Asteroida która wywołała wyginięcie dinozaurów uderzyła pod idealnie fatalnym kątem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowe symulacje wykonane przez naukowców z Imperial College London sugerują że asteroida, która rzekomo spowodowała wymarcie dinozaurów była bardziej zabójcza niż powinna. Zdaniem badaczy, obiekt wyrządził takie szkody ponieważ zderzył się z Ziemią pod idealnym kątem z punktu widzenia zapoczątkowania sekwencji zdarzeń, która musiała prowadzić do masowego wymierania.

 

Symulacje pokazują, że asteroida uderzyła w Ziemię pod kątem około 60 stopni, co zmaksymalizowało skutki kolizji. Chodzi przede wszystkim o ilość gazów, przeważnie związków siarki, które wyzwoliły się na skutek impaktu i skutecznie zmieniły klimat. Podobne zjawisko ma miejsce po dużej erupcji wulkanicznej. Związki siarki w atmosferze zablokowały światło słoneczne i wywołały ochłodzenie, które nazywane bywa czasami nuklearną zimą. To właśnie raptowne zmiany klimatu mają odpowiadać za wyginięcie dinozaurów i 75 procent całego życia na naszej planecie.


Nowe modele komputerowe tego zderzenia sprzed 65 mln lat są pierwszymi w pełni trójwymiarowymi symulacjami odtwarzającymi to do czego wtedy doszło. Symulacje zostały przeprowadzone na superkomputerze High Performance Computing Facility (STFC). Stwierdzono, że doszło do realizacji najgorszego z możliwych scenariuszy. Odtworzono wszystko od uderzenia aż do powstania krateru, znanego dziś jako Chicxulub. Naukowcy mają nadzieję, że dzięki tej pracy badawczej uzyskamy więcej informacji na temat tego jak powstają największe kratery na Ziemi.Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie Nature Communications.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika kadafi

Możliwe że Dino żyli razem z

Możliwe że Dino żyli razem z ludzmi. Ludzie też byli gigantami bo Anioły połączyli się z kabietami ludzkimi. I wyszło z tego połączenia Nefilim, wielcy ludzie około 30 mertów wysokosci. Bóg stwórca nie był z tego zadowolony i wielki potop nastał i wytrącił prawie wszystkich. 

Portret użytkownika osa

Rzekomo - ulubione słowo

Rzekomo - ulubione słowo ludzi próbujących podważać czyjeś opinie czy badania... A może autor tylko nie rozumie jego znaczenia? 

Nie ma pewności, że ta teoria wymarcia dinozaurów jest poprawna, jednak użycie słowa 'rzekomo' sugeruje, że ten, który tak pisze, wie że tak nie było... Cóż za wiara w swoją wiedzę i zrozumienie...

Portret użytkownika weiss

Dinozaury to były genetycznie

Dinozaury to były genetycznie zmienione zwierzęta Upadłych Aniołów. Nie ma nic takiego jak miliony lat. Kolejna bajka taka sama jak czarne dziury, galaktyki, ewolucja i loty w nieistejący kosmos. Człowiek zyje raz i pózniej jest SĄD BOŻY. 

Portret użytkownika OLA

Ludzie od małego są

Ludzie od małego są indoktrynowani, tak więc nie dziw się, że mają wiedzę o tym świecie z kłamliwych ksiażek. Tylko i wyłącznie dlatego, zeby nie poznali kim są, Szatan jest kłamcą i ojcem kłamstwa. Ludziue bronią tej wiedzy o czy piszesz i będą takich jak ty atakować, bo nie znają prawdy. A prawda jest w Jezusie Synu Bożym. Pozdriawiam. 

Portret użytkownika Arya

Ludzie od małego są

Ludzie od małego są indoktrynowani, tak więc nie dziw się, że mają wiedzę o tym świecie z kłamliwych ksiażek.

Tak oczywiście, tylko ta jedna książka mówi prawdę.... Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Rusek

Wszyscy zmierzamy w tym samym

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

 

Jakiego żródła?? Zmień myslenie jak mówi Biblia, Świat jest nieprzyjacielem Boga. Czytaj Biblię a dostaniesz poznanie. Nie odrzucaj  Pana Jezusa Stworzyciela , bo kiedy odejdziesz z tego świata, to bedziesz miał śmierć drugą, oddzielenie od Zywego Boga czyli Piekło. Wybieraj. Czas jest juz bliski, co widac na świecie. 

Portret użytkownika Arya

Świat jest nieprzyjacielem

Świat jest nieprzyjacielem Boga.

Ciekawe, bo według Biblii Bóg stworzył świat, a ty piszesz, że świat jest nieprzyjacielem Boga. Czyli Bóg sam sobie stworzył nieprzyjaciela... 

Czytaj Biblię a dostaniesz poznanie.

Czytałem i dostałem już poznania tego, co w niej pisze i mi wystarczy. Czytałem też Bhagawadgitę i też poznałem, co w niej pisze. Zamierzam jeszcze poczytać Koran, Awestę i Wedy.

Nie odrzucaj  Pana Jezusa Stworzyciela 

To już twoja religijna interpretacja. Nie znam Jezusa, więc logicznie rzecz biorąc, nie mogę go odrzucić. Co ciekawe ty też nie znasz, chyba że masz urojenia...... 

bo kiedy odejdziesz z tego świata, to bedziesz miał śmierć drugą

Pierwszej jeszcze nie miałem, a ty piszesz o drugiej? Koty ponoć mają dziewięć żyć, ale nigdy nie słyszałem, by człowiek miał więcej niż jedno życie, pomijam reinkarnację. 

oddzielenie od Zywego Boga czyli Piekło

Tu już popłynąłeś na maksa. Jeśli Bóg jest dobry, to czemu miałby kogokolwiek skazywać na piekło. A jeśli będę od niego oddzielony....może już jestem, więc według twojej teorii to aktualnie znajduję się w piekle. I nie ma z tym źle. 

Wybieraj.

Każdy z nas codziennie dokonuje wielu wyborów, więc tak, czy siak wybieram.

Czas jest juz bliski, co widac na świecie. 

Czego czas jest bliski? Konkret, a nie takie ogólniki.

Jakiego żródła??

O Źródle pisałem już wiele razy, więc możesz poszukać moje wypowiedzi na ten temat.

 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Rusek

Nasz Stwórca każdemu dał

Nasz Stwórca każdemu dał wolną wolę, czy chcesz Jemu służyć czy Szatanowi przeciwnikowi. Nic nie czytałeś i nic nie wiesz. Twoja ignorancja i pycha mówi mi że nie martwisz się co się stanie jak dobiegnie czas twojej ziemskiej egzystencji . Zapewniam cię, że bedziesz płakał, że nie zmieniłeś zdania za życia i że nie przyjąłeś  Pana Jezusa za swojego Zbawiciela. Czytaj Słowo Boże a nie zginiesz. Cześć. 

Portret użytkownika Arya

Twoja odpowiedź ma się nijak,

Twoja odpowiedź ma się nijak, do tego co napisałem. 

Nasz Stwórca każdemu dał wolną wolę, czy chcesz Jemu służyć czy Szatanowi przeciwnikowi.

To jest kwestia tego, w co się wierzy. Ja od wiary wolę wiedze. Nie wiem czy Bóg istnieje, po prostu tego nie wiem i dlatego używam nazwy Źródło. Źródłem może być Bóg, ale nie musi. Jeśli czegoś nie wiem, to zachowuję neutralność. Wiara niestety przyczyniła się do wielu nieszczęść, ale to odrębny temat.

Nic nie czytałeś i nic nie wiesz.

Wiesz lepiej o de mnie czy coś czytałem, czy nie... może jakaś moc nieczysta co tak powiedziała i w to wierzysz.

Twoja ignorancja i pycha mówi mi że nie martwisz się co się stanie jak dobiegnie czas twojej ziemskiej egzystencji .

Ignorancja... to kwestia interpretacji w kontekście, o którym piszemy. Pycha.. nie znasz mnie, ale już wiesz, że jestem pyszny. Nauczono cię interpretować rzeczy, na podstawie tego, co ktoś pisze w internecie, bez zbadania faktów. Jeśli tak traktujesz ludzi.. to może sam masz w sobie sporo pychy? Co do ziemskiej egzystencji, to jak do tej pory wszyscy ludzie umierają. A jak umrą, to są niczego nieświadomi, więc nie mogą się niczym przejmować. Tak pisze w Biblii (wiem, bo czytałem, choć ty napisałeś, że niczego nie czytałem, ale teraz masz dowód, że jednak tak), a to z tego co widać istotna dla ciebie książka.

 Zapewniam cię, że bedziesz płakał

Nawet jeśli będę płakał, to w momencie śmierci płacz się skończy. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj