Astrofizycy zaproponowali zacienienie Ziemi za pomocą pyłu kosmicznego w celu zwalczania ocieplenia

Kategorie: 

Źródło: AI

Astrofizycy zaproponowali umieszczenie dużych mas pyłu na orbicie Ziemi w celu walki z globalnym ociepleniem. Pomysł został zgłoszony przez Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics.

 

 

W ciągu ostatnich kilku dekad naukowcy doszli do wniosku, że klimat stopniowo się ociepla w wyniku działalności człowieka. Wynika to rzekomo z wpływu wytworzonego przez człowieka dwutlenku węgla, który tworzy efekt cieplarniany. Bardzo długo wyśmiewano pomysły znane jako chemtrails na temat tego, że ktoś celowo zasiewa chmury, aby modyfikować klimat. Jednak z biegiem czasu okazało się, że ta wyśmiewana teoria spiskowa staje się naukowym postulatem.

 

Jako możliwe rozwiązanie problemu wzrastającej średniej temperatury na Ziemi podaje się indukowanie celowego spadku mocy promieniowania słonecznego docierającego do Ziemi. Eksperci już całkiem otwarcie i bez antyszurskiego chichotu postulują rozpylanie aerozoli w atmosferze w celu stworzenia kontrolowanej „wulkanicznej zimy”.

 

Astrofizycy idą nawet krok dalej i rozważają opcje umieszczenia czynników zaciemniajacych bezpośrednio w kosmosie, a konkretnie na orbicie. Autorzy opisują różne możliwe właściwości cząstek pyłu, ich liczbę i orbity, które najlepiej nadają się do rozwiązania problemu. 

 

Naukowcy odkryli, że wystrzelenie pyłu z Ziemi do punktu L1 Lagrange'a między Ziemią a Słońcem stworzyłoby skuteczny filtr przeciwsłoneczny, ale wymagałoby nadmiernych nakładów finansowych i wysiłku. Ponadto wiatr słoneczny będzie nieustannie wywiewał cząsteczki pyłu, a rezerwy pyłu będą musiały być jakoś odnawiane.

Jako alternatywę autorzy sugerują użycie pyłu księżycowego. Uważają, że może to być tani i skuteczny sposób na zacienienie Ziemi. Fizycy symulowali wystrzelenie księżycowego pyłu z platformy na powierzchni Księżyca w kierunku Słońca. Okazało się, że „wrodzone” właściwości pyłu księżycowego z powierzchni są w sam raz dla jego skutecznego działania jako filtru przeciwsłonecznego. 

 

Podczas symulacji pył był wystrzeliwany w różnych kierunkach, aż do znalezienia optymalnych trajektorii skierowanych w kierunku L1. Dzięki tej technologii konserwacja ekranu będzie znacznie łatwiejsza i tańsza. Jednocześnie naukowcy zauważają, że nie są specjalistami od rakiet i klimatologii, a jedynie oferują nowy pomysł jako jedną z możliwych opcji.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A tak w ogóle, to po co oni

A tak w ogóle, to po co oni się tak wysilają, jak mogliby użyć technologii z lat 1950-tych:

https://rumble.com/v1jkdjt-project-bluebeam.html

Już wtedy hologramy były nie do odróżnienia od rzeczywistych przedmiotów i żeby się przekonać, że to hologram trzeba było łapę włożyć w coś. Czyli de facto w "nic" zamiast w coś. Tak dla ścisłości.

Przetestowali na 10.000 ludzi robiąc projekcję przelotu mega ufo na stanami, coś jak w "Bliskie spotkania III stopnia", i wszyscy łyknęli film z nieba.

To a propos zasłaniania nieba, tym razem z sensem,, oraz Projektu Fakerskiej Inwazji Obcych: "Blue Beam"-puścim wam film.

Będzie fajnie...zobaczycie...*biggrin**biggrin*

Taki film !! A momenty jakie będą ! Chu chu chu !! *biggrin*

Tak nas zainwazjują, że "Terminator" popadnie w kompleksy i zamknie się sobie!  *biggrin*

Portret użytkownika Janio

Pociąg przewożący

Pociąg przewożący niebezpieczne substancje wykoleił się, gdy przejeżdżał przez amerykańską miejscowość Wschodnia Palestyna. Wagony mogą teraz wybuchnąć, rozsiewając po okolicy pędzące odłamki. Groźny dla ludzi jest też wydobywający się z niego dym. Władze stanu Ohio zarządziły przymusową ewakuację mieszkańców, ale nie wszyscy chcą się jej poddać.

Pociąg wykoleił się w piątek, a przewoził on niebezpieczne materiały, w tym chlorek winylu. Wypadek doprowadził do wybuchu pożaru, ale sam skład jeszcze nie eksplodował. Służby pracują, by do tego nie dopuścić.

Toksyczne substancje były w co najmniej 20 wagonach, spośród których wykoleiło się dziesięć. W sumie skład to ponad 100 wagonów. Do zdarzenia doszło około 15 mil na południe od Youngstown.

https://twitter.com/i/status/1622374957832409089

Portret użytkownika Alin Stolfan

To chyba te sprzedajne cfele

To chyba te sprzedajne cfele od bilego gejcora, hehe naukwce, idź pan w hu...... z takom naukom. Młode pokolenia naukowców to sa zwykłe prostytutki, globalistom usługują, jakbym złapał jednego z drugim to .... no.... Smile

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Stara sztuczka: wystaw na

Stara sztuczka: wystaw na widok publiczny i obśmiej, to ludzie sami będą ignorować i też się śmiać z "teorii spiskowej".

Dobre jest to, że takie rzeczy pojawiają się w mendiach coraz częściej i zwracają uwagę. Wiesz, najpierw trzeba element, pojęcie umieścić w przestrzeni publicznej, a potem nadać temu znak + czy - to już łatwizna.

Nawet strefy czasowe się zgadzają...

Portret użytkownika Endymion

Latałem samolotem na niższych

Latałem samolotem na niższych wysokościach i widziałam to samo, ale znajomy pilot wmawia mi, że widział okrągłą, bo latał wyżej.. ale nie wyżej niż ten filmik. Może szyba mała "rybie oko"?

To jest ciekawe, o ile prawdziwe: https://www.youtube.com/watch?v=U_JYDRMomwQ

Amatorska rakieta udeża w firmament. Były kiedyś tajne projekty USArmy w strzelaniu atomami w firmament i nie rozwalili. 

Jest teoria, że potop był spowodowany rozwaleniem kopuły. Ilość wody i zatoniętych lądów ma ku temu przesłankę.

Tę grafikę poraz pierwszy zobaczyłem w latach 80' w jakimś komiksie i przez te lata utkwiła mi w pamięci, aby obudzić się w moim dojrzałym myśleniu kilka lat temu.To były czay Tytusa i Kajko i Kokosz, miałem ten egzemparz jako jedyny nie w serii, taki wyjątkowy, inny niż reszta komiksów.

Nazwy nie mam Sad ale znalazłem grafikę.. to byli kultowi bohaterowie w tym komiksie, gdzie objawiono kopułę.

Ktoś, coś kojarzy, jaki tytuł, jaki autor? To był genialny komiks, o którym przypomniałem sobie dopiero rozwarzając istotę kształtu Ziemi.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Filmik z rakietą sam

Filmik z rakietą sam polecałem na "rumble".

Komiks to może być coś z wodą sodową, tylko, że jeden wolał sodę+wodę, a drugi wodę+sodę, jakiś Joe-Kisielek i Ktoś tam-Bąbelek...?

A z wodą z Niebiańskich Wrót to może być prawda.

Bo widzisz, tak naprawdę, to żyjemy na płaszczyźnie (plane) T, według planu E.T. (planE.T.) w bąblu powietrza, który jest w wodzie, bo kosmos ma strukturę wody właśnie o wysokiej częstotliwości, jakby tego nie rozumieć. Stąd pierwsze okręty podwodne stanowiły podstawę konstrukcji "statków kosmicznych", ale tych prawdziwych sądzę, nie tej maszkary z rurek od odkurzacza i folii śniadaniowej.

No cuż, wiele przed nami dziwów...*biggrin*

Portret użytkownika moon fake

Już dość burdelu naukowcy

Już dość burdelu naukowcy zrobili za srebrniki syjonu. Wystarczy. Zobaczymy co się stanie gdy syf z Księżyca spadnie na Ziemię. Dopiero może być armagedon gdy się okaże że wszystko oblepił gówniany tytano-węglowy pył wymieszany z wodą i nastąpi takie zlodowacenie że Stara Ziemia nawet nie pamięta. Pole elektromagnetyczne Słońca ma BEZPOŚREDNI WPŁYW na planetkę Ziemię a dokładniej na jej pole elektromagnetyczne i sumacyjnie całość na klimat. Kilkanaście czy nawet -dziesiąt stopni w górę czy w dół to jest nic dla zmian wartości indukcji takiej wielkiej przekładni transformatorowej jaką jest parametaliczny rdzeń silnika jednobiegunowego Ziemi wespół z metalicznym rdzeniem silnika jednobiegunowego Słońca. Te zmiany zależą z kolei od wartości indukcji w polu elektromagnetycznym naszej Mlecznej Galaxy. Wszystko ściśle i szybko reakcyjnie sprzężone ze sobą. A żeby nie być gołosłownie bezsensownym trzeba dodać że na innych planetach pozanikały gdzie mogły czapy lodowe a wzbudziły się aurory / zorze. Wszędzie temperatura się podnosi. Gdybyśmy od lat mieli termometr na Merkurym, dopiero byłoby WYRAŹNIE widać mierzalną różnicę w czasie I WSZELKIE PIERDOLETY i bajania mogliby sobie wsadzić w... BUTY..

PS: Energii masz ile chcesz tylko zbuduj maszynę w oparciu o magnesy neodymowe. Przestrzeń cała nabita energią ale większość ludzi ma mózgi przywiązane mentalnie do akademickiej "nauki"

Portret użytkownika ba19

Armagedon to wspaniałe

Armagedon to wspaniałe wydarzenie dla prawych,  a tragiczny dla bezbożnych, tak jak Noe nie bał sie potopu, tak prawi nie boją sie Armagedonu , wręcz go wyczekują , bo to uwolnienie prawych od beżboznych , a czym jest Armagerdon Bibia donosi :

Objawienia 16: 14  Są to w rzeczywistości wypowiedzi natchnione+ przez demony i dokonują znaków,+ i wychodzą do królów+ całej zamieszkanej ziemi,+ żeby ich zgromadzić na wojnę+ wielkiego dnia+ Boga Wszechmocnego.+

16  I zgromadziły ich na miejsce zwane po hebrajsku Har-Magedon.+

Ezechiela 39; 23  I się wywyższę, i uświęcę,+ i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’.+

Izaajsza 2: 19  Ludzie zaś wejdą do jaskiń w skałach i do dołów w prochu — przed grozą Jehowy i przed jego wspaniałym dostojeństwem,+ gdy powstanie, by zatrzęsła się ziemia.+

Izaajsza 40:  I objawi się chwała Jehowy,+ a ujrzy ją pospołu wszelkie ciało,+ bo usta Jehowy to powiedziały”.+

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Ovjawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

Strony

Skomentuj