Asteroidy rozprzestrzeniają życie w Drodze Mlecznej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ziemia to jedyne znane nam miejsce, na którym istnieje życie. Jednak biorąc pod uwagę wielkość obserwowalnego Wszechświata, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nie jesteśmy sami. Wyniki poprzednich badań wskazują, że życie może przemieszczać się za pośrednictwem asteroid lub komet. Teraz naukowcy ustalili, że rozprzestrzenianie się życia po całej Drodze Mlecznej jest wysoce prawdopodobne.

 

Przemieszczanie się życia jest możliwe – przynajmniej w układzie planetarnym. Dlatego też naukowcy przed misją sterylizują statki kosmiczne, aby uniknąć zanieczyszczenia innych planet przez ziemskie bakterie. W rzeczywistości nie mamy nawet pewności, czy nie dostarczyliśmy już przypadkiem bakterii na Księżyc lub na Marsa.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda postanowili sprawdzić, czy panspermia jest możliwa na skalę galaktyczną. Przeprowadzone obliczenia sugerują istnienie nawet 10 bilionów obiektów wielkości asteroidy, które mogą przenosić życie po Drodze Mlecznej. Ustalono również, że nawet 100 milionów ciał niebieskich wielkości Enceladusa, księżyca Saturna o szerokości 500 km, oraz tysiąc obiektów wielkości Ziemi może zawierać życie lub materiał prebiotyczny.

 

Zespół skupił się również na centrum Drogi Mlecznej, gdzie znajduje się supermasywna czarna dziura, która może dosłownie wyrzucać ciała niebieskie w różne regiony naszej galaktyki. Biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym różne prędkości obiektów o różnej wielkości oraz prawdopodobieństwie ich przechwycenia przez siły grawitacji innych gwiazd, naukowcy doszli do wniosku, że panspermia w obszarze Drogi Mlecznej jest możliwa.

Obliczenia wskazują na istnienie bilionów ciał niebieskich, które zawierają życie i przemieszczają się przez przestrzeń kosmiczną w naszej galaktyce. Zdaniem naukowców, gwiazdy mają największą szansę na przechwycenie obiektów przemieszczających się z prędkością od 10 do 100 km/s.

Oczywiście powyższe badanie ma charakter czysto hipotetyczny. Przy obecnym rozwoju technologicznym, ludzkość może poszukać życia na Księżycu, na Marsie, ewentualnie też na księżycach Jowisza i Saturna oraz na asteroidach, lecz tylko w obrębie Układu Słonecznego. Minie jeszcze wiele lat, zanim będziemy w stanie poszukiwać życia bakteryjnego na egzoplanetach.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika seba siedlce

"Minie jeszcze wiele lat,

"Minie jeszcze wiele lat, zanim będziemy w stanie poszukiwać życia bakteryjnego na egzoplanetach". Mam przykrą wiadomość: Nigdy gatunkowi homo sapiens nie uda sie dotrzeć do żadnej egzoplanety. Sa zwyczajnie poza zasiegiem. Nasz gatunek wczesniej wyginie. 

Portret użytkownika minoduesp

Taa , oczywiście bakterie

Taa , oczywiście bakterie podróżują na kometach i asteroidach ...mhm . Zapomnieli oni tylko o jednym , że jak jakiś  "kamulec" wleci w atmosferę jakiejś planety to najpierw się niemiłosiernie rozgrzeje a potem albo eksploduje z siłą bomby atomowej w atmosferze albo "dupnie" w powierzchnię wybijając krater i samemu odparowując w gigantycznej eksplozii czyli tak czy siak raczej wysterylizuje okolicę niż "zapłodni" zaś małe meteoryty mimo iż ocaleją to również się po drodze wysterylizują - to dlatego każdy meterort na ziemi znaleziony ma stopioną powierzchnię. A nawet jak spadnie coś na obiekt bez atmosfery i nawet ocaleje to jak niby bakcyle miałyby przeżyć w próżni i bez materii organicznej ?

Portret użytkownika jaceks77

Czyli jeżeli , życie

Czyli jeżeli , życie rozprzestrzenia się przez asteroidy to nie ma ewolucji. Bo jezeli na innych planetach są warunki sprzyjające do życia to zgodnie z ewolucją powinno się ono samo rozwiąć. A jężeli przyjmiemy że naukowcy mają rację to nie ma ewolucji a życie jest czymś rzadkim i tylko dzięki przypadkowi może się rozwinąć.

Portret użytkownika Zenek ;)

Komety rozsiewają "życie" a w

Komety rozsiewają "życie" a w polityce za to PRZECIEK....

 

i to WAŻNY PRZECIEK, gdyż albowiem sama koronowana głowa rzekła, iż:

 

Książę Karol zwariował. Daje ludzkości 18 miesięcy, potem czeka nas zagłada
14/07/2019

Książę Karol, syn królowej Elżbiety II i oficjalny następca brytyjskiego tronu, stwierdził, że światu pozostało 18 miesięcy, żeby rozwiązać kwestie zmian klimatycznych i przywrócić równowagę w przyrodzie. W przeciwnym wypadku czeka nas zagłada.

https://nczas.com/2019/07/14/ksiaze-karol-zwariowal-daje-ludzkosci-18-miesiecy-potem-czeka-nas-zaglada/

 

co jest prawda,

gdyż wedle Apokalipsy św Jana w tej dacie na świecie ma zapanować 

 

NOWY OŻYWCZY, ŚWIETLISTY KLIMAT

 

KLIMAT BEZ JAKIEGOKOLWIE ŻYDA

 

i tego z ciała i tego z ducha.....
i tego zatęchłego wyzierającego z lodówki, telewizora czy krypty...

 

MA ZAPANOWAĆ KLIMAT BEZ JAKIEGOKOLWIEK ŻYDA.....

 

czyli DOPEŁNIĆ SŁOWO BOŻE zapisane w Apokalipsie św Jana mówiące o ich CAŁKOWITYM BEZPOWROTNYM WYMARCIU

 

czego oczywiście nie rozumieją wszelakie DINOZAURY i inne sieroty po WADOWICKIM PEDOFILU kolejny raz organizujące ZBIOROWE BLUŹNIERSTWA przeciwko  Bogu,,,,,

 

„Różaniec do granic” będzie kontynuowany. We wrześniu wielka akcja „Polska pod krzyżem”
14/07/2019

Organizatorzy „Różańca do granic” planują kontynuację akcji – 14 września na górę Świętego Krzyża ma przybyć 120 tys. osób, by wziąć udział w wydarzeniu „Polska pod krzyżem”, którego celem jest ożywienie wiary i sprzeciwienie się wszechobecnym atakom na Kościół.

https://nczas.com/2019/07/14/rozaniec-do-granic-bedzie-kontynuowany-we-wrzesniu-wielka-akcja-polska-pod-krzyzem/

 

zwane RÓŻAŃCOWYMI GUSŁAMI

 

 

 

 

Ale jak to napisali w bibli,

NIE DLA PSA KIEŁBASA  NIE DLA ŻYDA NIEBO.....

KAŻDEGO ŻYDA, także tego w wersji judeokatzolik...

 

BYŁO SIĘ NAWRÓCIĆ.....

 teraz już tylko MOŻECIE SOBIE PLUĆ W PEJSY... tudzież szczać w mycke

"LISTA NAWRÓCONYCH" czyli tych "DO ZBAWIENIA" ZAMKNIĘTA 

Skomentuj