.„Nie mam nic do Polaków. Ale chodzi od ideologię kryjącą się pod słowem "Polacy". Od dawna pod tym słowem nie kryje się naród, tylko niszcząca ideologia. Ideologii tej trzeba się zdecydowanie przeciwstawić” – napisał na Twitterze dr hab. Michał Bilewicz. To wpis lewicowego psychologa z Uniwersytetu Warszawskiego, opublikowany w serwisie Twitter. Wszystko wskazuje na to, że naukowiec nawiązuje do niechęci polskiego społeczeństwa wobec promowania niebezpiecznej ideologii LGBT. Wpis dr. hab. Michała Bilewicza jest reakcją na pomysł wydawcy „Gazety Polskiej”, w której czytelnicy znajdą naklejkę „Strefa wolna od LGBT”.Naukowiec swoim skandalicznym wpisem wywołał burzę w mediach społecznościowych. Pytany o niechęć do Polaków podkreślał, że nie chodzi mu o zwykłych ludzi, a o ideologię, która kryje się pod słowem „Polacy”. http://www.pch24.pl/skandaliczne-slowa-naukowca--pod-okresleniem-polacy-ma-sie-kryc-niszczaca-ideologia,69625,i.html#ixzz5u9R4BbS1

Portret użytkownika euklides

Ci polityczni naukowcy to coś

Ci polityczni naukowcy to coś jak politruki na radzieckich łodziach podwodnych*. Od czasu do czasu taki politriuk wymyśli coś tak tępego, że na dno idzie cała łódź podwodna wraz z politpoprawną załogą. Ci politnaukowcy są raczej słabością systemu aniżeli jego wzmoznieniem.

*Politruki działały nie tylko na łodziach podwodnych, ale ogólnie w armii radzieckiej i nie tylko. Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobyl to dzieło politruka.

Portret użytkownika Illuminat13

https://nt.interia.pl

https://nt.interia.pl/technauka/news-czy-nasz-swiat-znajduje-sie-w-bance-ktora-rosnie-w-innym-wym,nId,3103555    to prawda wszystko okragle planety banki mydlane wszechswiat trzy d tez banka peka

Nowe niebo i nowa ziemia

21 Potem zobaczyłem nowe niebo i nową ziemię, bowiem obecna ziemia i niebo zniknęły. Nie było również morza. 2 I ujrzałem święte miasto—nową Jerozolimę, zstępującą z nieba, od Boga. Wyglądała wspaniale—jak panna młoda, która pięknie ubrała się dla swojego męża.

3 Wtedy usłyszałem donośny głos dobiegający od tronu: „Odtąd Bóg będzie mieszkał wśród ludzi. Będą Jego ludem, a On będzie ich Bogiem 4 i otrze z ich oczu wszelkie łzy. Nie będzie już więcej śmierci, smutku, płaczu ani bólu. Wszystko to przeminęło wraz ze starym światem”.

5 Wówczas Ten, który zasiada na tronie, powiedział: „Oto czynię wszystko nowe!”. Potem zwrócił się do mnie:

—Zapisz to, słowa te są bowiem wiarygodne i prawdziwe.

6 I mówił dalej: „Wykonało się! Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Spragnionym za darmo dam pić ze źródła wody życia. 7 Zwycięzcy otrzymają wszystko: Ja będę ich Bogiem, a oni—moimi dziećmi. 8 Natomiast tchórze, niewierzący, zwyrodnialcy, mordercy oraz ci, którzy prowadzą rozwiązłe życie, uprawiają czary, oddają cześć podobiznom bożków lub kłamią, trafią do ognistego jeziora płonącej siarki, które jest drugą śmiercią”.

9 Wtedy podszedł do mnie jeden z siedmiu aniołów, trzymających puchary napełnione siedmioma ostatecznymi klęskami, i powiedział:

—Chodź, pokażę ci pannę młodą, którą zostanie małżonką Baranka.

Miasto Bożej chwały

10 Dzięki mocy Ducha, anioł przeniósł mnie na szczyt wysokiej góry, skąd pokazał mi Jerozolimę—święte miasto, zstępujące z nieba, od Boga. 11 Jaśniało ono Bożą chwałą jak kosztowny klejnot—wyglądało jak przejrzysty, kryształowy jaspis. 12 Miało potężny, wysoki mur oraz dwanaście bram strzeżonych przez dwunastu aniołów. Na każdej z nich wypisane było imię jednego z dwunastu rodów Izraela. 13 Z każdej strony—północnej, południowej, wschodniej i zachodniej—znajdowały się trzy bramy. 14 Mur miasta zbudowany był na fundamencie składającym się z dwunastu warstw, na których wypisane były imiona dwunastu apostołów Baranka.

15 Anioł, który do mnie mówił, miał z sobą złotą miarę, którą miał zmierzyć miasto, jego bramy oraz mur. 16 Miasto zbudowane było na planie kwadratu—jego długość równała się szerokości. Anioł zmierzył długość, szerokość i wysokość miasta—każdy z tych wymiarów wynosił dwa tysiące czterysta kilometrów. 17 Potem zmierzył mur—jego grubość wynosiła sześćdziesiąt pięć metrów.

18 Całe miasto było zbudowane ze szczerego złota, czystego jak kryształ, a jego mur—z jaspisu. 19 Poszczególne warstwy fundamentu, na którym stał mur, były ozdobione szlachetnymi kamieniami: pierwsza warstwa—jaspisem, druga—szafirem, trzecia—chalcedonem, czwarta—szmaragdem, 20 piąta—sardoniksem, szósta—karneolem, siódma—chryzolitem, ósma—berylem, dziewiąta—topazem, dziesiąta—chryzoprazem, jedenasta—hiacyntem, dwunasta—ametystem. 21 Każda z dwunastu bram wykonana była natomiast z jednej perły, a plac miasta wyłożony był szczerym złotem, czystym jak kryształ.

22 Nie zauważyłem tam natomiast żadnej świątyni, ponieważ był nią sam Pan, wszechmocny Bóg, oraz Baranek. 23 Miasto to nie potrzebowało słońca ani księżyca, bo rozjaśniała je chwała Boga, a jego światłem był Baranek. 24 Jasność ta będzie świecić narodom świata, a ich władcy wniosą do tego miasta wszystko, co cenne. 25 Jego bramy będą otwarte przez cały dzień, bo nie będzie tam nocy. 26 Do miasta tego zostaną wniesione wszystkie wspaniałości narodów. 27 Nie wejdzie do niego natomiast nic nieczystego ani żaden człowiek, którzy czyni zło i kłamie. Znajdą się tam tylko ci, którzy zostali zapisani w księdze życia Baranka.      Na nic sie nie  zdadza wasze wille dolary i super bryki wladza tez upadnie niedlugo bedzie ucisk jaki swiat nie widzial bo jestescie chciwymi glupimi kozlami

Mysle wiec jestem Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych

Strony

Skomentuj