Asteroida 2022 MN1 przeleciała bardzo blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2022 MN1 przeleci obok Ziemi w odległości 0,92 LD / 0,00239 AU (357 240 km). Obiekt odkryty kilka dni wcześniej, znalazł się w perygeum o 09:29 UTC 28 czerwca 2022 r.

2022 MN1 został po raz pierwszy zaobserwowany w Pan-STARRS 2, Haleakala na Hawajach, 21 czerwca , czyli zaledwie 7 dni przed jej bliskim podejściem. Gdyby znajdowała się na kursie kolizyjnym z Ziemią, nie można by było zbyt dużo zrobić, aby uniknąć takiego zagrożenia.

 

Obiekt prawdopodobnie należy do grupy asteroid Apollo i ma szacunkową średnicę między 9,5 a 21 m. Oznacza to, że był wielkości asteroidy znanej jako meteor czelabiński.

 

Warto odnotować, że jest to 62 zaobserowowana asteroida, która przeleciała obok Ziemi w odległości mniejszej niż średni dystans z Ziemi na Księżyc od początku roku i już druga w ciągu miesiąca.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Własne poglądy na świat czyli

Własne poglądy na świat czyli swoje "widzi mi się" i to ma być dobre ?? Prawda o świecie i życiu na ziemi jest jedna. Prawda o tym co dobre a co złe też jest jednoznaczna. Prawda historyczna również nie podlega dyskusji. Wszystkie poglądy są albo słuszne i prawdziwe albo szkodliwe lub tylko fałszywe - tu nie ma miejsca na "odcienie". Fakt istnienia tak wielu różnych "wersji" świadczy tylko o tym, że większość się zwyczajnie myli tkwiąc w błędzie co wywołuje chaos, zamieszanie, zamęt i ogólne zaciemnienie "obrazu" bo im więcej różnych wersji "prawdy" tym trudniej znaleźć tą jedyną - prawdziwą. Co w tym "fascynującego", że ludzie wymyślają sobie przeróżne bzdury szkodząc sobie a co gorsza deprawując innych łatwowiernych ? Gdybyśmy wszyscy myśleli jednakowo czyli w prawidłowy sposób (czysty, jasny, słuszny, prawdziwy) to nie byłoby wojen, przestępstw, nieprawości itd. itp.Gdyby wszyscy ludzie pragnęli znać prawdę, rozumieli ją, wyznawali i czcili jako wartość najwyższą to demokracja byłaby wtedy najlepszym możliwym ustrojem, gdyż zawsze i wszędzie wybierano by najwłaściwsze osoby na decyzyjne stanowiska a ci podejmowaliby najodpowiedniejsze decyzje mając na uwadze najwyższe dobro całej społeczności. Niestety prawdę chcą znać tylko bardzo nieliczni a reszta goni za głupotami krańcowo od prawdy odległymi, dlatego żyjemy w świecie nieustających konfliktów.

Portret użytkownika Medium

Nie chodzi mi o poglądy, bo

Nie chodzi mi o poglądy, bo ich wielorakość jest rzeczywiście fascynująca, chodzi o rozwój!

Żeby być wieloletnim czytelnikiem ZnZ i niczym się nie wzbogacić, nie nabyć krzty mądrości, to już jest podobne do biblijnych szerokich wrót, którędy prowadzą na wieczne potępienie.

czym był by człowiek gdybyśmy wszyscy myśleli jednakowo, robotem

Człowiek pracujący już jest robotem, jeśli nie pozwala sobie na samodzielne składanie obrazu rzeczywistości.

No ale robot - hasło ciekawe, szczególnie biorobot. To na nich właśnie idzie polowanie.

Portret użytkownika Rabin

Coś te asteroidy od kilku lat

Coś te asteroidy od kilku lat wyjątkowa chcą trafić w ziemię. Na pewno to zbieg okoliczności i mądrzy naukowcy wyjaśnią w czy jest problem. Ja domyślam się że w związku z wysokim śladem weglwoym zakłócone jest pole magnetyczne ziemi . I brak jest naturlanrj ochrony . Oooo- teraz to wymyśliłem!! A może ktoś tym asteroidom pomaga .....

Portret użytkownika KittySlayer

Rozrzut duży, bo od 9 metrów

Rozrzut duży, bo od 9 metrów do 21 a to ma zasadnicze znaczenie.

Jest szansa, że 9 metrowy obiekt spaliłby się w atmosferze i nie dotarł do Ziemi, zaś 21 metrów z pewnością by uderzył w Ziemię albo wybuchł nad nią, jednak jest to za mały obiekt aby zrobił poważniejsze szkody - taki 50 metrowy już mógłby rozwalić miasto średniej wilekości.

I to pod warunkiem, że trafiłby w miasto a na to szansę są ale bardzo niewielkie,  pamiętajmy, że Ziemia jest praktycznie (pomimo, że jest nas prawie 8 miliardów) nie zamieszkała przez ludzi, bo 99% Ziemi nie jest zamieszkałe przez nas - tak że trafienie w ten jeden procent i dodatkowo trafienie jeszcze w miasto a tych przecież też jest  od groma i to różnej wielkości - szanse są ale tak małe, że ktoś musiałby mieć astonomiczenego pecha aby być w miejscu uderzenia w miarę dużej kosmicznej skały.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Jomarmag

O co chodzi? Gdzie są

O co chodzi? Gdzie są wiadomości o wybuchach na słońcu o Rezonansie Schumana, który przez tydzień był bardzo wysoko, o gwałtownych burach na całym świecie?
Nie ma komu pisać? Czy olewacie poważne wiadomości a piszecie o pierdołach ?!

Strony

Skomentuj