Asteroida, która zagraża Ziemi, może zostać zestrzelona bronią nuklearną

Kategorie: 

Kadr z programu astronomicznego Celestia

Rosjanie nie zważając na zapewnienia NASA wciąż przygotowują się do poradzenia sobie z ewentualnym zagrożeniem, jakie może nieść za sobą asteroida Apophis. Rosyjskie państwowe centrum rakietowe przedstawiło wniosek, aby opracować specjalne pociski z głowicami nuklearnymi, które można użyć w celu neutralizacji asteroidy.

 

Eksperci szacują, że ryzyko zderzenia występuje szczególnie dnia 13 kwietnia 2029. Obiekt nosi nazwę rejestrową 2004 MN4 i według danych ma średnicę około 400 metrów. Asteroida prawdopodobnie jest za mała, aby zniszczyć cywilizację, ale wystarczająco duża, aby unicestwić nawet duży kraj. O ile oczywiście spadnie na jego terytorium.

Jak się okazuje ryzyko upadku jest szczególnie duże właśnie na terenie Rosji. Równie prawdopodobny jest upadek na Pacyfiku. W każdym przypadku upadku na oceanie spowoduje to tsunami, które rozleje się po wszystkich brzegach, od Azji po obie Ameryki. Gdyby doszło do impaktu wyzwoliłoby to energię równą 1700 megaton.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika postal103307

asteroida jest tak duża że

asteroida jest tak duża że może rozwalić kraj lub kontynent jest dużo sposobu żeby przeżyć no 1 rozwalić rakietami lub laser z ziemi i z księżyca i przeżyjemy lub zmienić jego kurs ale wróci w 2036 przeżyjemy albo nie bedzie asteroidy jak bedzie to rakiety lub laser zmienić jej kurs itp.               

Portret użytkownika Tomek Howaniec

Kiedyś czytałem artykuł jaka

Kiedyś czytałem artykuł jaka asteroida mogła by zniszczyć państwo, cywilazację i ziemię. I każdę zero do była inna bajka. I tak 100 metrów państwo, 1 km nawet kontynent, 10 kilometrów ludzkość, 100 km całą ziemie. Mogłem się pomylić o jeden przecienek lub 0. Ta co uderzyła w Jukatan była zbyt mała żeby dinozaur się pokaszlał. Miała chyba 400 metrów.

Portret użytkownika K.Ozaczenko

Do 29 roku to Sami zdążymy

Do 29 roku to Sami zdążymy sie wytłuc nawzajem. A nawet jesli nie to i tak wymyślą do tego czasu jakomś inną bombe która będzie robiła większy rozpiździel. Bo taka atomówka to chyba średnio by "zneutralizowała" taki kamyk, no chyba że bardzo duża :]

Portret użytkownika edmund

Rosyjskie państwowe centrum

Rosyjskie państwowe centrum rakietowe przedstawiło wniosek, aby opracować specjalne pociski z głowicami nuklearnymi, które można użyć w celu neutralizacji asteroidy
 
 
dobra wymówka do pokojowego rozwijania broni mogącej rozwalac satelity i gwiezdne "miasta"....
...i super wymówka do budowania schronów i silosow (ludzie sami do nich zejdą, bez poganiania).
 

Strony

Skomentuj