Asteroida wielkości wieżowca przeleci w sobotę w pobliżu Ziemi

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Kolejne duże ciało niebieskie wypatrzone stosunkowo niedawno przeleci w bliskim sąsiedztwie Ziemi. Tym razem będzie to asteroida 2013 ET. Ma ona średnicę około 100 metrów a to jest ekwiwalent 35-piętrowego budynku. Jak wynika z danych opublikowanych na stronie internetowej NASA, przelot w pobliżu Ziemi nastąpi w sobotę, 09 marca.

 

Ten kosmiczny obiekt został odkryty zaledwie kilka dni temu, w dniu 3 marca 2013. Średnica takiego obiektu może być tylko szacowana i obecnie zakres wielkości asteroidy to 45 do 140 metrów.  Przelot nastąpi w odległości 0,0065 AU a to 2,5 razy więcej niż odległość księżycowa.

 

Astronomowie z NASA Goldstone planują obserwacje radarowe. Odbędą się one 7 i 10 marca 2013 r. Ma to pomóc w ustaleniu szczegółów tej asteroidy.  Naukowcy mogą otrzymać radarowe obrazy tego ciała. Mogą też ujawnić jej wielkość i parametry obrotu wokół osi. Warto zwrócić uwagę, że to druga odkryta asteroida, która przelatuje obok Ziemi i została odkryta zaledwie kilka dni wcześniej. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Matari

To z innego forum:   Liczba

To z innego forum:
 
Liczba jest podstawą istnienia Wszechświata. Jest osnową czasu, przestrzeni, ruchu, formy, rządzi budową atomu i gwiazdy. Bez ściśle określonego liczbowego stosunku elektronów do protonu nie mogłaby istnieć materia fizyczna

Początek liczb okrywa tajemnica. Nieznaną jest również dokładnie epoka ich powstania. Z całą pewnością powiedzieć tylko można, że zarówno treść ich istotna, jak i kształt zewnętrzny opierają się na jakimś pierwiastku uniwersalnym, na wartościach niezmiennych.

Portret użytkownika uLtra

nie mam slow by wyrazic swoje

nie mam slow by wyrazic swoje podziekowania dla administracji ZNZ,,,dzieki tej stronie wiem duzo wiecej,bo tylko tu moge sie dowiedziec o skali zjawisk wystepujacych na swiecie i wokol niego,tylko tu jest gloszona prawda!!!nigdzie indziej jej nie uswiadcze...pragne wyrazic swoj gleboki szacunek i nadzieje ze owemu portalowi nie stanie sie nic zlego i bedzie trwal do konca swiata i jeden dzien dluzej...DZIEKUJE ZE JESTESCIE.!!!

Portret użytkownika poll

pamietajcie ze Ci co

pamietajcie ze Ci co zapowiadali komety itp to chodzilo o cialo Niebieskie jako ten skutek opisany w/w temacie:) nie wazne czy to bedzie gwozdz albo mlotek lecz tez jest cialem Niebieskim:)

Strony

Skomentuj