Astrofizycy przewidują okres wzrostu aktywności słonecznej

Kategorie: 

Aktualne plamy słoneczne

Naukowcy ostrzegają, że w ciągu następnych kilku dni będzie zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wystąpienia rozbłysku słonecznego i koronalnych wyrzutów masy. Powodują to grupy plam słonecznych wracające na pozycje na wprost Ziemi.

 

Wygląda na to, że szczególnie aktywny może być ciągle rosnący region 2055. Obecnie przeważają tam konfiguracje magnetyczne delta. Astrofizycy twierdzą, że ten splot czynników świadczy o akumulacji dużej ilości energii i może oznaczać ryzyko wystąpienia rozbłysku X.

 

Nawet jeśli nie będzie on skierowany w Ziemię można oczekiwać, że takiemu zjawisku będzie towarzyszyć CME. Chmura plazmy jaka jest wtedy emitowana ma większą szansę dotrzeć do Ziemi.

Poza tym na Słońcu powstała dziura koronalna, która emituje stały strumień wiatru słonecznego. Jeśli trafi on na naszą planetę również wywoła to burzę magnetyczną. Wygląda jednak na to, że ze względu na jej usytuowanie raczej nam to nie grozi.

Dziura koronalna widdoczna na dole tarczy słonecznej

Gdy dochodzi do czegoś takiego chroni nas ziemskie pole magnetyczne. Interakcję między nim a naładowanymi cząsteczkami nazywamy burzą magnetyczną. Współczesna nauka nie jest jeszcze w stanie w pełni opisać wpływu burz słonecznych na ludzi i ich kondycję. Z pewnością jednak taka zależność istnieje.

Ustalono na przykład, że podczas burz słonecznych zmienia się przepływ krwi w naczyniach włosowatych. Praktyka pokazuje, że osoby cierpiące na choroby przewlekłe mogą w ciągu takich dni czuć dyskomfort. W niektórych przypadkach może nawet  dochodzić do zaostrzenia ich stanu.

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika plejada....2

 Co by  nie  powiedzieć ....

 Co by  nie  powiedzieć .... to  ciekawe ustawienia mamy.... Saturn  z  Ziemią  i Słońcem prawie w jednej  linii  i do tego Cometa 209P/LINEAR  przelatuje blisko  ...ale  plamy w  środku jakby jednak traciły  potencjał.... wygląda  na  to  że  chroni nas układ  Wenus ...Słońce... Merkury...  Jowisz w  jednej  lini ..... i do  tego  wszyskiego  Comet  Siding Spring z drugiej  strony leci pod  płaszczyzną ekliptyki...być  może  taki  właśnie  układ  powoduje ze nasze Słoneczko  nie błyska  tak mocno  w  nasza stronę ale  bardziej  na Wschód i Zachód  w Kosmos .

Portret użytkownika Przeznaczenie

Słońce Wam nic nie zrobi ..

Słońce Wam nic nie zrobi .. przestańcie to przeżywać.. ludzkość zaczyna się kończyć z tolerancją dla takiego syfu co wygrywa eurowizję... te gówno można tylko spuścić z wodą.. nie ogarniam jak ludzie mogą się zgadzać na takie stwory .. co dla dziecka powiedzieć.. że śpiewa kobieta z brodą? Czy facet z cyckami z damskim głosem? Takie coś chyba powinno się tylko widywać w cyrku... Kiedyś nie było problemu bo to coś wiedziało gdzie jej miejsce.. a teraz? Jeżeli masz najebane w głowie to zmieniaj się w co chcesz ale zostać w piwnicy i nie pokazuj się ludziom... Oficjalnie jestem bardzo tolerancyjny.. nie mam nic od czarnoskórych nic od chińczyków.. nic od wszystkich innych.. ale to? 

Portret użytkownika mizia55

Kiedyś kobiety założyły

Kiedyś kobiety założyły spodnie, dziś mężczyżni zakładają sukienki.
Jeśli myśli że one są wygodne, to niech nosi, ja myślę, że spodnie są bardziej wygodne, w każdej sytuacji. Jednak czasem wypada pokazać, że jednak trochę się różnimy od mężczyzn i pozwolić mężczyznom aby byli mężczyznami.
Nie dzieje się dobrze gdy mężczyżni niewieścieją, a kobiety stają sie męskie, to jak ludzie chcą się rozmnażać?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie wierzcie w głupstwa.

Nie wierzcie w głupstwa. Obecnie trwa atak elektromagnetyczny na Polskę a może i na inne kraje. Więc zwala się na Słońce. Miejcie rozum... To, że się źle czujecie . wzrasta wam cisnienie, macie zawroty głowy i złe samopoczucie związane z krążeniem to jest wywołane przez człowieka... Nie wiem tylko kto to robi... BYc może Rosja za nasze poparcie dla Prawego Sektora...na Ukrainie...
 Tak sie składa, że to "promeniowanie Słoneczne" działa w nocy i z rana macie podwyższone ciśnienie...
 Atak jest dyskretny. W dzień łatwo by go namierzyły instrumenty... Pod osłona nocy działaja jak złodziej...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Znam to, jednak uważam, że to

Znam to, jednak uważam, że to umysl indukuje procesy w mózgu, aby uzyskałay wymiar materialny. Umysł jest cząstką Kosmosu jako czastak Boga, który jest niematerialnym umysłem. Jest to wyraźnie powiedziane w sumeryjskich przekazach a powtórzone w ukradzinej im ... Biblii. "Bóg jest w nas" i to jedyna PRAWDA.. Jesli tak jest, to mózg człowieka, cała strukltura molekularna komórek i neuronów jest odbiornikiem a nie przekaźnikiem umysłu... Smile - pozdrówko

Portret użytkownika ozyrys

Człowiek nie potrzebuje

Człowiek nie potrzebuje mózgu,który został nam sztucznie zaimplementowany .
Człowiek do wszystkich funkcji ,potrzebuje serca ,które kieruje wszystkimi procesami.
Sumer to znacznie później ,wcześniej przed eonami lat zrobiono resrukturyzację organizmu człowieka.

Strony

Skomentuj