Astrofizycy odkryli anomalie w promieniowaniu gamma na biegunach Słońca

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Ostatnie badania prowadzone przez astronomów przy użyciu teleskopu Fermi NASA odkryły zaskakujące zmiany w emisji promieni gamma przez Słońce, które kwestionują nasze dotychczasowe zrozumienie działania naszej gwiazdy.

 

Przez blisko dekadę, od 2008 do 2017 roku, naukowcy obserwowali, jak promieniowanie gamma emitowane przez Słońce zmienia się w czasie, co pozwoliło lepiej zrozumieć interakcje naszej gwiazdy z otoczeniem oraz związki z jej nieustannie zmieniającym się "silnikiem magnetycznym".

 

Analiza danych z teleskopu Fermi wykazała, że bieguny Słońca emitowały promienie gamma przez cały cykl słoneczny. Co zaskakujące, emisja promieni gamma z równika słonecznego znacznie różniła się w tym czasie, dominując nad biegunami podczas minimum słonecznego w 2009 roku, by następnie znacznie zmaleć na resztę cyklu.

 

Naukowcy zauważyli również dziewięć fotonów o energiach przekraczających 100 GeV, pochodzących z równika, co było pierwszym odkryciem tak wysokiej energii promieni gamma pochodzących ze Słońca.

 

To odkrycie rzuca światło na niezwykle złożone procesy zachodzące w naszej gwiazdzie, łączące w sobie fizykę plazmy, zachowania pola magnetycznego i interakcje z promieniami kosmicznymi. Jednak mimo zaawansowanych badań i nowych danych, wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, a naukowcy kontynuują obserwacje w nadziei na rozwiązanie tych zagadek.

 

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest sposób, w jaki emisje promieni gamma korelują z innymi zjawiskami, takimi jak eksplozywne erupcje słoneczne, które mogą dostarczyć kolejnych wskazówek na temat tajemniczych mechanizmów rządzących naszą gwiazdą​​.

 

W oparciu o analizy i obserwacje naukowe, to odkrycie otwiera nowe obszary badawcze dotyczące działania Słońca i jego wpływu na otaczającą przestrzeń kosmiczną, jednocześnie podkreślając, jak wiele jeszcze musimy dowiedzieć się o naszej najbliższej gwiazdzie.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

"badania ... NASA odkryły

"badania ... NASA odkryły zaskakujące zmiany w emisji promieni gamma przez Słońce, które kwestionują nasze dotychczasowe zrozumienie działania naszej gwiazdy."

1. Badania nie odkryły. Odkryć mogli astronomowie. To jest błąd składniowy.

2. Słońce nie jest gwiazdą, więc jest oczywiste, że dotychczasowe kłamstwa o Słońcu zostaną zakwestionowane na podstawie rzetelnych badań.

3. Część opisu kosmosu w biblii została zerżnięta z Biblioteki Aleksandryjskiej i w pierwszym jej rozdziale jest jednoznacznie napisane, że Słońce nie jest gwiazdą.

4. Odległość Słońca od Ziemi jest znacznie mniejsza. Wystarczy, że Merkury zasłoni częściowo tarczę Słońca na chwilę i od razu robi się zimniej - to jest możliwe tylko przy stosunkowo bliskich źródłach ciepła, a nie oddalonych o 150 mln km i obejmujących średnicę Ziemi z wielkim nadmiarem. Biggrin

Łgarstwa NAZy o kosmosie są do pustaków przyklejone jak gówno kopernikowskie. Jezuita kopernik na polecenie papieża napisał urągające matematyce bzdury niczego nie udowadniając, watykan ten fałsz zrecenzował, a głupki wierzą, że tam jest jakiś dowód, bo tak im wyprali mózgi za młodu w edukacji. Tak trudno przeczytać słynne dzieło, w którym nie ma żadnego dowodu, że Ziemia jest latającą kulką? Głupki boją się czytania czy że spadną z kulki, jeśli się dowiedzą prawdy?

Portret użytkownika keri

Znakomita mapa świata -

Znakomita mapa świata - kontynentów jest znacznie więcej. Smile

Nałukofce zamknęły głupkom świat Antarktydą, wmawiając im, że ma kształ wyspy a nie lodowego pierścienia. Głupki siedzą w niewoli i wyśmiewają tych, którzy twierdzą, że na ścianie lodu Antarktydy Ziemia się nie kończy.

Może lepiej, że takie pustaki siedzą w niewoli i nie robią siary na całą potężną Ziemię? Biggrin

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Intermarium is solution for Europe

Portret użytkownika ARTUR

Rolnikom rzuciło się coś na

Rolnikom rzuciło się coś na mózg Smile Głosowali za unią bo będą dawać dopłaty i nikt nie słuchał gdy pisałem że to nazistowski system niewolnictwa , Niemcy w 1939 r też dawali każdemu kartki na jedzenie , opał , darmowe leki itd . , niestety potem przychodziło wezwanie na roboty do Niemiec w fabryce lub w polu . Ten co bierze dopłaty zaprzedaje swoją własność i rodzinę w niewolę unijną . Jak można było być tak glupim jeśli komuna nawet największego ćwoka starała się czegoś nauczyć . Chciwość idzie przed upadkiem .

Portret użytkownika Endymion

Plazma, to czwarty stan

Plazma, to czwarty stan skupienia, gaz podgrzany tworzy palzmę, ma właściwości elektryczne, to niczego nie wyjaśnie oprócz tego, że w szkołach oszukiwano nas.

Kopernik kobietą był, bo tylko baba potrafi tak kłamać, ale to też niczego nie wyjaśnia. Po przeanalizowaniu wielu teorii, a jest tego naprawdę wiele, często sobie zaprzeczających dochodzę do wniosku, że nic nie wiem Sad może nie takie nic, bo wiem, to co nam wpajają w głowy nie jest prawdą. 

Nie będę pisał rozprawki na ten temat, każdy poszukiwacz prawdy dojdzie do podobnych wniosków analizując dostępne dane.

Moje podsumowanie: kosmos nie istnieje, jest geocentryzm, kosmici są wśród nas, inne planety, to inne kontynenty, słońce i ksieżyc są tej samej wielkości i w tej samej odległości od Ziemi, istnieje kopuła, oraz podziemia i tu mam problem, czy Agartha jest faktycznie pod ziemią, czy za ścianą lodu bieguna południowego?

To jest niestety tylko początek zagadki, ponieważ istnieje Świat duchowy. Jestem goopi, nie mam dostępu do większej ilości informacji, zapewne są tajne, ale to co wiem, powinno wywrócić tę ustawioną szachownicę, czy też stolik pokerowy postawiony przez szulerów.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika keri

Gwiazdy to świecidełka na

Gwiazdy to świecidełka na firmamencie? Komety mają po dwa ogony, gdyż ten drugi to odbicie na firmamencie? Bardziej to prawdopodobne od łgarsw NAZy.

Zastanawiam się, czy tzw. planety widoczne na niebie w określonych cyklach, to są emitery fal elektromagnetycznych służące do zmiany środowiska na Ziemi? Żadnymi planetami nie są. Biggrin Fale emituje też Słońce (nie gwiazda) i księżyc. To wygląda na sterowanie warunkami na Ziemi automatycznie, choć doświadczenie pokazuje, że można też przejśc na sterowanie ręczne. Biggrin

Skomentuj