Asteroida wielkości Boeinga 747 przetnie dziś orbitę Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kolejny obiekt z grupy Apollo został zaobserwowany w pobliżu Ziemi. Tym razem, do naszej planety zbliży się asteroida 2020 RK2. Zdaniem specjalistów z NASA, ta kosmiczna skała o średnicy 80 metrów przetnie orbitę Ziemi jeszcze dzisiaj wieczorem lub jutro rano.

 

Jak narazie, nie ma powodu by obawiać się nieuchronnej kolizji z Ziemią. 2020 RK2 prawdopodobnie zbliży się do nas na około 3 miliony kilometrów. NASA oficjalnie wykluczyła możliwość kolizji z tym obiektem. Warto zauważyć, że mamy tu doczynienia asteroidą o kilkukrotnie większym rozmiarze niż słynny meteor czelabiński. Jego ewentualna eksplozja lub nawet kolizja z Ziemią, wywołałaby więc kilkukrotnie większą katastrofę. 

Co ciekawe, to nie jedyny obiekt tego typu, który zbliża się do naszej planety. Już 8 października, obok Ziemi znajdzie się asteroida 2020 SX3. Jest to obiekt o podobnej wielkości, który zbliży się do nas na odległość 1,7 miliona kilometrów. Mimo wszystko, również i w tym wypadku groźba jego upadku wydaje się odległa. 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika jafma2013

Ostatnio dużo tych komet.

Ostatnio dużo tych komet.

A tak btw , co sądzicie o następnych miesiącach?

Co może nas spotkać? Dlaczego rzekomo z powodu covid-da chcą zamykać Nas w domach? Dlaczego testują syreny przeciwlotnicze?

Słyszałem parę teorii ,ale o co tak naprawdę chodzi?

Skomentuj