Asteroida odkryta przez amatora mogła wywołać globalny kataklizm

Kategorie: 

Źródło: Leondardo Amaral

Astronom amator, Leonardo Amara obserwował niebo w nocy 27 sierpnia, gdy jego uwaga skupiła się na regionie w konstelacji Indus, jego oczom ukazała się relatywnie duża asteroida znan dziś jako 2020 QU6. Już 10 września 2020 roku, obiekt ten minął naszą planetę.


Jest to dość niepokojący przelot, ponieważ mimo iż doszło do niego w odległości 40 milinów kilometrów od Ziemi, mamy tu doczynienia z obiektem o niemal kilometrze średnicy. Kolizja z takim ciałem niebieskim wiązałaby się dla nas z długotrwałymi konsekwencjami wliczając w to miliony śmierci i nuklearną zimę.


Odkrycie było możliwe dzięki grantowi z proramu Planetary Society NEO Grant. Ma on zachęcać zdolnych amatorów astronomii do polowania na nowe asteroidy i śledzenia znanych nam obiektów kosmicznych. Amara posłużył się 30 centymetrowym reflektorem w obserwatorium Campo dos Amarais w okolicy Sau Paulo w Brazylii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

O Bosiu znowu biegunki

O Bosiu znowu biegunki dostałem...Nie mnie takie artykuły czytać...o sorry nie chcem ale muszem.No to na razie.Jesiu znowu natarcie mam ...czy doczymam albo jak 3 mam ? DoTrzymam ? A jak nie dolece to najwyżej łupnę.

Portret użytkownika keri

Wiara w pandemię zdycha, już

Wiara w pandemię zdycha, już niemal wszyscy wiedzą, że wystarczy przestać robić testy to zniknie pandemia, której nie było, bo była jedynie w fałszywych testach nienadających się do diagnozowania i przez nikogo do diagnozowania niedopuszczonych! Żadna sekcja zwłok nie wykazała śmierci przez kowida! Szczepionki właśnie miały pokazać swoją skuteczność w ten sposób, że przestaną być robione testy, co oznacza brak nowych zarażonych, czyli sukces szczepionek Biggrin

Hehe, czas już na nowe przedstawienie i nowe strachy czyli walkę z asteroidami.

No i mamy jakiegoś amatora, 40mln km od Ziemi coś leciało, tak na początek.

Granty czekają, więc asteroid będzie coraz więcej, będą coraz bliżej, coraz większe i z wypustkami jak malowany kowid Biggrin

A jak ktoś jeszcze wierzy w kowida, to może zrobić mu ołtarzyk i odmawiać do niego paciorki. Do zrobienia ołtarzyka wystarczy kasztan z wsadzonymi do niego zapałkami. ROFL

Portret użytkownika Binx

Ale wiesz że twórcy tej

Ale wiesz że twórcy tej PLANdemi wiedza ze ludzie przestają się bać i tym razem wypuszczą bardziej zjadliwego wirusa , przewidujacy starsi bracia w wierze już ogłosili lockdown, oni zawsze wiedzą szybciej niż inni jak było przy WTC 9/11

Portret użytkownika keri

Ogłosili lockdown jako

Ogłosili lockdown jako obowiązkowy przykład, a nie dlatego, że mają kolejnego wirusa.

Świńska grypa z 2009 miała załatwić ludzkość, specjalnie dla tej imrezy zmieniono definicję pandemii i wiele praw. Nic im nie wyszło z przedstawienia poza licznymi przypadkami uszkodzenia ciał przez szczepienia.

W kowidzie nośnikiem ubzduranej pandemii są testy, które nie zostały przez nikogo zatwierdzone do diagnozowania, ponieważ się do tego nie nadają. Dzięki wprowadzeniu fałszywych testów udało się pokazać, że epidemia jest, lecz nie uda się zaszczepić ludzkości, ponieważ bardzo wzrosła świadomość, że to tylko paranoja.

Kolejnej pandemii już nie rozkręcą, ponieważ wszystkie potrzebne do tego środki zostały wyczerpane. Hehe, zostały oczywiście sterty szczepionek, jeszcze te z 2009 - są coraz "lepsze", czyli coraz bardziej szkodiwe, bo przeterminowane. Ale przeterminowane szczepionki podaje się w Polsce nawet na oddziałach noworodków.

Skomentuj