Asteroida 2021 VH przeleciała niezwykle blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2021 VH przeleciała obok Ziemi w odległości około 23 500 km. Asteroida została zaobserwowana po raz pierwszy 2 listopada, przez system Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System, w obserwatorium Mauna Loa na Hawajach. Doszło do tego w dzień, po największym zbliżeniu do naszej planety.

 

Od początku roku, nasze przeglądy nieba odkryły w sumie 118 asteroid, które znalazły się bliżej Ziemi niż Księżyc. Według danych z 3 listopada, w październiku 2021 roku, odnotowano 22 przeloty takich asteroid. Oznacza to, że ubiegły miesiąc był najbardziej aktywnym pod względem takich przelotów od 2018 roku. 2021 VH należy do grupy asteroid Aten i ma szacunkową średnicę od 3 do 6,8 metrów.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Earth Quake

[email protected]: proponuję przerobić

[email protected]: proponuję przerobić kilka internetowych kursów obsługi oprogramowania Maya, Blendera albo 3DS Max, na internecie one są za darmo np: na jutubje. Dzięki temu będziesz mógł wstawiać o wiele bardziej realistyczne zdjęcia ziemi oraz asteroid. To przełoży się na większą przyswajalność wiedzy zawartej w artykułach. Podobno jedno zdjęcie to 1000 słów. Jak się postarasz to i wspaniałe filmy możesz zrobić niech w końcu foliarze zobaczą z wysoka jak im się kręci ziemia. Raz a porządnie zrobił byś z nimi porządek.

Skomentuj