Asteroida 2019 EH1 przeleciała ekstremalnie blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowo odkryta asteroida 2019 EH1, którą zaobserwowano dopiero 1 marca bieżącego roku, przeleciała w odległości zaledwie 23 tysięcy km od powierzchni Ziemi. To mniej niż orbita, na której często znajdują się satelity geostacjonarne.

 

Asteroida 2019 EH1 jest w tym roku ósmym znanym obiektem, który przeleciał obok Ziemi w odległości mniejszej niż księżycowa. Ciało niebieskie zostało odkryte przez Catalina Sky Survey w dniu przelotu.

 

Szacowana średnica tej asteroidy to kilka do kilkunastu metrów. Obiekt  poruszał się z prędkością relatywną względem Ziemi wynosząca 15,61 km/s a w perygeum znalazł się 1 marca o 17:38 UTC. 

Nawet gdyby doszło do kolizji z naszą planetą nie należałoby sie spodziewać katastrofalnych skutków. Konsekwencją wejścia w atmosferę byłoby spłonięcie obiektu, ewentualnie jego eksplozja w górnych warstwach atmosfery. 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kangur.

Nie pierwsza i nie ostatnia

Nie pierwsza i nie ostatnia Smile

Ja to miałem dzień...jadąc wczoraj pociągiem do pracy spotkałem Anthony Hopkinsa

 

...w autobusie siedział Donald Trump

 

...moim nowym kierownikiem został Gregory House

 

 

...który zatrudnił Brucea Willisa

 

 

Biggrin

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Rażące naruszenie regulaminu. Ban na czas nieokreślony.

Moderacja

Skomentuj